BASIN BÜLTENLERİ

SOYAK KONFORIA'DA HEMEN EV SAHIBI OLUN (11 MAYIS 2017)

İstanbul’un yeni yüzü Kuzey Bahçeşehir’de yükselen Soyak Konforia peşinat, ara ödeme, senet gibi toplu ödemeleri ortadan kaldırıyor!
Artık Soyak Konforia’dan ev alan herkes sadece taksit ödeyerek ev sahibi olacak.

Kira geliriyle ödemeler de kolaylaşıyor
Soyak Konforia; 120 ay boyunca eşit taksitlerle ayda 3.900 TL’ye 2+1, 4.700TL’ye ise 3+1 daireler sunuyor.

Soyak Konforia’dan ev alanlar Eylül’deki teslimden sonra isterlerse evlerini kiraya vererek, kira geliriyle taksitlerinin ödemesini de kolaylaştırabilir.
Kira geliriyle ev kredisi taksitlerinin ödemesi de daha kolay!

Hayatınızı yenilemek ve yaşamınıza değer katmak için Soyak size hayallerinizin anahtarını sunuyor.

SOYAK KONFORIA’DAN EV ALAN HERKESE OTOMOBİL HEDİYE (30 MART 2017)

SOYAK KONFORIA’DAN EV ALAN HERKESE OTOMOBİL HEDİYE

İstanbul’un yeni yüzü Kuzey Bahçeşehir’de yükselen Soyak Konforia

10 Nisan’a kadar kaçırılmaz bir fırsat sunuyor.

Soyak Konforia’dan ev alan HERKESE 2017 model otomobil hediye!

Hayatınızı yenilemek ve yaşamınıza değer katmak için Soyak size hayallerinizin anahtarlarını sunuyor.

30 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında Soyak Konforia’dan ev alan herkese, çekilişsiz 2017 model FIAT ve JEEP marka otomobiller Soyak’tan hediye!

Seçilen ev tipine göre marka ve modellerin değiştiği kampanyada: 2+1 A tipine Fiat 500, 2+1 B ve 2+1 Dubleks tipine Fiat Egea Sedan, 3+1 A tipine Fiat Egea Hatchback, 3+1 B ve 3+1 Dubleks tipine Fiat 500x Cross, 4+1 ve 4+1 Dubleks tipine Jeep Renegade hediye veriliyor.

Teslim tarihi Eylül

Kamu-sanayi yatırımları ve ulaşım imkânlarıyla İstanbul’un en hızlı gelişen bölgesi Kuzey Bahçeşehir’de inşa edilen ve Eylül ayında teslim edilecek olan Soyak Konforia, önümüzdeki dönemlerde “keşke” dememek için güvenilir bir proje.

TAPU HARCINA İNDİRİM, DAMGA VERGİSİ ‘0’! 30 Eylül’e kadar tapu harç oranlarının %2’den %1,5’e düşürülmesi ve süresiz olarak noter aracılığıyla yapılan sözleşmelere ait Damga Vergisi’nin ‘sıfır’ olarak uygulanmaya başlanması; konut alıcılarına büyük kolaylık sağladı. Bu sayede Soyak Konforia’da ortaya çıkan fiyat avantajlarını internet sitesinden inceleyebilirsiniz.

 Detaylı bilgi için www.soyak.com.tr / 444 0 795

İSTANBUL'UN YATIRIM ADRESI DEĞIŞTI (27 KASIM 2016)

İSTANBUL’UN YATIRIM ADRESİ DEĞİŞTİ

Üçüncü havaalanı ve üçüncü köprü projeleri ile değerlenen ve yıldızı parlayan Kuzey Bahçeşehir’de Soyak, güçlü bir proje ile yıllar içinde daha da değerlenecek bir yatırım fırsatı sunuyor: Soyak Konforia!

55 yıldır inşaattan öte, yeni ve kaliteli yaşam alanlarını hayata geçiren SOYAK, ‘Geleceğin Projeleri’ni üretmeye devam ediyor. Her zaman seçtiği bölgenin gelişimini öngörerek attığı adımlar ile o bölgeyi yapılandıran SOYAK öncü yatırımlarını sürdürüyor.

Dünden bugüne Soyak…
SOYAK, Soyak Göztepe, Soyak Yenişehir, Soyak Olympiakent gibi önemli projeleri ile 50.000 den fazla aileyi ev sahibi yapan ve geliştirdiği bölgelerde kalkınmayı sağlayıp, bölgenin çehresini değiştirdi.

Şimdi ise İstanbul’un en hızlı değerlenen bölgesi Kuzey Bahçeşehir’de yeni projeler ile bölgeyi değiştirecek. İstanbul’un yeni yüzünü şekillendirecek olan projeler ile bölgenin değerini katlayacak olan Soyak, birçok yatırım fırsatı sunuyor.

Bölge genelinde yapımı devam eden, yeşil alanlarıyla en çevreci ve Türkiye’nin İkitelli’den sonra en büyük sanayi bölgesi olacak Deliklikaya Organize Sanayi Bölgesi (DESB), yakın zamanda inşasına başlanacak Türkiye Nakliyeciler Derneği Ambarları ve 5.000 konutun ilk adımı olan Soyak Konforia projesi bölgede yapılan önemli yatırımlardan. Ayrıca 3. Köprü bağlantı yolu ve 3. Havaalanı çalışmaları neticesinde 2018 yılı itibariyle bölge bir çekim merkezi haline gelecektir.

Kişi başına 21 m2’lik yeşil alan…
Hızla gelişen bölgede yaşanılabilir ve kaliteli bir yapılanma hedefleniyor. Kuzey Bahçeşehir bölgesinin bağlı bulunduğu Arnavutköy ilçesi Ömerli Deliklikaya Bölgesi İmar Planına göre bölgede toplam 1 milyon 800 bin m2’ye yakın konut alanı var ve bölgeye 50 bin kişinin yerleşmesi planlanıyor.
Hızla gelişecek Kuzey Bahçeşehir’de kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için her şey düşünülüyor. 850bin m2’lik alanda yapılacak parklar, dinlenme, çocuk oyun alanları ve kişi başına düşecek 21 m2’lik yeşil alan ile şehir içinde özgür ve doğa ile iç içe bir yaşam kurulacak. Doğa içinde bir yaşam sunarken şehir yaşamının olanaklarını da sunan bölgede 21bin m2’lik sağlık tesisleri hayata geçirilecek.
İş merkezleri ile daha da hareketlenecek bölgede büyük projeler yolda.  Bölgede  754bin m2’lik lojistik alanı, 2,5 milyon m2‘lik alanda ise  İstanbul’un en nitelikli sanayi bölgelerinden biri olan Deliklikaya Organize Sanayi Bölgesi (DESB) kurulacak. 2006 yılında inşaatına başlanan Hadımköy Deliklikaya Sanayi Bölgesi’nin, 30 bin kişiye yeni istihdam alanı yaratması bekleniyor.

İstanbul’un Yükselen Değeri Kuzey Bahçeşehir
Atılan bu adımlar ile değeri her geçen gün daha da artan Soyak Konforia,  yıllar sonra keşke dememek için güvenilir bir yatırım aracı.
Bölgedeki ilk proje Soyak Konforia ile dikkatleri üzerine çeken Soyak, güçlü yatırım fırsatları arayanlar için bölgedeki projelerine devam edecek.
Hızla değişen yeni İstanbul’da geleceği gören projeler üreten ve bu doğrultuda adım atmak isteyenlere kaliteli yatırım fırsatları sunan SOYAK, bölgenin de geleceğini şekillendiriyor.

İSTANBUL’UN YÜKSELEN MERKEZINE SOYAK YAPI’DAN DEV PROJE (13 EKIM 2016)

İstanbul’un yükselen merkezine Soyak Yapı’dan dev proje

Türk gayrimenkul sektörünün sürdürülebilirlik temelli öncü markası Soyak Yapı, İstanbul’un yatırım değeri giderek yükselen bölgesi Bahçeşehir’in kuzeyinde, 5.000 konutluk projesinin ilk adımı olan Soyak Konforia ile yatırımcıların gözdesi oluyor.

Projelerini daha konforlu ve daha mutlu yaşam hedefiyle geliştiren Soyak Yapı, yatırımlarına İstanbul’un yeni merkezinde Soyak Konforia Projesi ile başladı.

İstanbul’un yatırım değeri giderek yükselen bölgesi Bahçeşehir’in kuzeyinde yer alan Soyak Konforia’nın 3. Havalimanı ve 3. Köprü bağlantı yolları ile, yapılacak metro durağına yakınlığı yatırımcıların dikkatini çekiyor. Geçtiğimiz günlerde temelleri atılan en nitelikli ve çevreye duyarlı sanayi bölgelerinden biri olacak olan Deliklikaya Sanayi Bölgesi, Soyak Konforia projesine oldukça yakın mesafede kuruluyor. Ayrıca Hadımköy-Çatalca arasındaki demiryolunun hafif metro haline getirileceğinin açıklanması, kolay ulaşım avantajlarıyla İstanbul’un yeni cazibe merkezi olacağını gösteriyor.

