- Anasayfa / Projeler / Tamamlanmış Projeler / Soyak Evostar / Sıkça Sorulan Sorular
SIKÇA SORULAN SORULAR

Kişi bankaya borçlanarak daireyi satın almış ise borcunu 3. şahsa devir yapma seçeneği bulunmamaktadır. Kişi borcunu peşin kapama yaparak dairesinin devir işlemlerini yapabilmektedir.

SOYAK devirle ilgili herhangi bir bedel almaz. Ayrıca tapuda yasa gereği istenen bedeller (Alım-Satım Harçları vb.) müşteri tarafından ödenir. Eğer bankadan kredi kullanılmadıysa, sadece tapuda yasa gereği istenen bedeller (Alım-Satım Harçları v.b. ) müşteri tarafından ödenir.

Bu konuda daha detaylı bilgi için kredi kullandığınız bankanın yetkilileriyle görüşmeniz gerekmektedir.

Peşin satış yapılmış müşteri Soyak Evostar’da “Devir işlemi” yapmak istediğinde,

Tapuda devir işlemi yapıldıktan sonra, Müşteri Hizmetleri Takımı’na başvuracaktır. Diğer takımlara gelen başvurular da yine Müşteri Hizmetleri Takımına yönlendirilecektir.

*Senetli satışlarda dairenin tapu devri senet ödemesi yapıldıktan sonra yapılacaktır.

Müşteri Hizmetleri Takımı (MHT) başvuruyu karşılayacak, müşteriden dairenin devri nedeniyle aşağıdaki evrakları isteyecektir.

1) Tip Dilekçe (Devreden tarafından verilecek ıslak imzalı dilekçe)

2) Vekâlet (Devralan tarafından düzenlenecek Noter tasdikli 1 adet fotoğraflı, 2 adet fotoğrafsız vekâletname)

3) Müşteri Bilgi Formu (Devralan müşteri tarafından doldurulacak ve imzalanacak)

4) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

5) Vatandaşlık Numarası

6) İmza Beyanı (Noterden)

7) İkametgâh Belgesi

8) Tapu Belgesi Fotokopisi (Devralan adına düzenlenmiş Tapu Belgesi – devir işlemi tapuda yapılmadan önce devir başvurusu yapılmışsa, bu belgenin tapudaki devir işleminden sonra getirilmesi talep edilecektir. Ayrıca bu belgenin getirilmemesi halinde devir işleminin tamamlanamayacağı müşteriye hatırlatılacaktır.

Müşteri yukarıda belirtilen evrakları hazırlayarak Satış Ofislerinden herhangi birine elden teslim edebilir veya Müşteri Hizmetleri Takımı'na kurye ile gönderebilir.

TEM otoyolundan gelirken; TEM otoyolunun her iki yönünden de Atatürk Havaalanı tabelaları takip edilerek Basın Ekspres yoluna ulaşılır, yoldaki ilk sapak olan Halkalı-İkitelli sapağından girilir. Atakent 2.-3. Etap tabelasını takip ederek yol boyunca devam edilir. Trafik ışıklarını geçtikten sonraki Gümrük ve Nükleer Araştırma Merkezi tabelasını takip ederek Soyak Olympiakent projesinin B kapısının önündeki döner kavşağa ulaşılır. Soyak Olympiakent projesinin site girişinden itibaren Soyak Evostar Satış Ofisini gösteren yönlendirme tabelaları takip edilerek Satış Ofisine ulaşılır.


E5 otoyolundan gelirken; E5 otoyolunun her iki yönünden de, TEM’ e bağlantı yolu olan Basın Ekspres yoluna girilir. Hürriyet Gazetesi binası geçildikten sonra ilk çıkış olan Halkalı-İkitelli sapağından girilir. Atakent 2.-3. Etap tabelasını takip ederek yol boyunca düz devam edilir. Trafik ışıklarını geçtikten sonraki Gümrük ve Nükleer Araştırma Merkezi tabelasını takip ederek Soyak Olympiakent projesinin B kapısının önündeki döner kavşağa ulaşılır. Soyak Olympiakent projesinin site girişinden itibaren Soyak Evostar Satış Ofisini gösteren yönlendirme tabelaları takip edilerek Satış Ofisine ulaşılır.

Soyak Evostar, Halkalı Toplu Konutlarının bulunduğu alanda inşa edilmektedir. Soyak Park Aparts’a toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz Soyak Park Aparts’ dan geçen İETT otobüs hatlarını kullanabilirsiniz.   ( 98 S Bakırköy – Kanuni Sultan Süleyman Araştırma Hastanesi ,HT 1 Esenler -  Kanuni Sultan Süleyman Araştırma Hastanesi ,HT 20 Yenibosna-Şahintepesi)

Soyak Evostar projesinin yakınında, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi, Batı Bahat Hastanesi, İstanbul Hastanesi, Kent Hastanesi, TEM Hastanesi, 212 Alışveriş Merkezi, Starcity Alışveriş Merkezi, İstanbul Forum Alışveriş Merkezi, Carrefoursa, İKEA, Praktiker ve birçok Anaokulu ve İlköğretim okulu bulunmaktadır.

Soyak Evostar hakkında bilgi almak için; Soyak Çağrı Merkezini 444 0 795'ten aramanız yeterli olacaktır. Soyak Çağrı Merkezi size yardımcı olup, gerektiğinde Müşteri Temsilcisinin size geri dönmesini sağlayacaktır.

Ofisimizde hafta içi 09.00 ile 18.00 saatleri arasında, hafta sonu 09.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.

Halkalıda bulunan Soyak Evostar Satış Ofisinden Bahçeşehirdeki Soyak Bahçe&Bahçe Satış ofisinden, Mecidiyeköydeki Merkez  Ofisimizden ,İzmir Mavişehir deki Optimus  Satış Ofisinden, İzmir’deki Soyak Siesta Satış Ofisinden, daire alım işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz gibi ve www.soyak.com.tr adresindeki internet satış uygulaması üzerinden de daire alım işlemi yapabilirsiniz. 

Soyak Evostar’da müşteri dilerse konut kredisi kullanarak daire satın alabilir. Soyak Evostar’da  AKBANK ve HALKBANK  konut kredisi imkânı sağlamaktadır. İrtibat bilgileri aşağıdaki gibidir.