Eylül 2017’de teslimlerin başlayacağı bölgenin dikkat çeken projesi Soyak Konforia’da avantajlı ödeme koşullarıyla ev sahibi olma imkanı sunuluyor. 48 ay %0 faiz oranı veya 60 ay % 0,19 faiz oranıyla satışı devam eden projede, 2+1 daireler 324 bin TL’den, 3+1 daireler ise 417 bin TL’den başlıyor. Şimdiden %60’ı satılan Soyak Konforia’da %1 KDV avantajı sağlanıyor.

LEED Yeşil Bina Sertifikası’na uygun bina kriterleriyle inşa edilen Soyak Konforia, projenin tüm etapları tamamlandığında Türkiye’nin en büyük ‘yeşil bina’ projelerinden birine imza atmayı hedefliyor.

Bilgi için: www.soyak.com.tr / 444 0 795

SOYAK SIESTA OXYGEN’E LEED SILVER YEŞIL BINA SERTIFIKASI (29 EYLÜL 2016)

Soyak Siesta Oxygen’e LEED Silver Yeşil Bina Sertifikası

Türkiye’nin en çok yeşil konut üreten firması Soyak Yapı’nın, İzmir Karşıyaka’da hayata geçirdiği Soyak Siesta Oxygen Projesi, LEED Silver Yeşil Bina Sertifikası almaya hak kazandı.

İzmir’in 2.300 konuttan oluşan mega projesi Soyak Siesta’nın son etabı Soyak Siesta Oxygen, Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş çevreye duyarlı yapı sertifikası olan LEED Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Sürdürülebilir gelecek odaklı Soyak Yapı tarafından ‘Yeşil bina’ olarak tasarlanan Soyak Siesta Oxygen, bu temaya uygun pek çok alana sahip. Soyak Siesta Oxygen’de, enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarımlar da bulunuyor.

Bisiklet park alanı, elektrikli araç sarj üniteleri gibi benzerlerine az rastlanan uygulamaların yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanıldı.

Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanan Soyak Siesta Oxygen, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor. Aroma terapili buhar odası, Oxygen Bar, Vitamin Bar, oksijen dezenfektanlı yüzme havuzları, ozon terapili jakuziler ve spa’nın da yer aldığı projede masaj, sauna, yoga, pilates alanı ve rekreasyon alanları da site sakinlerinin kullanımına açık.

İzmir Karşıyaka’da benzersiz Körfez manzarasına sahip 5 etaptan oluşan Soyak Siesta’nın, Siesta Energy ve Siesta Blue etaplarının da LEED Yeşil Bina sertifikası bulunuyor.

SOYAK YAPI'YA REAL ESTATE STARS'DAN 2 ÖDÜL (28 EYLÜL 2016)

Soyak Yapı’ya Real Estate Stars’dan 2 Ödül

Türk gayrimenkul sektörünün sürdürülebilirlik temelli öncü markası Soyak Yapı, Capital ve Ekonomist Dergisi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği ‘Real Estate Stars – Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri 2016 Zirvesi’nde iki ödüle birden layık görüldü.

Capital ve Ekonomist Dergisi iş birliğiyle düzenlenen Real Estate Stars – Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri 2016 Zirvesi; inşaat ve gayrimenkul sektörünün önde gelen isim ve kurumlarını bir araya getirdi.  27 Eylül günü, Ritz Carlton’da gerçekleşen ve 24 firmanın katıldığı organizasyonda Real Estate Stars ödülleri 3 ayrı kategoride sahiplerini buldu.

Türk gayrimenkul sektörünün sürdürülebilirlik temelli öncü markası Soyak Yapı, zirveden iki ödülle döndü.  Soyak Yapı, ‘En çok konut projesi yürüten şirketler’ ve ‘En çok konut satan şirketler’ kategorilerinde ödüle layık bulundu.

55 yıllık tecrübesiyle bugüne kadar 55.000 konut üreten Soyak Yapı, yakın geçmişte Soyak Yenişehir, Soyak Olympiakent, Soyak Mavişehir, Soyak Siesta, Soyak SOHO, Soyak Park Aparts, Soyak Evostar ve Soyak Mavişehir Optimus gibi marka projelere imza attı. Şirket, halen İstanbul Kuzey Bahçeşehir’de 5.000 konuttan oluşacak yeni projesinin ilk etabı olan Soyak Konforia’nın satışına ve inşasına devam ediyor.

SOYAK ILE BIRLIKTE DEV PROJELERE KOMŞU OLMANIN METREKARESI 3.000 LIRA! (20 HAZIRAN 2016)

Soyak ile birlikte dev projelere komşu olmanın metrekaresi 3.000 lira!

Türk gayrimenkul sektörünün sürdürülebilirlik temelli öncü markası Soyak, İstanbul’un yatırım değeri yüksek yeni merkezi Bahçeşehir’in kuzeyinde, 5.000 konutluk Konforia projesi ile yatırımcıların yeni gözdesi.

Üçüncü havaalanı projesi ve üçüncü köprü bağlantı yolları üzerinde yükselen Soyak Konforia 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerini ortalama 3.000 TL olan cazip metrekare fiyatlarıyla sunuyor.

%10 peşin indirimi ya da ‘0’ faizli Soyak Finansmanı ile sahip olunabilecek Soyak Konforia’da 2+1 daireler 314 bin TL’den, 3+1 daireler ise 374 bin TL’den başlıyor. Eylül 2017’de teslim edilecek olan projede yüzde 1 KDV avantajıyla uygun koşullarda satış imkanı sağlanıyor.

Sitede yaşamanın tüm ayrıcalıklarını sunan Soyak Konforia, LEED Yeşil Bina Sertifikası’na uygun bina kriterleriyle, alışveriş merkezlerinin ve spor alanlarının da içinde bulunduğu geniş bir bölgede yer alıyor.

SOYAK SIESTA OXYGEN’DE RENKLI AÇILIŞ PARTISI! (31 MAYIS 2016)

İzmir’in ödüllü yeşil projesi Soyak Siesta Oxygen’de renkli açılış partisi!

Soyak’ın İzmir Karşıyaka’da hayata geçirdiği projesi Soyak Siesta Oxygen, 28 Mayıs akşamı gerçekleşen renkli bir partiyle açıldı, İzmirliler keyifli vakit geçirdi.

İzmir’de 365 gün tatil köyü yaşantısını sunan Soyak Siesta Oxygen’in havuz, spa, fitness salonu gibi sosyal alanları da artık faaliyet gösteriyor. Sadece 25 konutun yeni sahiplerini beklediği projede çok özel alım şartları sunuluyor.

Soyak’ın İzmir Karşıyaka’da gerçekleştirdiği, benzersiz körfez manzarasına sahip 600 konutluk Soyak Siesta Oxygen projesi 28 Mayıs akşamı gerçekleşen renkli partiyle kapılarını açtı, partiye İzmirliler yoğun katılım gösterdi.

Sadece 25 konutun yeni sahiplerini beklediği projede, tüm daireler havuz manzaralı ve çok özel alım şartlarıyla sunuluyor. Spa, açık hava jakuzileri, sauna, buhar odası, pilates ve yoga alanları, havuzlar ve spor alanlarının bulunduğu proje 365 gün tatil köyü deneyimi yaşatıyor.

Yeşil bina konseptiyle tasarlanan Soyak Siesta Oxygen’de enerji ve su tasarrufu sağlayan uygulamaların yanı sıra, doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarımlar bulunuyor. Bisiklet park alanları, elektrikli araç şarj ünitelerinin yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanılıyor. Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanabilen Soyak Siesta Oxygen, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor.

Az sayıda daireye özel avantajlar sunan Soyak Siesta Oxygen, 0 faizle Soyak Finansmanı veya peşin ve konut kredili ödemelerde %10 indirim fırsatı sunuyor. Ayrıca Mayıs ayı sonuna kadar 2+1’lerde 10.000 TL’lık ve 3+1’lerde 15.000 TL’lık hediye çeki avantajlarıyla İzmir’de keyifli bir yaşam isteyenleri satış ofisine bekliyor.

SOYAK, “SIGN OF THE CITY AWARDS”A DAMGA VURDU (5 KASIM 2015)

Soyak, “Sign of the City Awards”a damga vurdu, Soyak 4 ödülün sahibi oldu

 

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla Hürriyet tarafından düzenlenen ‘Sign of the City Awards’da Soyak; Soyak Park Aparts, Soyak Siesta Oxygen ve Soyak Elite Club projeleri ve sosyal sorumluluk projesi Soyak Akıllı Yıldızlar’la 4 ödülün sahibi oldu. Soyak, 7 kategoride 7 projesiyle finale kalarak 4 ödülle gecenin en fazla ödüle sahip olan şirketi oldu.

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün en iyiye teşvik edilmesi; kaliteli, çevreci ve sürdürülebilir vizyona sahip projelerin yaratılmasına katkı sağlamak amacıyla Hürriyet tarafından düzenlenen ve Karma Holding proje ortaklığında gerçekleşen “Sign of the City Awards”da 101 proje yarıştı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen yarışmanın ödülleri 4 Kasım’da Hilton İstanbul Bomonti’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Gayrimenkul projelerinin 21 kategoride yarıştığı Sign of the City Awards’a 101 farklı proje ile 140’ın üzerinde başvuru yapıldı. Bu yıl geçen yıldan farklı olarak ‘En İyi AVM’ yerel merkezli ve bölgesel merkezli olarak, ‘En iyi Mimari Tasarım’ ise kamu ve özel olarak 2 dala ayrıldı. Ayrıca ‘En iyi Sosyal Sorumluluk Projesi’ ve ‘Genç Mimar Teşvik’ kategorileri de bu yıl ilk kez yarıştı.

7 kategoride başvuruda bulunan Soyak, toplam 3 aşamalı değerlendirme sisteminden geçerek 4 ödülünün sahibi oldu. “En İyi Konut Projesi” kategorisinde Soyak Park Aparts ödüle layık görülürken, “En Yeşil Bina Projesi” kategorisinde Soyak Siesta Oxygen ve “En İyi Pazarlama Kampanyası” kategorisinde ise Soyak Elite Club projesi ödül kazandı. Ayrıca Soyak’ın sosyal sorumluluk projesi olan Soyak Akıllı Yıldızlar “En İyi Sorumluluk Projesi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel; “Sign of the City Awards, gerek jürisi gerek oylama sistemi gerekse kategorileriyle sektörün en prestijli yarışması olarak görülüyor. Sektörümüzün gelişmesi ve markalaşmaya teşvik edilmesi için bu tarz ödüllerin çeşitlendirilmesi önem taşımaktadır. Uluslararası platformda da itibar gören Sign of the City Awards’un geleneksel hale gelerek her yıl tekrarlanmasını temenni ediyorum.” dedi.

Yarışma kapsamında kaliteli, çevreci ve sürdürülebilir bir vizyona sahip olan inşaat ve gayrimenkul markalarının projeleri, toplam 3 aşamalı değerlendirme sisteminden geçerek belirlendi. Yarışmanın stratejik partneri EY Türkiye, ilk aşamada teknik değerlendirmeyle başvuruların tam ve eksiksiz olması ve kriterlere uygunluğunu inceledi. 21 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında ikinci aşamada jüri üyeleri, teknik elemeyi geçen projeler arasından online olarak yapacağı ön elemeyle her kategori için 5 finalist belirledi. Final aşamasında ise Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Güzin Konuk başkanlığındaki uzman ve sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri, ödüllerin sahiplerini belirledi.

SOYAK’IN YENI PROJESI IÇIN İLK FİYAT AVANTAJINI YAKALAYIN! (7 EKIM 2015)

Soyak’ın yeni projesi için İLK FİYAT Avantajını Yakalayın!

İstanbul’un Yeni Merkezinde 5.000 konutluk Yepyeni Proje, Soyak Konforia satışa çıktı

Türk Gayrimenkul sektörünün sürdürülebilirlik temelli öncü markası Soyak’ın; Dubai Cityscape Global 2015 fuarında ön tanıtımını yaptığı yepyeni projesi Soyak Konforia satışa çıktı.

İstanbul’un geleceği en parlak bölgesi Kuzey Bahçeşehir’de hayata geçecek olan proje, Bahçeşehir göletten 7-8 dakika uzaklıkta, 3. Köprü bağlantı yolları, 3. Havaalanı ve Kanal İstanbul projelerine yakın lokasyonuyla dikkat çekiyor.

LEED Sertifikası’na uygun bina kriterleri ile toplam 5 bin konuttan oluşacak proje, özellikle 2+1 ve 3+1 daireler ev sahibi olmak ve yatırım yapmak isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Ekim başında satışa sunulan projenin kısa sürede üçte biri satıldı.

5 bin konuttan oluşan Soyak Konforia’nın ilk etabında 271 adet konut bulunuyor. 58 m2 1+1 daireler, 90 m2 2+1 daireler ve 120 m2 3+1 dairelerin bulunduğu projede fiyatlar 178 bin TL’den başlıyor. Bir hafta gibi kısa bir süre içinde yaklaşık 3000 kişinin ön talepte bulunduğu projede 2+1 daireler büyük ilgi görüyor.

Sitede yaşamanın tüm ayrıcalıklarını sunan Soyak Konforia’da 1+1 daireler 178 bin TL’den, 2+1 daireler 284 bin TL’den, 3+1 daireler ise 344 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. İlk etabı Eylül 2017’de teslim edilecek olan projede %1 KDV avantajıyla uygun koşullarda satış imkanı sağlanıyor.

Farklı ödeme planlarına yer verilen projede; %10 peşinatla konut alınabilen Soyak Konforia’da banka kredili alım imkanı dışında; 24 ay Soyak Finansmanı da dikkat çekiyor.

İstanbul’un yeni merkezinde yepyeni proje: Soyak Konforia

Dubai Cityscape Fuarı’nda ön tanıtımı yapılan projenin yoğun ilgi gördüğünü belirten Soyak Holding CEO’su Dr. Emre Çamlıbel; “İstabul’un yeni merkezi ve yeni havaalanı, yeni köprü yolları ve diğer büyük projeler nedeniyle geleceği olarak adlandırdığımız lokasyonda yeni projemizi hayata geçiriyoruz. Amacımız gelişmekte olan bu bölgede enerji tasarruflu, alışveriş ve spor alanları bulunan, toplam 5.000 konuttan oluşacak Türkiye’nin en büyük ‘yeşil bina’ projelerinden birine imza atmak. Bu bölgede ayrıcalıklı yaşamak isteyenler için satışa çıkardığımız projemizin ilk etabını 2017’de teslim edeceğiz.”  dedi.

SOYAK SIESTA MEYDAN AVM’YE YAZ ERKEN GELDI… (13 MAYIS 2015)

Soyak Siesta Meydan AVM’ye yaz erken geldi…

Siesta Meydan Alışveriş Merkezi, yazı erken karşılamak isteyenler için 9 Mayıs’ta keyifli bir törenle kapılarını açtı. Her türlü ihtiyacı karşılayacak markaları İzmir’lilerle buluşturan Siesta Meydan AVM, sosyal yaşam alanlarıyla İzmir’in yeni gözdesi olmaya hazırlanıyor.

İzmir’in mega projesi Soyak Siesta’nın alışveriş merkezi ‘Siesta Meydan’ 9 Mayıs’ta renkli bir törenle hizmete açıldı. İzmirliler’in ve Soyak Siesta sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği açılış töreninin ev sahipliğini Soyak Yapı Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tarık Ongun üstlendi. Ongun’un konuşmasıyla başlayan açılış töreni, barbekü partisi ve canlı müzik eşliğinde devam ederek İzmirlilere keyifli bir bahar günü yaşama fırsatı sundu.

İzmir’in en yeni alışveriş merkezi olan Siesta Meydan’ın açılışında konuşan Soyak Yapı Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tarık Ongun; “Sürdürülebilir yaşam anlayışıyla tasarlanan Soyak Siesta bölge sakinlerine zengin yaşam alanları sunan ve enerji tasarrufu sağlayan uygulamarıyla İzmir’in en başarılı projeleri arasında yer alıyor. Siesta Meydan Alışveriş Merkezi ile kaliteli yaşam alanlarını genişleten ve bölgede yaşayanların yaşamına yeni bir soluk getiren Soyak Siesta; alışverişten yemeğe bir çok seçeneği yanıbaşınıza getiriyor.” dedi.

Ongun’un konuşmasının ardından alışveriş merkezi mağaza sahipleriyle birlikte sembolik bir açılış töreni yapıldı. Açılış töreninin ardından barbekü partisi, canlı müzik dinletisi, çocuklar için eğlenceli gösterilerle devam eden etkinlik, İzmirliler’in yoğun ilgisiyle karşılandı.

SOYAK SIESTA’DA “ENERGY” SATIŞTA! (5 EYLÜL 2014)

Soyak Siesta’da “Energy” satışta!

İzmir’in mega projesi Soyak Siesta’nın 343 konutluk etabı Soyak Siesta Energy’de sınırlı sayıdaki son konutlar da satışa sunuldu. Üstelik hemen ev alan şanslı misafirler, 1 yıl aidat ödemeyecekleri gibi, evlerini dayalı döşeli alma şansına da sahipler.

Soyak Siesta Energy’de hemen teslim 2+1 ve 3+1 daireler çok kısa süreliğine 36 ay vade için 0 faizle satışta….