Akbank 

   • Halkalı Şubesi’nden Sn. Gülnur Ergüler ve Sn. Güliz Akkaya ile görüşebilirsiniz. Telefon: 0212 696 48 72 ve 0212 696 49 43 Fax: 0212 696 49 92 – 94
   • İstanbul Kuyubaşı Şubesinden Sn. Gülşah ÇOLAK (0216 567 62 34 direkt), Füsun TURANCOŞKUNOĞLU (0216 567 85 59 direkt) , Nedime Tan Keleş (0216 565 82 43 direkt), Ayla KURTOĞLU (0216 565 78 54 direkt) ile görüşebilirsiniz. Fax: 0216 567 85 44

Halkbank

  • İstanbul KURTULUŞ Şubesi'nden Sn. Gül UĞUR ile görüşebilirsiniz. Telefon: 0212 232 81 67
  • İSTANBUL 1. BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜ’nden Sn. Figen İYOL ile görüşebilirsiniz. Telefon:0 212 373 14 13
  • İstanbul KURTULUŞ Şubesi'nden Sn Nilhan DENİZ ile görüşebilirsiniz. Telefon: 0212 248 26 37
  • İstanbul KURTULUŞ Şubesi'nden Sn. Seda AYER ve Sn.Sibel KAÇAR ile görüşebilirsiniz. Telefon: 0212 231 12 71 - 0212 230 10 63
  • İstanbul GENEL MÜDÜRLÜK KONUT FİNANSMANI BİRİMİ'nden Sn. Gülşen DURSUN ile görüşebilirsiniz. Telefon: 0212 370 83 17

Soyak Evostar’da peşinat tutarı içerisinde kabul edilen ve daire bedelinin maksimum %24’üne kadar, 20.11.2013 ve 20.06.2014  vadeli maksimum 2 adet senet düzenlenerek satış yapılabilmektedir. Daire bedelinin kalan kısmı (maks.%75) için anlaşmalı olduğumuz bankalardan konut kredisi kullandırılmaktadır.

Dairenizi satın almaya karar verdiğinizde imzalamış olduğunuz taahhütnameye göre; kredi kurumunun istediği evrakları pişmanlık tazminatı tarihinden itibaren 2 işgünü içerisinde kredi kurumuna teslim etmek ve 10 gün içinde kredi çıkartılmasının sorumluluğu siz müşterimize aittir.

Kredi değerlendirme sonucunda cevap olumsuz olursa, ilgili Kredi Kurumu müşterimizi arayarak kredinin hangi sebepten dolayı onaylanmadığının bilgisini vermektedir. Kredi değerlendirme olumlu sonuçlandığı takdirde müşterimiz Soyak tarafından aranır, kendisine sözleşme tarihi bildirilir ve randevu verilir.

Bu konu ile ilgili olarak krediyi kullanmış olduğunuz Banka yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Müşteriye öncelikle ilgili kredi kurumu geri dönüş yapar ve gerekli açıklamalarda bulunur. Geri dönüş yapıldığına dair SOYAK’ı bilgilendirir. Daha sonra Soyak Satış Takımı müşteri ile görüşerek, peşin almak isterse gerekli işlemlerle ilgili olarak yönlendirir. Müşteri peşin alımı kabul etmezse, pişmanlık tazminatı iade edilmesi için işlemler yapılır.

Bu konu ile ilgili olarak krediyi kullanmış olduğunuz Banka yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Evet. Ancak müşteri projede anlaşma yapılmış olan kredi kurumunun haricinde başka bir kurumdan kredi kullanmak isterse; peşin satış sözleşmesi imzalamak ve Ödeme Planında belirtilen bedelleri peşin olarak ödemek durumunda kalacaktır. Bu noktada, müşterinin kredi kullanacağı kredi kurumundan talep ettiği kredi miktarını tapuya ipotek koydurmadan önceden alıp, Soyak Evostar Taşınmaz Satış Sözleşmesinde belirtilen ödemeleri gerçekleştirir. Soyak tarafından kendisine tapu verildikten sonra kredi kullandığı kurumun tapuya ipotek koyması söz konusu olabilecektir. Müşteriye bu noktada kredi kullanımı esnasında kendi imzaladığı Taşınmaz Satış Sözleşmesinin bir kopyası verilecektir.

Bu durumun çözümü, tamamıyla müşteri ile kredi kullanmak istediği kredi kurumu arasındaki bir anlaşmadır, Soyak sorumlu değildir.

Soyak Evostar’da, pişmanlık tazminatının ödendiği günün koşulları ile satış işlemleri gerçekleşmektedir. Ekonomik konjonktürdeki değişimler sözleşme ve eklerinde belirtilen ödeme şartlarınızı etkilemeyecektir. 

Soyak Evostar sahasındaki mevcut zemin durumu ve mühendislik parametreleri; saha bütününde ve tüm blokların altında, gerçekleştirilen zemin sondajları, zemin sondajlarından alınmış numuneler üzerinde yapılan laboratuar deneyleri ve jeofizik çalışmalar neticesinde konusunda uzman inşaat, jeofizik ve jeoloji mühendisleri tarafından kesin olarak belirlenmiş olup, söz konusu bilgiler hazırlanan zemin etüt raporunda ayrıntılı olarak verilmektedir. Daire alıp almadığına bakılmaksızın isteyen kişiye satış ofislerinden zemin etüd raporu verilebilir.

Satış ofislerimizden zemin etüd raporlarımızı temin edebilirsiniz.

Dere ıslahı çalışmaları; İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından belirlenen kapsam ve sınırlar içerisinde, İSKİ tarafından onaylı dere ıslahı uygulama projesine uygun olarak yaptırılmakta olup imalatlar tamamlanmıştır.