İzmir’in 2300 konuttan oluşan mega projesi Soyak Siesta’nın 343 konutluk etabı Soyak Siesta Energy’de İzmir’in yaşam enerjisi olacak bir kampanya başladı. Soyak Siesta Energy’de yer alan sınırlı sayıdaki hemen teslim 2+1 ve 3+1 daireler 36 ay 0 faiz avantajıyla satışa sunuluyor. 15 gün gibi kısa bir süre için geçerli olan bu kampanyada ev sahipleri 1 yıl boyunca aidat ödemeyecek ve diledikleri gibi evlerini döşemeleri için de 10.000 TL hediye çekine sahip olacaklar. %1 KDV taahhüdü de sunan kampanyada 2+1 daireler 259.000 TL’den, 3+1’ler 290.000 TL’den başlıyor. 120 ay vade ile de daire sahibi olunabilen kampanyada 2+1 dairelerin taksit tutarı 2.473 TL, 3+1 dairelerin taksit oranı tutarı 2.769 TL.

Soyak Siesta Energy; havuzu, spor alanları, AVM’si ve özel peyzajıyla yaşam enerjisini maksimuma çıkarıyor. Bütün konutların ne büyük ne küçük, tam ideal büyüklüklerde planlandığı Soyak Siesta Energy’de , gereksiz hacimlerden doğan ekstra soğutma, ısıtma, elektrik, su, temizlik ve aidat giderleri en aza indirildi. Böylece üç önemli kalemden; su, elektrik ve doğal gazdan önemli ölçüde tasarruf sağlanmış oldu. Soyak’ın Sürdürülebilir Yaşam anlayışının temsilcisi olan projede, doğal unsurları ön plana taşıyan peyzaj tasarımı, enerji tasarrufu sağlayan teknolojik uygulamalar, konforu ve fonksiyonelliği buluşturan mimari estetikle birleşti.

Soyak Siesta Energy’de, konforlu, rahat ve kaliteli bir yaşam tarzına sahip olmak mümkün. Sosyal olanaklar açısından da zengin olan projede, spor alanları, yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, sosyal tesisler ile açık ve kapalı otoparklar bulunuyor. Soyak Siesta Energy, körfez manzarasından maksimum derecede yararlanabilecek şekilde konumlandırıldı. Proje, İzmir çevre yoluna direkt bağlantısıyla daire sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırıyor.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren 444 0 795 numaralı Soyak Müşteri Hizmetlerini aramak yeterli.

EN YEŞIL REZIDANS VE OFIS KARMA PROJESI SOYAK SOHO "LEED GOLD" SERTIFIKALI OLDU (26 AĞUSTOS 2014)

En yeşil rezidans ve ofis karma projesi Soyak Soho, ‘LEED Gold’ sertifikalı oldu

Yeşil bina olarak tasarlanan Soyak Soho, USGBC (US Green Building Council-ABD Yeşil Binalar Konseyi) tarafından verilen LEED (Leadership in Energy and Efficiency Design-Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) sertifikasını Gold seviyesinde almaya hak kazandı. Gayrettepe’de yer alan rezidans daireler ve ofisten oluşan karma proje Soyak Soho’nun inşa ve tasarım aşamalarında çevreyi ve doğal yaşamı korumak, enerji ve su tasarrufu sağlamak için pek çok uygulamaya yer verildi.

Sürdürülebilir yaşam yaklaşımı çerçevesinde projelerini oluşturan ve çevre dostu yeşil binalar tasarlayan Soyak’ın, Soyak Soho projesi LEED Gold sertifikasına sahip oldu. 1998 yılından bu yana yeşil binalara sertifika veren Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Binalar Konseyi USGBC (US Green Building Council)’nin gümüş üyesi de olan Soyak Holdig’in CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel “Soyak olarak, geliştirdiğimiz konut projelerinde de sosyal, çevresel ve toplumsal sorumlulukla hareket ediyoruz. Birçok projede, sulama sistemlerinden ısınma ve aydınlatmaya uzanan geniş yelpazede enerji verimliliği ve tasarrufunu hedef alarak; çevre dostu uygulamalarla, daire sahiplerinin ev ekonomisine katkı sağlıyor ve doğal yaşamı korumayı sürdürüyoruz. Zincirlikuyu’daki Soyak Soho Projemiz de bunlardan biri. Soyak olarak, 2006 yılında Sürdürülebilir Yaşam Raporu ile başlayan sürdürülebilirlik ve yeşil bina yolculuğumuz bizi bugün sektörde en çok yeşil bina üreten firma konumuna getirmiştir. 21. yüzyılın şehirlerinde yeşil binaların önemi daha da artacak. Ve 21.yüzyılda yapılacak olan bina yatırımlarının geleceğimiz için daha sürdürülebilir olacağına inanıyoruz. Ancak buradaki kritik başarı faktörü, yeşil dönüşüm için toplumsal farkındalıktır. Çünkü yeşil dönüşüm sadece teknik ve çevreci bir mesele değildir. Aynı zamanda topyekün bir davranış değişikliğidir” dedi.

Toplam 9 adet yeşil proje ile Türkiye’de en çok yeşil proje geliştiren gayrimenkul firması olan Soyak’ın inşa ettiği LEED sertifika adayı binalar arasında aşağıdaki projeler yer alıyor:

 • Soyak Kristal Kule – LEED CS Silver
 • Soyak Soho – LEED NC Gold
 • Soyak Optimus First – LEED NC Gold
 • Soyak Optimus Gold – LEED NC Gold
 • Soyak Optimus Master Site – LEED NC Gold
 • Soyak Siesta Blue – LEED NC Silver
 • Soyak Siesta Oxygen – LEED NC Silver

Soyak’ın LEED ve Bream sertifikasına sahip binaları ise Soyak Holding Merkez Bina (LEED EBOM Silver) ve henüz başvuru aşamasında olan Erkut Soyak Anadolu Lisesi (BREEAM In-Use).

 

Soyak Soho hakkında

77 rezidans daire ve 4.040 m2’lik ofisten oluşan Soyak Soho’da, tüm rezidans ve ‘concierge’ hizmetleri sunuluyor. 7 katlı butik projenin rezidans kısmı, büyüklükleri 65 m2 ile 252 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 1+1 dubleks ve 3+1 dubleks rezidans dairelerden meydana geliyor. Bünyesinde alışveriş merkezi, spa, spor salonu ve güzellik merkezine yer vermek yerine merkezi noktalara 1-2 dakikalık mesafede bulunan konumuyla proje, bu imkanlara istenen her an ulaşma kolaylığı sunmaktadır.

Soyak Soho Ofis, toplam 4.040 m2 brüt alana ve 1.635 m2 sadece ofis kullanımına ait modern peyzajlı bir bahçeye sahiptir. Tamamen müstakil girişi ve müstakil tapusu olan, bir bütün olarak kullanılabilmesinin yanı sıra, bölünerek de kiraya verilebilme özelliği olan Soho Ofis 3 kattan oluşmaktadır.

En Yeşil Bina: Soyak Soho

Emlak Oscar’ı olarak nitelendirilen ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012’de Yeşil Bina Kategorisi’nde birinciliğe layık görülen Soyak Soho’nun inşa ve tasarım aşamaları sırasında çevreyi ve doğal yaşamı korumak, enerji ve su tasarrufu sağlamak için pek çok uygulamaya yer verildi.

 • Bina arazisinde, inşaat esnasında ve sonrasında doğal yaşamın korunmasına azami ölçüde dikkat edilmektedir. Bitkilendirme çalışmaları esnasında, İstanbul’un yerel iklimine uyumlu bitkiler seçilerek, su tüketiminin ve kimyasal gübre kullanımının en aza indirgenmesi hedeflenmektedir.
 • Yapılaşmanın altyapıya ve özelikle yağmur suyu şebekesine getireceği yükün en aza indirgenmesi için sert zeminlerin oranı düşük tutulmuş, mümkün olduğunca geçirgen yüzeyler kullanılarak projelendirilmiştir.
 • Binalarda çeşitli noktalarda bisiklet park yerleri belirlenerek, alternatif ulaşım yöntemleri desteklenmektedir. Elektrikli ve düşük emisyonlu araçlara ayrılacak özel park yerleri, diğerlerine oranla çevreye daha az zararlı bu araçların kullanılmasını teşvik etmeye yönelik olarak planlanmıştır. İlave olarak, otoparklarda elektrikli araç şarj istasyonları yer almaktadır.
 • Bina kapsamında kullanılacak su armatürleri ve vitrifiyelerde konfor ve estetik kadar, su verimliliği özelliği de aranarak seçilmiş olup bu seçimlerde EPA (Environmental Protection Agency) standartları göz önünde bulundurulmuştur. Bu sayede bina kullanıcılarının aylık su masraflarının azaltılması öngörülmektedir.
 • Binada enerji harcayan sistemler, LEED tarafından belirtilen commissioining prosedürlerine uygun olarak denetlenecek şekilde tasarlanmıştır. Gerek montaj, gerek kullanım esnasında hedeflenen performans kriterlerine uygun olarak çalışmaları denetlenecektir.
 • Proje kapsamında soğutma sistemlerinde çevre dostu soğutucu akışkanlar tercih edilmiştir.
 • İnşaat esnasında oluşan atıkların geri dönüşümü ile ilgili kapsamlı bir atık yönetim planı hazırlanmış olup, inşaat sırasındaki atıklar ayrıştırılarak toplanmıştır.
 • Bina kullanımında oluşacak geri dönüştürülebilir atıkların toplanması için yeterli alanlar ayrılmış olup sadece inşaat ve teslim değil yaşam sırasında da atık ayrıştırılması devam etmektedir.
 • Binada inşaat esnasında iç mekanlarda kullanılan yapı kimyasalları, (boya, astar, macun v.s.) içeriğindeki VOC ( uçucu organik zararlı bileşik) oranları uluslar arası standartlara uygun olarak tercih edilmiştir. Bu sayede, binaların tesliminden sonra yaşayanların ve çalışanların sağlığı ve konforuna azami önem verilmiştir.

LEED Sertifikası hakkında

Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC), binaların çevre dostu, karlı ve sağlıklı binalar olmasını destekleyen çalışmalar yapan dünyanın en büyük yeşil bina örgütüdür. Onun geliştirdiği LEED (Leadership in Energy and Enviromental Design-Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik) programının hedefi, yapı sektöründe payı olan tüm kişi ve kuruluşların, yapıların yaşam döngüsü sürecinde oluşturdukları çevresel etkilere dikkat çekerek, faaliyetlerini ve ürünlerini bu etkileri azaltmak doğrultusunda geliştirmeleridir. USGBC günümüzde Amerika’da ve dünyanın 30 ülkesinde 14.000’den fazla projeyi sertifikalandırmıştır. USGBC’nin tüm çalışmaları şeffaf ve hakla açıktır. 10.000’den fazla USGBC üyesi kurum ve kuruluş tarafından desteklenmektedir. LEED sistemi binaları Sürdürülebilir Arazi, Su Verimliliği, Enerji ve Atmosfer, Malzemeler ve Kaynaklar, İç Mekan Yaşam Kalitesi, İnovasyon ve Yerel Önem Sırasına göre değerlendirmektedir. Proje bu alt başlıklarda topladığı puanlara göre Sertifikalı, Gümüş, Altın veya Platin düzeyinde sertifikalandırılır.

SOYAK SİESTA O2’DE RAMAZAN SÜRESİNCE MASRAF DA, FAİZ DE YOK (4 TEMMUZ 2014)

İzmir’in mega projesi Soyak Siesta’nın 600 konutluk beşinci etabı Soyak Siesta Oxygen’in 288 daireden oluşan yeni ve son etabıO2’de Ramazan’a özel çok özel bir kampanya başladı. Bu aya özel olarak hemen teslim 2+1 ve 3+1 dairelerde 36 ay 0 faiz ve  0 masraf avantajıyla satışa sunuluyor. 

600 konuttan oluşan Soyak Siesta Oxygen’in 288 daireden oluşan yeni ve son etabı O2’de, Ramazan’a özel bir kampanya başladı. Tüm Ramazan ayı boyunca devam edecek kampanyada 2+1 ve 3+1 daireler 36 ay 0 faizle satışa sunuluyor. Soyak bu aya özel olmak üzere hemen teslim dairelerde 0 masraf avantajı da  sağlıyor. Tapu harcı (%2), KDV (%1), abonelik bedelleri, CTH ve iskan harcı Soyak tarafından ödeniyor.

2+1’lerin 198.500 TL’den, 3+1’lerin 274.500TL’den başlayan fiyatlarla satıldığı kampanyada, Siesta  O2’nin 36 ay vadeli 0 faiz seçeneğinde,  2+1 dairelerde taksitler 3.309 TL’den, 3+1 dairelerde de 4.575 TL’den başlıyor.

Yeşil bina olarak tasarlanan ve LEED Silver sertifika adayı olan proje, bu temaya uygun pek çok alana sahip.  Enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra, Soyak Siesta Oxygen O2’nin doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarımı bulunuyor. Bisiklet park alanları, elektrikli araç sarj ünitelerinin yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanılıyor. Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanabilen Soyak Siesta Oxygen 02, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor. Aroma terapili buhar odası, Oxygen Bar, vitamin bar, oksijen dezenfektanlı yüzme havuzları, ozon terapili jakuziler ve spa’nın da yer aldığı projede masaj, sauna, yoga, pilates alanı ve rekreasyon alanları da bulunuyor.

O2’nin de içinde yer aldığı Soyak Siesta’nın yepyeni alışveriş merkezi Siesta AVM de Ocak 2015’te açılıyor. Kampanya için satış ofislerini ziyaret edenler aynı zamanda Soyak Siesta’nın yaşam başlayan ilk 3 etabındaki daireleri de ziyaret edebilir ve hemen teslim dairelerden satın alarak hemen taşınabilirler.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK HOLDİNG CEO’SU DR. M. EMRE ÇAMLIBEL: “İLK 6 AYDA GEÇEN SENEYE GÖRE SATIŞLARIMIZ %40 ARTTI" (1 TEMMUZ 2014)

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel ilk 6 ayda Soyak’ın konut satışlarının geçtiğimiz aynı dönemine oranla %40 arttığını ve ilk 6 ay içinde de konut projelerinin %50’sinin satıldığını söyledi.  Çamlıbel “Bu sene de İzmir ve İstanbul’daki projelerimizin satışına devam ediyoruz” dedi. 

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel, Soyak’ın ilk 6 aydaki konut satışlarının, geçen yıla oaranla %40 arttığını ve yine ilk 6 ay içinde de satışı ve inşaatı devam eden projeler içindeki dairelerin %50’sinin satıldığını söyledi. Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel “Geçtiğimiz yıl, yani 2013’ün ilk 6 ayında yaklaşık 400 adet ev satmıştık. Bu sene bu rakamı %40 aşarak İstanbul ve İzmir’deki projelerimizin toplamında 600 adet ev sattık. 2013 yılında projelerimizin tümünde 1200 adet ev satmıştık. Bu sene başı itibarıyla biri İstanbul’da diğeri İzmir’de olmak üzere 2 konut projemizin satışlarını tamamladık. Böylelikle satışta olan yaklaşık 5000 konut stoğumuzun %89’unu tükettik. Bu sene satışına devam ettiğimiz projelerimizdeki yaklaşık 550 adet konutun satışını tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Emlak Konut Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) her ay düzenli olarak yayınladığı raporunda 2014 Mayıs ayında Soyak Park Aparts’ın 214 adet satışla en fazla satış yapılan proje olduğunu da belirten Emre Çamlıbel “Soyak Park Aparts’ın ve Soyak Mavişehir Optimus’un satışları tamamlandı. Soyak Evostar projemizin de teslimi yapıldı, bu projemizde satışlar sürerken İzmir’de de Soyak Siesta projemizin etap inşaatları ve satışları yürütülüyor.” dedi.

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel, 2014 yılı başında konutta balon olmadığını belirttiğini hatırlatarak şunları da sözlerine ekledi. “İlk 6 ay rakamları, özellikle mayıs 2014’teki rakamlar konutta balon olmadığını bize gösteriyor. Bu 6 ay içinde satışlarda iniş ve çıkışlar olabilir ancak toplamda bakıldığında konut satışları normal seyrinde gidiyor. Yaz aylarına girdiğimiz bu dönemde satış hızında bir miktar durgunluğa rastlayabiliriz ancak arz tarafında kısa vadede balon söz konusu değil. Daha önce de belirttiğim gibi uzun vadede arz fazlası oluşmaması için yapılması gerekenler var. Ülkemizde konut ihtiyacı daha çok orta gelir grubunda. Arz, orta gelir grubunda devam etmeli.”

“WWW.AKILLIYILDIZLAR.COM” AÇILDI (16 HAZIRAN 2014)

Soyak’ın ilkokulları hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin web sitesi açıldı. www.akilliyildizlar.com adresinden erişilen internet sitesinde proje ile ilgili tüm detaylara, öğrenci, öğretmen ve veli eğitim içeriklerine, projeye ilişkin video kayıtlara ve çok yakında açılacak “Akıllı Yıldızlar Oyunu”na erişmek mümkün.  İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda gerçekleştirilecek olan Akıllı Yıldızlar’ın, İstanbul’da bu öğretim yılı uygulamaya geçilen okullarında tanıtım günleri, eğitici, öğrenci ve veli eğitimleriyle Enerji Günleri Şenlikleri’nin ardından web sitesinin de açılmasıyla projenin tüm ayakları hayata geçirilmiş oldu.