Soyak Evostar inşaatları tümüyle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından hazırlanmış olan Standartlara ve Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik (2007)’e uygun olarak tasarlanmış, ilgili Yönetmelik ve Standartların gerektirdiği tüm şartlar sağlanmıştır. Saha bütününde ve tüm blokların altında ayrı ayrı sondaj çalışması ve jeofizik çalışmalar (rezistive-özdirenç ölçümleri, microtremör, presiyometre ve sismik kırılma ölçümleri) yapılmış, zemin sondajlarından alınmış numuneler üzerinde Bayındırlık Bakanlığı onaylı laboratuarda laboratuar deneyleri gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen tüm bu çalışmalar sonucu elde edilen veriler konusunda uzman inşaat, jeofizik ve jeoloji mühendisleri tarafından analiz edilmiş; proje kapsamında inşaa edilecek yapıların temel zeminleri, bina-zemin ilişkileri, deprem ve doğal afet risklerine ilişkin mühendislik değerlendirmeleri ve önerileri jeolojik-jeoteknik etüt raporu olarak düzenlenmiştir. Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından da onaylanan jeolojik ve jeoteknik etüt raporunda verilen değerlendirme ve öneriler YTÜ öğretim üyeleri tarafından incelerek yapıların temel sistemleri ve depremsellikleri belirlenmiştir. Soyak Evostar inşaatları  belirlenen temel sistemleri ve depremselliklere tümüyle uygun olarak tasarlanmış olup inşa edilecektir.

Konutların inşaat sistemi (Betonarme Karkas Sistem) 

Betonarme Karkas sistemle inşaa edilecek konut yapılarında düşey taşıyıcıların tümü betonarme perde olarak teşkil edilmiştir. Yürürlükteki şartname hükümlerinden “Deprem yüklerinin çerçeveler ile boşluksuz ve/veya bağ kirişli (boşluklu) perdeler tarafından birlikte taşındığı binalar '' şartlarında dizayn edilmiş ve tüm şartlar sağlanmıştır. Yapı temelleri radye temel olarak inşaa edilecektir. Y.T.Ü Üniversitesi tarafından onaylı “ Arazi zemin koşulları ve Temel Sistemlerine İlişkin Değerlendirme Raporu” raporunda gerekli görüldüğü ifade edilen kısımlarda zemin güçlendirmesi olarak, jet - grout / fore kazık sistemleri uygulanacaktır. 

Temel sistemi (Radye Temel)

Temel kazılır. Temel tabanına blokaj işlemi yapılır. Bu işlem granüler malzemenin temel tabanına serilip sıkıştırılması suretiyle olur. Blokaj işleminden sonra grobeton dökülerek tesviye edilir. Temel su yalıtımı imalatı sonrasında proje verilerine uygun olarak demir teçhizatı bağlanır. Bu çelik yığını içine kuvvetlendirilmiş beton dökülmek suretiyle (Kullanılan beton kalitesi C 30 dur) suretiyle büyük bir beton kütle meydana getirilir.

Temel sistemi (Fore Kazıklı Temel)

Zemin içerisinde foraj tekniği ile açılan bir kuyuya konulan donatılar dipten itibaren betonlanarak, beton ile yerinde imal edilen kazıklardır. Prefabrik hazırlanan ve yerine çakma suretiyle oturtulan kazıklara göre üstünlüğü sürtünme değerlerinin çok daha yüksek olması ve bu şekilde daha kısa kazıklar ile yeterli değerlerin sağlanmasıdır.

Temel zemini güçlendirme(Jet Grout Yöntemi)

İnşa edilecek zemin içine basınçlı hava, su, çimento enjeksiyonu yaparak zeminin mühendislik özelliklerinin iyileştirilmesidir. Su jetinin çalışma prensibine dayanır. Uygulama sırasında zemine yüksek bir basınçla sokulan sonda istenilen derinliğe indirilinceye kadar enjeksiyon yapılmaz. Daha sonra çok yüksek hızda bir enjeksiyonla sonda döndürülerek ve yavaşça çekilerek çıkartılır. Yapının temeli ve zemin özelliklerine göre, şaşırtmalı, atlamalı ya da bitişik nizam şeklinde, hesaplanan uzunluktaki beton kolonların enjeksiyon yardımıyla doldurulması şeklinde uygulanır. Soyak Evo Star projesinde temel zeminleri bu yöntem kullanılarak güçlendirilen yapılarda jet grout kolon boyları 5.00 m – 15.00 m arasındadır.

Soyak Evostar projesinde tüm yapı temellerimiz bohçalama sistemi ile izole edilerek zemin suyu etkilerinden korunacaktır. Ayrıca tüm yapıların çevrelerinde çevre drenajı tesis edilerek zemin suları drene edilecek; böylece yapı temelleri zemin sularının zararlı etkilerinden korunmuş olacaktır. Fore kazık ve radye temel imalatlarında pas payı değerleri yüksek tutularak temel sistemlerindeki donatının korozyona uğraması önlenmektedir.

Yüzeysel sular Yağmur suyu drenaj hatları ile drene edilecektir.

Temel ve kat betonlarında C 30 kategorisinde, yüksek mukavemetli beton çeşidi kullanılacaktır.  

Evostar adını kentsel dönüşüme verdiğimiz önemden yola çıkarak koyduk. Soyak olarak 50 yıldır projelerimizi bir takım kriterler doğrultusunda hayata geçiriyoruz. Kent yaşamına değer katan, sürdürülebilir, çevreye uyumlu projeler üretmek bizim için önemli. 1985 yılında hayata geçirdiğimiz “İlk özel Toplu Konut projesi” olan Soyak Göztepe’den şu anda lansmanını yapıyor olduğumuz Soyak Evostar projesine kadar hep aynı hassasiyetle hareket ettik. Bu bağlamda Evostar’ı “Evolution – star” olarak okumak mümkün.

Soyak Evostar Projemizi Emlak Konut GYO ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Soyak Evostar projemizle Emlak Konut GYO ile üçüncü iş birlikteliğimizi gerçekleştirmiş oluyoruz. Geçen sene Halkalı’da yaptığımız Soyak Park Aparts projesini de yine Emlak GYO ile birlikte yapmıştık.

Soyak Evostar projesinde arsa sahibi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı(EKGYO)’dur. Bu projenin tasarımını, inşaatını ve satışını SOYAK, ihaleyi kazanarak üstlenmiştir.

Soyak Evostar’ın tasarım ve inşaatı, Soyak ve EKGYO kontrol ve koordinasyonunda, Soyak tarafından yüklenici firmalara yaptırılmaktadır.

Projelendirme, üretim, pazarlama, satış, mülkiyet devri işlemlerini yerine getirme sorumluluğunun tümünün Geliştiriciye ait olduğu, projenin gerçekleştirilip satışlar sonunda elde edilen gelirin aralarındaki sözleşmede belirtilen oranlar dâhilinde Arsa sahibi ile Geliştirici arasında paylaşıldığı akdi ilişkidir.

Soyak, 50 yıldır faaliyet gösterdiği Gayrimenkul alanında, sektörün gelişimine katkı sağlayacak çalışmaların içinde yer alarak, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapıyor.  ÇEDBİK’in kurucu üyesi (Çevre Dostu Binalar Derneği) olan Soyak, gayrimenkul sektörünün sürdürülebilir gelişimini destekleyerek,  gelecek nesillerin yaşam kalitesinin yükselmesine katkı sağlamayı hedefliyor. 

2009 yılında yürürlüğe giren “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği”ne uygun olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimizde enerji verimliliğine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu uygulamamız düşen aidatlarla site sakinlerini de mutlu ediyor.

Soyak’ın Sürdürülebilir Yaşam anlayışıyla hayata geçirdiği projelerde en modern teknolojiyi kullanıyor ve çevre dostu uygulamalarla öne çıkıyoruz.

Soyak’ın sürdürülebilir kalite anlayışı ile geliştirilen, en modern teknolojinin kullanıldığı projelerimizde, 24 saat kapalı devre güvenlik kamera sisteminin yanı sıra dairelere kadar getirilen fiber kablo imkânıyla internet üzerinden yayın yapan IPTV, görüntülü konuşma yapılabilen IP telefon ve kablosuz internet hizmeti sunuluyor. Dairelerde merkezi uydu bağlantısı da bulunuyor.

Soyak olarak teknoloji geliştikçe, müşterilerimize konforu ve rahatı daha da artıracak yeni uygulamalarla donatılmış projeler sunmayı sürdüreceğiz.

1. etapta yaklaşık 300 m² yüzme havuzu, 53,7 m² çocuk yüzme havuzu bulunmaktadır. 2. etapta ise yaklaşık 315 m² yüzme havuzu, 53,7 m² çocuk yüzme havuzu bulunmaktadır. Her havuzun yanında sosyal tesisler bulunmaktadır. Sosyal tesis kapsamında, fitness salonu, kafeterya, her iki parsel için site yönetim binaları, sosyal tesis binaları ile birlikte planlanmıştır.

Ayrıca, her iki etapta da 1’er adet tek pota basketbol sahası, 1’er adet tenis sahası yer almaktadır. Site içerisinde,  açık çocuk oyun alanı, oturma ve yürüyüş alanları bulunmaktadır.

Bu parsel, imar planında Kültür Tesis alanı olarak yer almaktadır. Bu alan Soyak tarafından Satış Ofisi olarak kullanılmak üzere geçici olarak kiralanmıştır. Satış faaliyeti tamamlandığında, SOYAK bu binayı sökecek ve araziyi Kamu’ya bırakacaktır. Kamu, ileride buraya imar planı çerçevesinde bina yapabilir.

Soyak Evostar projesinin 1. ve 2. etabının teslim tarihi aynı olmakla beraber, iki etap birbirinden tamamen bağımsızdır. Bu nedenle daire sahipleri kendi etaplarının sosyal imkânlarından yararlanacaktır.

Kapıcı dairesi olarak ayrılmış alanlar, site ortak kullanımına ait sosyal tesis, site yönetimi vb. alanlar olarak planlanmıştır. Site yönetim planı düzenlemeleri doğrultusunda kapıcı istihdam edilmeyecektir.

Soyak Evostar projesinin tamamında açık ve kapalı otopark imkânı mevcuttur. 1. etapta 485 daire, 2. etapta 515 konut bulunmaktadır. 1. etapta 352 açık otopark, 137 kapalı otopark olmak üzere toplam 489 adet otopark mevcuttur. 2. etapta 372 açık otopark ve 99 kapalı otopark olmak üzere toplam 471 adet otopark mevcuttur.

Otoparklar site içerisinde yer almaktadır ve yeterli aydınlatmaya sahiptir.

1. etapta A1 blok zemin katta 2 adet 50.85 m²’lik dükkan, 2. etapta A4 blok zemin katta 2 adet 50.85 m²’lik ve 1 adet 49.80 m²’lik dükkan bulunmaktadır.

Soyak Evostar’da dairelerde klima mevcut değildir. Ancak klima yerleri projelerde belirlenmiştir (her daire salonunda 1 adet iç ünite yeri öngörülmüştür) ve split klima altyapısı hazırlanmış bulunmaktadır. Dış ünite yerleri de planlanmış olup, site yönetimine bir kitapçık ile yerleri teslimlerden sonra verilecektir.

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği gereği, ısıtma ve sıcak su merkezi sistemden sağlanacaktır. Bütün dairelerin kendine ait kalorimetreleri ve sıcak su sayacı olacak ve her daire kullandığı miktar kadar ödeme yapacaktır. (Daire sakini dairesinde oturmasa bile merkezi sistemin getirdiği ortak mahal harcamalarını ödemekle yükümlüdür.) Dairelere, mutfakta kullanımı için doğalgaz bağlantısı yapılacaktır.

Projenin toplamında 5 adet bulunan mağazada ısıtma sistemi Bina Merkezi Sisteminden beslenmektedir. Mağazaların kendilerine ait kalorimetreleri olacaktır.

Doğalgaz sayacı (mutfak kullanımı için) daire sahibi tarafından İGDAŞ'tan alınacaktır, montajını Soyak gerçekleştirecektir. Su ve Elektrik sayacı alımı, montajı ve aboneliği Soyak tarafından yapılacaktır.

İmalat programına göre Soyak tarafından belirlenen sürelerde ve yine Soyak tarafından belirlenen farklı alternatiflerdeki ürün paketi arasından seçim yapabilirsiniz. Her ürün paketindeki parke, mutfak dolap kapaklarının rengi ve fayans, bordür, seramik kombinasyonları birbirini tamamlayacak şekilde hazırlandığı için seçilen paket alternatifindeki ürünlerde değişiklik yapılamamaktadır.