Geçtiğimiz mart ayında lansmanı yapılan Soyak’ın ilkokul öğrencilerini hedefleyen ve proje ortakları arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile Bilgi Üniversitesi’nin yer aldığı Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin www.akilliyildizlar.com adresli web sitesi açıldı. Site, proje hedef grubu ilkokul 4.sınıf öğrencilerin kullanıcı alışkanlıkları göz önünde bulundurarak tasarlandı. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesinin sitesinde, proje ile ilgili tüm detaylara, öğrenci, öğretmen ve veli eğitim içeriklerine, projeye ilişkin video kayıtlara ve çok yakında açılacak ‘Akıllı Yıldızlar Oyunu’na erişmek mümkün.

Üyelikle de giriş yapılan sitede üye öğrenciler, profil oluşturarak proje içinde öğrendiklerinden edindikleri bilgiler doğrultusunda öğretmenleri ve diğer arkadaşları ile paylaşımda bulunabilecekler. Aynı zamanda üyelerin Akıllı Yıldızlar Oyunu’ndaki puan sıralamaları ve haftalık-aylık yapılacak turnuvalardaki puanlarına göre ödüllü yarışmalar da düzenlenecek.

En yeni kodlama teknikleri kullanılarak Türkçe tasarlanan sitenin açılışıyla ilgili olarak Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk şunları söyledi: “Enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak için hayata geçirdiğimiz Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sorumluluk Projesi’nde öğretmen, veli ve öğrencileri bir araya getirdik. Bu doğrultuda projemizin internet sitesini hazırladık. Çok yakında sosyal medyaya entegrasyonunu da tamamlamış olacağız. Böylelikle projemizin uygulandığı şehirlerin haricindeki illerimizde bulunan öğretmen ve ebeveynler de enerji ve enerji tasarrufuyla ilgili eğitim içeriklerine ve bilgilere erişebilecekler. Bu vasıtayla tüm Türkiye’deki çocuklara enerji tasarrufu ve sürdürülebilir yaşamın önemini aktaran mesajlarla ulaşmayı hedefliyoruz.” 

Proje hakkında 

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi 2014-2016 yılları arasında İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda hayata geçirilecek. Proje ortakları arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile Bilgi Üniversitesi’nin yer aldığı Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin amacı 4. sınıflarda Fen ve Teknoloji ders müfredatına paralel olarak işlenecek konularla ilkokul öğrencileriyle, bu öğrencilerin öğretmen ve velilerinde enerji tasarrufu, enerjinin verimli kullanımı ve sürdürülebilir yaşam için önemi konularda farkındalık yaratmak. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nde 250 öğretmen 4000 saat boyunca bilgilenip enerji öğretmeni olarak görev alacak. Proje okullarındaki yaklaşık 10.000 4. sınıf öğrencisi ise yaklaşık 100.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda eğitim alacak. Projede aynı zamanda 10.000 veliye de toplamda 20.000 saat seminer verilecek. Projenin gerçekleşeceği okullarda öğrenim gören toplam 45.000 öğrenci de farklı zaman dilimlerinde en az 3 saat boyunca enerji şenliklerine katılacak. Böylece 135.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirme gerçekleştirilecek.

Projede, aynı adı taşıyan web sitesi vasıtasıyla tüm Türkiye’deki çocuklara enerji tasarrufu ve sürdürülebilir yaşamın önemini aktaran mesajlarla da ulaşacak. Böylece Akıllı Yıldızlar’ın web içerikleriyle de tüm Türkiye’de toplamda yaklaşık 50.000 öğrenciye ulaşarak, proje sonunda 150.000 saatlik bilinçlendirme hedefleniyor.

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nde belirlenen okullardan öğretmenler; akademisyen ve konularında uzman eğitmenlerce hazırlanmış 2 günlük eğitici eğitimine katılıyorlar. Eğitici eğitimini tamamlayan öğretmenler sınıflarındaki çocuklara enerji, enerjinin verimli kullanımı ve tasarrufu konularında eğitim veriyor, velileri için seminerler düzenliyor, okuldaki diğer çocuklar ve onların velilerinde farkındalık yaratmak üzere okullarda çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği Enerji Günleri’ni düzenliyorlar. Eğitime katılan çocuklar, öğretmenlerinin gözetimi ve yönlendirmesinde enerji tasarrufu konusunda alınabilecek önlemleri gözlemleyerek çözüm önerileri geliştirecek ve bunları arkadaşları ve aileleriyle paylaşacaklar. 

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi bu öğretim yılında Küçükçekmece ve Başakşehir’deki ilkokullarda gerçekleştirildi. Bu okullar Altınşehir İlkokulu, Osman Zeki Üngör İlkokulu, Arif Nihat Asya İlkokulu, Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu, Mustafa Kemal Paşa İlkokulu, Bahçeşehir Süleyman Demirel İlkokulu, Hacı Avni Osman Gül İlkokulu, Mahmut Şevket Zırh İlkokulu, Toki Osmangazi ilkokulu ve Nurettin Topçu İlkokulu.

SOYAK ÇALIŞANLARININ ÇOCUKLARI KAMERA KARŞISINDA BABALARINA SESLENDİ! (13 HAZIRAN 2014)

Soyak, Babalar Günü’nde babalarounutmadı! Babalar Günü’nde Soyak çalışanlarının çocukları kamera karşısına geçerek babalarına seslendi. #benimbabam hastaig’ine en iyi 3 iletiyi girenler de çeşitli hediyeler kazandı. 

Soyak, Babalar Günü’ne özel bir kampanya hazırladı! Yaşları 6 aylıktan 10 yaşına kadar Soyak çalışanlarının çocukları kamera karşısına geçerek Babalar Günü’nde babalarına mesajlarını gönderdiler. Çocukların rol aldığı bu video çalışması Soyak Holding’in facebook sayfasından izlenebilecek.

Çalışma kapsamında kamera karşısına geçen Soyak Holding şirketlerinin çalışanlarının çocukları Babalar Günü’ne özel esprili mesajlarını söylediler. Renkli kamera arkası görüntülerinin yaşandığı bu çalışmanın videosuyla birlikte 13 Haziran Cuma günü başlayacak sosyal medya kampanyası da hazırlandı. Soyak Holding Facebook ve Twitter hesaplarından #benimbabam hashtagi ile katılınabilecek kampanya kapsamında en güzel Babalar Günü mesajı iletenlere ise sürpriz hediyeler hazırlandı.

SOYAK HOLDİNG İNSAN KAYNAKLARI VE KALİTE DİREKTÖRÜ İRFAN BOZOK: “MEVCUT BİNALARI DA YEŞİL BİNALARA DÖNÜŞTÜRMEK GEREKİYOR” (12 HAZIRAN 2014)

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi’nin her yıl düzenlediği Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nun 15.sinde Soyak Holding İnsan Kaynakları ve Kalite Direktörü İrfan Bozok ‘Yeşil Kalite’ başlıklı panele başkanlık yaptı. Bozok, “Yeni yapılan binaları yeşil bina olarak yapmak yetmiyor mevcut binaları da yeşil binalara dönüştürmek gerekiyor” mesajını verdi.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi’nin 1999 yılından bu yana geleneksel olarak her yıl düzenlediği Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nun 15.cisi 03-05  Haziran 2014 tarihleri arasında  ‘Mükemmel Hatalar’ ana temasıyla  İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi.

Sempozyumda Soyak Holding İnsan Kaynakları ve Kalite Direktörü İrfan Bozok ‘Yeşil Kalite’ başlıklı panele başkanlık yaptı. Bozok, küresel ısınma ve temiz su arzı gibi çevresel sorunların giderek ciddi boyutlara ulaştığı günümüzde sürdürülebilir bir yaşam adına herkesin

 • Enerji tüketimini azaltmasının
 • Ekolojik çeşitliliği korumanın
 • Sera gazı emisyonlarını azaltmanın
 • Yenilenebilir ve temiz enerjilere yönelmenin
 • Geri dönüşümlü malzeme kullanmanın
 • Su tüketimini azaltmak ve genel anlamda kaynakları verimli kullanmasının

çok önem taşıdığını belirtti. Bozok başkanlığını yaptığı Yeşil Kalite panelinin açış konuşmasında “Yapılan araştırmalara göre binalar tüketilen enerji ve sera gazı emisyonlarının %40’ının sorumlusu olarak iklim değişikliğine neden olan unsurların başında geliyor. Bu bilinçle SOYAK olarak, geliştirdiğimiz projeleri yeşil bina kriterlerine göre tasarlayarak %30 oranında enerji tasarrufu sağlıyoruz. Ayrıca binanın çevresel etkilerini de azaltıyoruz” dedi.