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği, Yüksek Yapılarda Yangın Yönetmeliği ve Isı Yalıtım Yönetmeliğine uygun olarak binanın dış kısımlarına mantolama şeklinde ısı yalıtımı yapılmaktadır. Yapılan ısı izolasyonları ile ısınma konforunda artış, yakıt tüketiminde de tasarruf sağlanmaktadır. Yine Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği gereği iki bağımsız bölüm arasında kalan duvar (XPS ısı yalıtım levhası üzerine alçı levha) ve döşemelerinde (XPS veya EPS yalıtım levhası) şap altı ısı yalıtımı ve darbe sesine karşı şap altı yalıtım şiltesi kullanılacaktır.

Bodrum katlardaki hidrofor dairelerinin tavanında kalibel ses yalıtımı kullanılmaktadır.

Çatı katında bulunan kazan daireleri döşemelerinde 3 adet 3,5 cm kalınlığında izocam yüzer döşeme ses yalıtımı kullanılmaktadır.

Çatı katlarında ise 2 kat membran su yalıtımı, üzerine 6cm ısı yalıtımı, koruma şapı yapılacak ve podima çakılı serilecek ve veya / hafif yeşil çatı uygulaması yapılacak.

Bina TV tesisatlarında; Digiturk ve D-Smart TV alt yapısı kurulacaktır. Kullanıcı tarafından decoder-receiver temin edilip abone olunması halinde Digiturk ve D-Smart yayınları izlenebilecektir. Buna ilaveten 60 adet analog kanal (uydu alıcısı olmaksızın) izlenebilecektir. Kablolu yayın sisteminin site içi genel alt yapısı (borulama) yapılacaktır.

Türk Telekom ile yapılacak protokol doğrultusunda Türk Telekom tarafından ev içlerine kadar fiber optik kablo çekilecektir. Türk Telekom hizmetlerine abone olunması halinde IPTV, IP Telefon, Analog telefon ve yüksek hızlı geniş bant internet erişim hizmeti alınacaktır. Her evde minimum 2 adet analog telefon hattı, 4 adet ethernet hattı (IP Telefon, IP TV, yüksek hızlı geniş bant internet erişimi) altyapısı kurulacaktır. Kullanıcının isteği ve Türk Telekom’un kabulü doğrultusunda Analog telefon ve Ethernet hattı kapasitesi arttırılabilecektir.

Bloklarda asansör, interkom, her türlü yangın tertibatı ve santrali, merdiven otomatiği, hidrofor, otopark ve park bahçe aydınlatmaları, havuz (süs havuzları hariç), otomatik sulama, depo, ısı merkezleri v.b. Tüm ortak alanlarda kesintisiz enerjiyi sağlayacak kapasitede jeneratörler konulacaktır.

Blok kat hollerinde Yangın İhbar butonu mevcuttur. Bodrum Kat elektrik ve mekanik odaları ile bodrum sığınaklarda, katlardaki elektrik şaft odalarında yangın algılama dedektörleri mevcuttur. Yangın ihbar sistemi adresli sistem olup her bloğun yangın ihbar santralinden ve Ana Güvenlik kulübesinden noktasal olarak takip edilebilmektedir.

Ayrıca mutfaklara ilave olarak alarmlı kaçak gaz detektörü (daire içinde ses ile ikaz veren ve selenoid vana ile daire gazını kesen tip) konulacaktır.

Her blokta 2 adet asansör bulunmaktadır, bunlardan bir tanesi 630 kg kapasiteli diğeri 1000 kg kapasitelidir.

Soyak Evostar’da daire m²’leri brüttür. Brüt alan satış sözleşmesinde tanımlanmıştır. Brüt Alan: Bağımsız Bölümün duvarları dışından hesaplanan balkonlar dahil alanına,  bağımsız bölüme koridor, merdiven, yangın güvenlik holü, teknik oda, kat klima balkonu ve giriş holünden düşen payın ilave edilmesi sonucu elde edilen büyüklüktür. (Bu alana asansör boşluğu, havalandırma, baca boşlukları ve yangın merdiveni dâhil değildir.)

Fiyat Listelerimizde daire m²’leri gruplandırılarak gösterilmektedir.

A1, A2, A3, A4 Bloklar Zemin ve 16 katlı; C1, C2, C3, C4 Bloklar Zemin ve 9 katlıdır.

Daire tipleri kat planlarında değişiklik gösterdiğinden, katlara göre adetler değişebilmektedir. Ancak ara katlarda ortalama A1, A3 ve A4 bloklarda 12 daire; A2 bloklarda 9 daire, C1, C2, C3 ve C4 blokta 10 daire bulunmaktadır.

Soyak Evostar’da dairelerde kullanma suyu şehir şebekesinden temin edilecek olup, yeterli kapasitede yapılacak olan paslanmaz çelik su depolarından (bodrum katlarda) hidroforla sağlanacaktır. Yangın suyu ve bahçe sulama depoları havuza yakın mahallerde bulunacaktır. Yangın suyu deposundan binalara su bağlantısı bulunmaktadır.

Soyak Evostar projesi 1000 konuttan oluşmaktadır. 1. etapta 485 konut, 2. etapta 515 konut bulunmaktadır.

Soyak Evostar projesinin her iki etabı da Eylül 2013’de teslim edilecektir.

Dairelerde kullanılan malzemelerle ilgili bilgiler daire mahal listelerinde belirtilmektedir. Genel olarak; salonlar, odalar ve açık mutfaklar ile dubleks dairelerin ve 1+1 ile 1+0 dairelerin giriş holleri laminant parke; kapalı mutfaklar ile 2+1 ve 3+1 dairelerin (dubleks olmayan) giriş holleri ve koridorları 1. sınıf seramik kaplamadır. Tüm yatak odaları ve salonlar alçıpan perdelikli olacak ve kornişleri takılacaktır. Mutfak aspiratörü mevcuttur. Antre, koridor, kapalı mutfaklara, balkon ve banyolara aydınlatma armatürleri takılacaktır. Doğramalar PVC doğrama olacak, kalorifer tesisatı yapılacak, panel radyatörler takılacaktır. Bütün dairelerin kendine ait kalorimetreleri ve sıcak su sayacı olacaktır. 

Soyak Evostar birden fazla konut parselinden oluşmaktadır. Her bir konut parseli; üzerinde inşaat yapılması durumunda bağımsız bir site olacaktır. Bu siteler içinde kamuya ait herhangi bir alan bulunmamaktadır.

Ancak, bu konut parselleri dışında kamuya ait yeşil alan parselleri bulunmaktadır. Kamuya ait bu parseller üzerinde yer alacak tesisler SOYAK’ın taahhüdünde olmayıp ilgili idareler tarafından yapılacaktır. Bu tesislerin ne zaman yapılacağı ve hizmete gireceği konusunda tarih verilememektedir.

Site duvarları dışında kalan bu alan Soyak'ın sorumluluk alanı dışında kalan kamuya ait arazidir. Alanın tüm tasarrufu, bakımı, korunması ilgili kamu idaresine aittir.

Soyak Evostar kapsamındaki konut parselleri çevresinde imar planı gereği kamu yolları bulunmaktadır. Bu yollar ilgili idareler tarafından yapılacaktır. Yolların ne zaman yapılacağı ve hizmete gireceği konusunda tarih verilememektedir.

Kamu Kurumlarınca ve ilgili idarelerce yapılan ve projenin satışa sunulduğu tarih itibari ile yürürlükte bulunan imar planlarında Soyak Evostar içinde DİNİ TESİS ALANI bulunmamaktadır. Soyak Evostar’ın yakınındaki parselde yer alan Dini Tesis Alanı ise SOYAK’ın yetki ve sorumluluklarının dışında kalmaktadır.

Soyak Evostar içersinde evcil hayvanların beslenmesi Yönetim Planı çerçevesinde yapılabilmektedir. Evcil hayvanların sadece yönetimin uygun bulduğu alanlarda dolaştırılması mümkün olacaktır.

Projenin satışa sunulduğu tarih itibari ile çevredeki mevcut yapılaşma nedeniyle Küçükçekmece gölü görünmemektedir.

Soyak Evostar’da renkli görüntülü interkom sistemi kurulacaktır. Daireler, blok girişi ve site giriş kapısı ile sesli ve görüntülü iletişim kurabilecektir.

Site içinde çevre duvarını kontrol altında tutan güvenlik amaçlı kapalı devre kamera sistemi (CCTV) kurulacak, ana güvenlik kulübesinden 7/24 saat izleme ve kayıt yapılacaktır.

Soyak Evostar’da yer alan bloklarda daire özel kullanımına ait depo alanları bulunmamaktadır.

Blokların bodrum katlarında sığınaklar mevcuttur. Ayrıca, her iki parselde de peyzaj alanında, yüzme havuzu-makine daireleri ile bitişik ortak yer altı sığınak alanları da mevcuttur. Sığınaklar depo olarak kullanılamaz. Bu alanların tamamen amacına uygun şekilde kullanılması gerektiğinden, bu alanlara eşya konulmasına izin verilmeyecektir.

Müşterilerimize konuta ait kat planı, brüt ve net m²leri açıklanmakta ve kendilerine verilen tanıtım kitlerinde bu detaylar yer almaktadır. Ayrıca örnek daireleri gezerek konutun dekorasyonu ile ilgili olarak fikir edinmeleri mümkündür.

Soyak Evostar’da her parsel kendi içinde kapalı site olacaktır. Site çevre duvarı yüksekliği arazinin eğimine göre değişkenlik göstermekte olup, projesine uygun olarak yaklaşık 2.00 metre olacaktır.

Bisikletler için ayrılmış özel park alanları bulunmaktadır.

Engelli ve çocuk arabası sirkülâsyonu için tüm binalarda yapılmış olan asansörler kullanılabilir, çevre düzenlemesinde de uygun eğimde rampalar kullanılmıştır.

Diğer Soyak projelerinde olduğu gibi Soyak Evostar’da çevreye saygılı ve enerji tüketimini en aza indirmeye yönelik malzeme ve sistem çözümlerine gidilmiştir.

Site içerisinde bölgeye uygun, su tüketimi fazla olmayan bitki ve yer örtücüler tercih edilmiş olup, otomatik sulama ve damlama sistemi yapılacaktır. Bloklarda, çatılarda, sera etkisini azaltmak için çakıl kaplama yapılacaktır. Sosyal tesis çatılarında çakıl ve veya hafif yeşil çatı (extensif) kaplama yapılacaktır. Toprağa karıştırılan stockosorb ile kullanım oranları, iklim koşulları, toprak türü, bitki yapısı vb. etkenlere bağlı olarak değişmekle birlikte,genel olarak yaklaşık %50-70 oranında gübre ve su tasarrufu sağlanacaktır. Stockosorb topraktaki etkinliğini 3-5 yıl sürdürmektedir.

Doğramalarda iklim kontrollü ısı camlar tercih edilmiştir. Daire içlerinde ve kat hollerinde enerji tasarruflu aydınlatma elemanları kullanılmaktadır. Salonlarda dimmer anahtar kullanılmıştır Çevre aydınlatma armatürlerinde ise spor sahaları hariç tasarruflu armatürler kullanılacaktır. Blokların kat hollerinde, kapalı otoparklarda ve sosyal tesislerin ortak alanlarındaki aydınlatmalarda enerji tasarrufu sağlamak amacıyla Hareket Sensörleri kullanılacaktır.

Sosyal tesislerde kullanılacak duşların sıcak suyu güneş enerji panelleri ile sağlanacaktır. ''Isıtma ve kullanım sıcak suyu üretiminde; birden fazla ve sıralı çalışabilen, tam modülasyonlu, yoğuşmalı, doğalgaz yakıtlı kazanlar kullanılacaktır. Banyo harici mahallerde termostatlı radyatör musluğu kullanılacaktır.''

Bitkiler yapraklı ve 250 cm den sonra dallanan türler olduğu için 1. katın görüşünü engellemez.

Blok çevresinde Prunus serrulata kanzan, süs kirazı ağacı dikilecektir.