Bozok yeni yapılan binaları yeşil bina olarak yapmak yetmediğini,  mevcut binaları da yeşil binalara dönüştürmek gerektiğini belirterek çok çarpıcı bir rakamla konuşmasını sonlandırdı: Enerji tasarrufu sağlamak için mevcut binaları yeşile dönüştürmek, yeni bir HES yapmaktan 6 kat daha ucuz. Bu nedenle mevcut binaların yeşil dönüşümünü çok önemsiyoruz. Soyak Holding Merkez Binamıza da 2011 yılında LEED yeşil bina sertifikası alarak, varolan binalar kategorisinde Türkiye’nin ilk yeşil binası olmasını sağladık.” 

Mükemmelliği Arayış Sempozyumu1999 yılından bu yana Ege Bölgesi’nin sanayi, hizmet, kamu sektörlerinin üst ve orta kademe yöneticilerini, akademisyenleri, öğrencileri ve kaliteye gönül verenleri bir araya Sempozyum, gerek konuşmacıları gerekse yaklaşık 1000 kişilik seçkin katılımcı kitlesi ile konusunda Ege’nin en büyük organizasyonu olarak kabul ediliyor.

SİESTA O2’DE YAZIN EN HAVALI KAMPANYASI (11 HAZIRAN 2014)

İzmir’in mega projesi Soyak Siesta’nın 600 konutluk beşinci etabı Soyak Siesta Oxygen’in 288 daireden oluşan yeni ve son etabıO2’de 2+1 ve 3+1 daireler 36 ay vadeli ve  0 faizle satışa sunuluyor. 2+1 dairelerin 198.500 TL’den başladığı kampanya 18 Haziran 2014 tarihine kadar devam ediyor. 

600 konuttan oluşan Soyak Siesta Oxygen’in 288 daireden oluşan yeni ve son etabı O2’de, yazın en havalı kampanyası başladı. 2+1 ve 3+1 dairelerin 36 ay 0 faiz avantajıyla satışa sunulduğu kampanya 18 Haziran 2014  tarihine kadar sürüyor. %1 KDV taahhüdü de sunan kampanyada 2+1 daireler 198.500 TL’den, 3+1’ler 263.500 TL’den başlıyor.

Eşsiz Körfez manzarasına sahip ve oksijen temasıyla satışa sunulan Soyak Siesta Oxygen’in son etabı  02 toplam 288 konuttan oluşuyor.

Yeşil bina olarak tasarlanan ve LEED Silver sertifika adayı olan proje, bu temaya uygun pek çok alana sahip.  Enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra, Soyak Siesta Oxygen 02’de doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarım bulunuyor. Bisiklet park alanları, elektrikli araç sarj ünitelerinin yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanılıyor. Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanabilen Soyak Siesta Oxygen 02, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor. Aroma terapili buhar odası, Oxygen Bar, vitamin bar, oksijen dezenfektanlı yüzme havuzları, ozon terapili jakuziler ve spa’nın da yer aldığı projede masaj, sauna, yoga, pilates alanı ve rekreasyon alanları da bulunuyor.

O2’nin de içinde yer aldığı Soyak Siesta’nın yepyeni alışveriş merkezi Siesta AVM de Ocak 2015’te açılıyor. Kampanya için satış ofislerini ziyaret edenler aynı zamanda Soyak Siesta’nın yaşam başlayan ilk 3 etabındaki daireleri de ziyaret edebilir ve hemen teslim dairelerden satın alarak hemen taşınabilirler.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

2800 AKILLI YILDIZ, 4000 ÖĞRENCİYE TASARRUF BİLİNCİNİ AKTARDI… (10 HAZIRAN 2014)

Soyak’ın ilkokulları hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin beşinci etabı olan Enerji Günleri Şenlikleri tamamlandı. İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda gerçekleştirilecek olan Akıllı Yıldızlar’ın, İstanbul’da bu öğretim yılı uygulamaya geçilen okullarında tanıtım günleriyle eğitici, öğrenci ve veli eğitimlerinin ardından Enerji Günleri Şenlikleri de tamamlandı. Şenliklerde 2800’e yakın öğrenci eğitimlerde öğrendiklerini sergilediler ve toplamda da yaklaşık 4000 öğrenciye ulaşıldı. 

Mart ayında bir basın toplantısıyla lansmanı yapılan Soyak’ın ilkokul öğrencilerini hedefleyen “Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi”nin son etabı Enerji Günleri Şenlikleri, İstanbul’da projenin hayata geçirildiği okullarda tamamlandı. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi okullardaki tanıtım toplantıları, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik eğitimlerin yer aldığı sürecin ardından yaklaşık 150 öğretmene enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirme sağlanırken 300 veliye de ulaşılarak günlük yaşamda enerjinin tasarruflu kullanılmasına yönelik eğitimler verildi. İzmir ve İstanbul’da 33 devlet okulunu kapsayan Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nin son etabı olan Enerji Günleri Şenlikleri ise bu öğretim yılında projenin hayata geçirildiği İstanbul’daki okullarda 4. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanarak gerçekleştirildi. Yaklaşık 2800 öğrencinin hazırladığı şenliklerde 4. Sınıf öğrencileri öğrendiklerini sergiledi ve okullardaki diğer sınıfların da katılımıyla toplamda yaklaşık 4000 öğrenciye ulaşıldı.

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi için Soyak Holding’te çalışanlardan oluşturulan gönüllülerin de katıldığı şenliklerde, öğrenciler eğitimlerde öğrendiklerini sergilediler. Velilerin de hazır bulunduğu Şenliklerde öğrenciler hazırladıkları şiirleri, kompozisyonları okudular, slogan defileleri yaptılar, atık malzemelerden yaptıkları çeşitli objeleri sergilediler. Yine atık malzemelerden hazırladıkları elbiselerle defileler de yapan öğrenciler, Soyak gönülleri tarafından gerçekleştirilen yüz boyama etkinliklerinde ve yine gönüllerin uçurtma ve rüzgar gülü yapmayı öğrettikleri atölye çalışmalarında keyifli anlar yaşadılar. Soyak Gönüllüsü olarak yaklaşık 40 kişinin katılımıyla desteklenen Şenliklerde, gönüllüler de tüm hazırlıkların aşamasında 245 adam/saat boyunca destek vererek çocuklarla keyifli zaman geçirdiler. Akıllı Yıldızlar Enerji günleri şenliklerinde tüm okullara enerji dostu okul plaketi asılırken, okul müdürlerine de bu projeye katıldıkları için birer teşekkür belgesi verildi. Ayrıca Soyak gönülleri tarafından bu projenin gerçekleşmesine katkıda bulunan tüm 4. Sınıf öğretmenlerine de düzenlenen törenlerde teşekkür belgeleri takdim edildi.

Enerji Günleri Şenlikleri projenin bu öğretim yılında uygulamaya geçirildiği Küçükçekmece ve Başakşehir’deki ilkokullarda gerçekleştirildi. Bu okullar Altınşehir İlkokulu, Osman Zeki Üngör İlkokulu, Arif Nihat Asya İlkokulu, Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu, Mustafa Kemal Paşa İlkokulu, Bahçeşehir Süleyman Demirel İlkokulu, Hacı Avni Osman Gül İlkokulu, Mahmut Şevket Zırh İlkokulu, Toki Osmangazi ilkokulu ve Nurettin Topçu İlkokulu.

Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk okullarda öğrencilere yaptığı konuşmada, daha iyi bir gelecek için sürdürülebilir yaşama katkıda bulunmanın kendileri için odak noktası olduğunu belirterek “Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nde öğretmenlerinizden tasarrufla ilgili çok şey öğrendiniz. Yaşlı dünyamızın kaynaklarını dikkatli ve verimli kullanmayı öğrendiniz. Bu proje başlarken sizlerden bir söz almıştım. Şimdi aynı sözü bir kez daha tekrar etmenizi istiyorum: Birer Akıllı Yıldız olarak geleceği aydınlatmak için tasarruf bilinci ile davranmaya söz veriyor musunuz?” dedi. Konuşması büyük heyecan ve coşkuyla karşılanan Çelenk öğrencilerden, birer Akıllı Yıldız olarak enerjiyi tasarruflu kullanacaklarına dair söz aldı.

Proje hakkında

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi 2014-2016 yılları arasında İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda hayata geçirilecek. Projenin amacı 4. sınıflarda Fen ve Teknoloji ders müfredatına paralel olarak işlenecek konularla ilkokul öğrencileriyle, bu öğrencilerin öğretmen ve velilerinde enerji tasarrufu, enerjinin verimli kullanımı ve sürdürülebilir yaşam için önemi konularda farkındalık yaratmak. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nde 250 öğretmen 4000 saat boyunca bilgilenip enerji öğretmeni olarak görev alacak. Proje okullarındaki yaklaşık 10.000 4. sınıf öğrencisi ise yaklaşık 100.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda eğitim alacak. Projede aynı zamanda 10.000 veliye de toplamda 20.000 saat seminer verilecek. Projenin gerçekleşeceği okullarda öğrenim gören toplam 45.000 öğrenci de farklı zaman dilimlerinde en az 3 saat boyunca enerji şenliklerine katılacak. Böylece 135.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirme gerçekleştirilecek.