Arsa sınırında ve ortak alanlarda ise Liquidamber styraciflua, sığla ağacı, Gingko biloba, mabet ağacı, Bambusa, bambu dikilecektir.

Sitenin bitkisel peyzajı SOYAK tarafından yaptırılacaktır.

Bahçeli dubleks dairelerin önlerindeki deck (ahşap kaplamalı teraslar) alanların bakımı daire sahibi tarafından yapılacaktır. Soyak Evostar projesinin görsel bütünlüğünü sağlayabilmek için deck (ahşap kaplamalı teraslar) alanlarda kullanılan malzemede, tasarımında değişiklik ve/veya ilave vb. yapılamaz.

Deck’lerin (ahşap kaplamalı teraslar) önündeki bahçenin bakımı site yönetimi tarafından yapılacaktır ve gideri ilgili Bağımsız Bölüm maliki tarafından ödenecektir. Soyak Evostar projesinin görsel bütünlüğünü sağlayabilmek için bu alanların peyzajında değişiklik yapılamaz.

A1-A2 Blok arası 20.00 m,

A2-C2 Blok arası 16.50 m,

A3-C4 Blok arası 16.50 m,

A4-C3 Blok arası 16.50 m.

Her iki etap için 1'er adet site girişi olacaktır.

Balkonlu olan tüm daire tiplerinin salonlarında sürgülü cam bulunmakta, diğer mahallerde normal açılır kanatlı doğramalar bulunmaktadır. Balkonsuz olan daire tiplerinde, sürgülü doğrama bulunmamaktadır. Bahçe dublekslerinde, salonlarda 1'er adet sürgülü cam bulunmaktadır.

 Tüm 1+1 dairelerde salon ile yatak bölümü arasında bölücü duvar bulunmaktadır.

Tüm bloklarda zemin katlarda bahçe dublekslerinin kullanımına ait bahçe teras-sundurmalar bulunmaktadır. Bunların dışında site sakinlerinin kullanımına ait binalarda teras bulunmamaktadır. Blok çatılarındaki teraslar, gezilemeyen çatılardır.

Sözleşmenin bir kopyası, müşterimizin satış sözleşmesindeki tebligat adresine iadeli taahhütlü olarak posta ve/veya kurye vasıtası ile gönderilmektedir.  Gönderi adreste bulunanlardan herhangi birisine imza karşılığında teslim edilmektedir.

Soyak Evostar projesinde 1 yıl boyunca, Soyak’ın atadığı 2 kişi ve Emlak Konut GYO A.Ş. tarafından atanacak 1 kişi olmak üzere toplam 3 kişiden oluşan GEÇİCİ YÖNETİM   tarafından hizmet verilecektir. 

1.yılın sonunda Geçici Yönetimin sonlanmasından itibaren Soyak tarafından yapılan çağrı üzerine her bir blok, 1(bir) blok yöneticisi ve denetçisi seçecektir. Seçimlerin çağrı ve usulü, Yönetim Planında detaylı olarak açıklanmıştır.

Soyak Evostar’a ait yönetim planını Küçükçekmece Tapu Dairesinden temin edebilirsiniz.

Sözleşmede belirtilen teslim tarihiyle birlikte yaşama başlayan sitede, site yönetimi tarafından belirlenmiş aidatların da konut sahipleri tarafından ödeme sorumluluğu başlamış olacaktır. Konutların teslim alınmamış olması sözleşme gereği bu yükümlülüğü ortadan kaldırmaz.

Aidat miktarları site yönetimi oluştuktan sonra site yönetimi tarafından hazırlanan yıllık bütçenin kabul edilmesiyle belirlenir. Aidatlara dahil olan kalemlerin içeriği ve paylaşım tarzı yönetim planında yer almaktadır. Aidat miktarlarıyla ilgili duyurular site yönetimi tarafından konut sahiplerine ayrıca yapılacaktır.

Site aidatları, daire teslimleriyle birlikte Soyak Evostar site yönetimlerinin teşkili ve devreye girmesi ile başlar. Aidatların ne zaman yatırılacağını site yönetimleri belirler. Soyak Evostar projesi ortak alanlarının bakımı, Bahçe Dubleks Evlere tahsisli yeşil alanların bakımı site yönetimleri tarafından yapılır.

Soyak; size teslim edilen ürünlerden garanti kapsamında olanlarına dair garanti belgelerini tarafınıza vermekte ve bu malların garanti süreleri (sadece aspiratör) bu belgelerde belirtilmektedir. 

Soyak, garanti belgesi verilmeyen mallarla ilgili olarak ise; kullanım hatasından kaynaklananlar hariç, Teslim Sonrası Müşteri Hizmetleri birimine iletilen arızaları, teslimden itibaren 2 yıl boyunca giderecek veya giderilmesini sağlayacaktır.

Soyak Evostar’da yönetim planı gereği kapıcı istihdam edilmeyecektir.

Soyak Evostar’da Site Yönetimi çöp toplama işlemi organize edecektir.

Soyak Evostar içerisindeki sosyal tesisler site sakinlerinin kullanımı için tasarlanmış olup işletme yöntemi -ticari işletme olmamak kaydıyla- site yönetimi tarafından belirlenecektir.

Dairelerde mevcut balkonlar hiçbir şekilde kapatılamaz. Güvenlik amacıyla konulmuş demir korkuluklara ekleme yapılamaz. Balkonlara çamaşır asılamaz. Çiçekler ancak balkon içlerine saksı içerisinde konulabilirler. Parapetlere saksı kesinlikle konulamaz. Ayrıca balkonlara güneşlik, şemsiye, tente konulamaz.

Soyak Evostar projesinin görsel bütünlüğünü sağlayabilmek için parmaklık vb. eklentiler yapılamaz.

İnşaatın bitimi akabinde iskan belgesini alabilmemiz için, namınıza arsa emlak vergi beyanı değişikliği yapılarak bina emlak beyanı tanzimi ile SOYAK tarafından Küçükçekmece Belediyesi'ne verilerek beyan suret tasdiki yapılır.

İskân alım işlemleri için; Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) poliçesinin tarafınızdan tanzimi ve fotokopisinin SOYAK’ a iletilmesi gerekmektedir.

İskân ve Cins Tashihi işlemleri daire teslimlerinden yaklaşık 6 ay sonra tamamlanır.

Kat irtifakı tapusu verilen daireler;

Gayrimenkulün kat irtifakı tapusunun adınıza çıkarılmasından sonra SOYAK tarafından ARSA EMLAK VERGİ BİLDİRİMİ adınıza tanzim edilerek KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİNE verilmektedir.

Kat mülkiyeti tesisi;

Kat irtifakı tapuları adınıza çıkarılmış ve arsa emlak vergi bildirimleri verilmiş olan dairelerin iskân (yapı kullanma izin belgesi) işlemleri öncesi SOYAK tarafından BİNA EMLAK VERGİ BİLDİRİMİ adınıza tanzim edilerek KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİNE verilmektedir.

Çevre temizlik vergileri su faturalarına yansıtıldığından, vergi beyanının Belediye’ye verilmesi gerekmemektedir.

Kullanılamaz. Satış sözleşmenizin 4.maddesinin 7.bendinde bu konu tanımlanmıştır.

4.7 Sözleşme konusu bağımsız bölüm, satıştan sonra alıcı ya da devrettiği kişiler tarafından düzenlenecek etkinliklerle piyango, çekiliş v.b yollarla ödül olarak 3. şahıslara devredilemez, proje adı olan “ Soyak Evostar” bu amaçla düzenlenen reklam, ilan v.b tanıtım etkinliklerinde kullanılamaz. Alıcının ya da bağımsız bölümü devralan 3. şahısların Soyak’ın yazılı onayı olmaksızın bu bende aykırı eylemlerinin tespiti halinde Alıcı, Satıcıya 2.maddede belirtilen bağımsız bölüm satış bedeli kadar cezai şart bedelini, yazılı talepten itibaren 7 gün içinde ödemekle yükümlüdür. Satıcı’nın manevi tazminat talep hakkı saklıdır.

Müşteri tarafından gerekli evraklar getirilip sözleşme imzalandıktan, peşinat yatırıldıktan ve konut kredisi sözleşmesi müşteri tarafından imzalandıktan sonra tapu işlemlerine başlanır ve yaklaşık 4 ay içerisinde tapu verilir. Tapu, arsa paylı kat irtifakı tapusudur. Konut sahipleri tapusunu, müşteri hizmetlerinden elden imza karşılığı teslim alabilirler.

Senetli satışlarda ise; ilgili ödeme yapıldıktan sonra Tapu verilir.

İskândan sonra yapılan cins tashihi tamamlanana kadar verilen tapu “Arsa paylı kat irtifakı” tapusudur. İskân alınıp cins tashihi yapıldıktan sonra verilen tapu “Kat mülkiyeti“ tapusudur. Arsa paylı kat irtifakı tapusu daire tamamlanıp, iskân alınıp, cins tashihi işlemi yapıldıktan sonra “Kat mülkiyeti” tapusuna dönüşür.

Satış işlemi sırasından; bağımsız bölüm bedelinin dışında kalan, alım-satım tapu harcının satış bedeli üzerinden ödenen alıcı payı ve abonelik bedelleri müşteri tarafından ödenir.

Eğer konut kredisi kullanılmışsa ipotek tesisinde müşteriden herhangi bir bedel alınmaz. İpoteğin kaldırılmasında Tapu Dairesi tarafından istenen 2011 yılı için 11,95 TL bedel müşterilerimiz tarafından ödenecektir.

Soyak’a info@soyak.com.tr veya (212) 315 51 48 numaralı faks yoluyla başvurmanız gerekmektedir. Satış sözleşmenizin 13.maddesinde bu konu tanımlanmıştır.

(a) MADDE 13) GÜVENLİK

Bağımsız bölümün teslim tarihinden önce satın alınması halinde, Satıcının inşaat faaliyeti devam etmekte olduğundan, Alıcı bu dönemde inşa halindeki bağımsız bölümü görmek için şantiye sahasına girmesi can ve mal güvenliği açısından yüksek risk oluşturmaktadır. Alıcı böyle bir talebi varsa bu talebini Satıcıya yazılı olarak bildirmek zorundadır. Satıcı, Alıcı’yı inşaat sahasına alıp almamakta serbesttir. Alıcı, Satıcı’nın elemanları tarafından bildirilecek güvenlik önlemlerini alarak ve onların eşliğinde ve denetiminde sahaya gireceğini, bu koşulları yerine getirmeksizin Satıcının yazılı muvafakati olmadan ve bilgisi dışında sahaya girmesi halinde meydana gelebilecek kazalarda Satıcı’nın kusurlu olmadığını ve herhangi bir şekilde zarar vukuunda Satıcıya yüklenebilecek her türlü tazmin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul ve beyan eder.

Alıcı, bu düzenlemenin kendi sağlığını ve güvenliğini koruma amacıyla yapıldığının; bunun dışında, alıcının bilgilenmesini ve inşaatın gelişimini izlemesini engelleme amacı gütmediğinin bilincindedir. Bu nedenle alıcı, kendisine düşen herhangi bir akdi veya kanunî muayene, kontrol ve inceleme yükümlülüklerini yerine getirmediği takdirde, ileride işbu madde hükmüne istinad ederek, şantiyeye giremediğini ve gerekli incelemeyi yapamadığını ileri sürmeyecektir.

Site yönetimine bağlı özel bir güvenlik ekibi hizmet verecektir. Ayrıca CCTV (Kapalı Devre Kamera Sistemi) destekli bir güvenlik sistemi bulunacaktır.

Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Hattı 444 0 795 'tir.

Tüm geribildirimlerinizi, info@soyak.com.tr adresine e-mail atabilir ya da (212) 315 51 48 numaralı faksa yazılı olarak iletebilirsiniz.

Aynı zamanda www.soyak.com.tr web sayfasında, Müşteri Hizmetleri alanında bulunan " Canlı Destek " hattı aracılığı ile müşteri Temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Geribildirimleriniz en kısa zamanda değerlendirilip siz değerli müşterilerimize geri dönülecektir.

Projelerimizle İlgili Bilgi Almak İçin Bilgilerinizi Bırakın BİZ SİZİ ARAYALIM