Projede, aynı adı taşıyan web sitesi vasıtasıyla tüm Türkiye’deki çocuklara enerji tasarrufu ve sürdürülebilir yaşamın önemini aktaran mesajlarla da ulaşacak. Böylece Akıllı Yıldızlar’ın web içerikleriyle de tüm Türkiye’de toplamda yaklaşık 50.000 öğrenciye ulaşarak, proje sonunda 150.000 saatlik bilinçlendirme hedefleniyor.

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nde belirlenen okullardan öğretmenler; akademisyen ve konularında uzman eğitmenlerce hazırlanmış 2 günlük eğitici eğitimine katılacaklar. Eğitici eğitimini tamamlayan öğretmenler sınıflarındaki çocuklara enerji, enerjinin verimli kullanımı ve tasarrufu konularında eğitim verecek, velileri için seminerler düzenleyecek, okuldaki diğer çocuklar ve onların velilerinde farkındalık yaratmak üzere okullarda çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği Enerji Günleri düzenleyecekler. Eğitime katılan çocuklar öğretmenlerinin gözetimi ve yönlendirmesinde enerji tasarrufu konusunda alınabilecek önlemleri gözlemleyerek çözüm önerileri geliştirecek ve bunları arkadaşları ve aileleriyle paylaşacaklar.

SOYAK, İZMİR’DE SON HIZ… (30 MAYIS 2014)

İzmir’e yatırım yapan ilk ulusal firma olarak şehre son 5-6 yılda 1 milyar TL’lik yatırımla 5000 konut kazandırdıklarını belirten Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel, şehre LEED setifikası adayı projeler kazandırmış olmaktan mutluluk duyduklarını ve İzmir’e yatırımlarını sürdüreceklerini söyledi.

İzmir’e yatırım yapan ilk ulusal firma olan Soyak, son 5-6 yılda İzmir’e 1 milyar TL yatırım yaparak  5000 konut kazandırdı. Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel “Soyak olarak, İzmir’de kentin ‘ilk yeşil sitesi’ unvanını taşıyan Soyak Mavişehir Optimus Projesi’ni hayata geçirdik. Bu projemizle Amerikan Yeşil Binalar Konseyi’nin yeşil ve enerji verimli binalara verdiği LEED sertifikasına Gold seviyesinde adayız. Bu projemizin tamamlandı ve staışları sürüyor. İzmir’de yer alan ve 5 etaptan oluşan Soyak Siesta projemiz de yine aynı şekilde LEED sertifikasına aday. İzmir halkının yaşam biçimine bu anlamda da katkı sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel İzmir’in müşteri profilinin satın alma kararı vermeden önce uzunca analiz yaptığını belirtti. Çamlıbel “İnsanların bir arada yaşadığı ortak kullanım alanlarına talep yoğun. Bu nedenle de Soyak olarak projelerimizin mimari alt yapısında kişilerin bir araya gelebilecekleri sosyal ve kültürel alanlara daha çok yer veriyoruz. Fonksiyonel alanları da günlük yaşamda değişen tarzlar ve alışkanlıklara göre düzenliyoruz” dedi. 

Soyak’ın İzmir’de yer alan projesi 2 Etaplık Soyak Mavişehir Optimus 1109 konuttan, 5 Etaplık Soyak Siesta ise 2200 konuttan oluşuyor. Geçtiğimiz aralık ayında lansmanı yapılan ve 600 konuttan oluşan Soyak Siesta Oxygen’de ve 288 daireden oluşan son etabı O2’de de yeni bir kampanya başladı. 15 Haziran tarihine dek sürecek kampanyada  1.985 TL peşinat ve %1 KDV taahhüdüyle satılan 2+1’leri hemen alıp 36 ay vade 0 faiz ile ödemeye başlamak mümkün.

2+1 dairelerin yanı sıra 3+1 konutların da yer aldığı projede 2+1’ler 198.500 TL’den, 3+1’ler 263.500 TL’den başlıyor. 120 ay vadelerle de satın alınması mümkün olan 2+1’lerde 1.985 TL, 3+1’lerde ise 2.635 TL peşinat ödeniyor.

Eşsiz Körfez manzarasına sahip ve oksijen temasıyla satışa sunulan Soyak Siesta Oxygen’in son etabı  O2 toplam 288 konuttan oluşuyor. Yeşil bina olarak tasarlanan ve LEED Silver sertifika adayı olan proje, bu temaya uygun pek çok alana sahip.  Enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra, Soyak Siesta Oxygen 02’de doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarım bulunuyor. Bisiklet park alanları, elektrikli araç sarj ünitelerinin yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanılıyor. Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanabilen Soyak Siesta Oxygen 02, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor. Aroma terapili buhar odası, Oxygen Bar, vitamin bar, oksijen dezenfektanlı yüzme havuzları, ozon terapili jakuziler ve spa’nın da yer aldığı projede masaj, sauna, yoga, pilates alanı ve rekreasyon alanları da bulunuyor.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

AKILLI YILDIZLAR ENERJİ TASARRUFU PROJESİ VELİ EĞİTİMLERİ İSTANBUL’DA TAMAMLANDI (14 MAYIS 2014)

Soyak’ın ilkokulları hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin veli eğitimleri tamamlandı. İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda uygulanacak olan Akıllı Yıldızlar’ın, İstanbul’da bu öğretim yılı uygulamaya geçilen okullarında eğitici ve öğrenci eğitimlerinin ardından veli eğitimleri de tamamlandı. Eğitimlerde enerji tasarrufu konusunda 800’e yakın veli bilgilendirildi. 

Geçtiğimiz 17 Mart’ta bir basın toplantısıyla lansmanı yapılan Soyak’ın ilkokul öğrencilerini hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin velilere yönelik eğitimleri de tamamlandı. İzmir ve İstanbul’da 33 devlet okulunda hayata geçirilecek olan Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nin 4. Sınıf öğrenci velilerine yönelik eğitimleri, projenin İstanbul ayağında yer alan okullarda gerçekleştirildi.

Eğitici Eğitimlerinin ardından veliler için gerçekleştirilen eğitimler projenin bu öğretim yılında uygulamaya geçirildiği Küçükçekmece ve Başakşehir’deki ilkokullarda gerçekleştirildi. Bu okullar Altınşehir İlkokulu, Osman Zeki Üngör İlkokulu, Arif Nihat Asya İlkokulu, Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu, Mustafa Kemal Paşa İlkokulu, Bahçeşehir Süleyman Demirel İlkokulu, Hacı Avni Osman Gül İlkokulu, Mahmut Şevket Zırh İlkokulu, Toki Osmangazi ilkokulu ve Nurettin Topçu İlkokulu.

Bilgi Üniversitesi’yle birlikte hazırlanan içerikler doğrultusunda tüm okulların 4. Sınıf öğretmenleri öğrencilerinin ailelerini de enerji tasarrufu konusunda bilgilendirdi. 21 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen eğitimlere 10 okuldan yaklaşık 800 veli katıldı. Veliler hem kendilerinin eğitim almasından hem de çocuklarının enerji tasarrufu konusunda eğitim almalarından son derece mutlu olduklarını dile getirdiler.

Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk de daha iyi bir gelecek için sürdürülebilirliğe katkıda bulunmanın kendileri için odak noktası olduğunu belirterek,“Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi içeriğini ülke meselesi olarak görüyoruz. Türkiye olarak 45 milyar dolara yakın enerji ithal ediyoruz. Cari açığımız ise 65 milyar dolar. Eğer enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanırsak, üretim ve tüketimimizi de dengeleyebilirsek ülkemiz için de çok büyük bir adım atarız. Bu adım da ancak insan davranışını değiştirerek olur” dedi.

Proje hakkında 

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi 2014-2016 yılları arasında İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda hayata geçirilecek. Projenin amacı 4. sınıflarda Fen ve Teknoloji ders müfredatına paralel olarak işlenecek konularla ilkokul öğrencileriyle, bu öğrencilerin öğretmen ve velilerinde enerji tasarrufu, enerjinin verimli kullanımı ve sürdürülebilir yaşam için önemi konularda farkındalık yaratmak. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nde 250 öğretmen 4000 saat boyunca bilgilenip enerji öğretmeni olarak görev alacak. Proje okullarındaki yaklaşık 10.000 4. sınıf öğrencisi ise yaklaşık 100.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda eğitim alacak. Projede aynı zamanda 10.000 veliye de toplamda 20.000 saat seminer verilecek. Projenin gerçekleşeceği okullarda öğrenim gören toplam 45.000 öğrenci de farklı zaman dilimlerinde en az 3 saat boyunca enerji şenliklerine katılacak. Böylece 135.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirme gerçekleştirilecek.

Projede, aynı adı taşıyan web sitesi vasıtasıyla tüm Türkiye’deki çocuklara enerji tasarrufu ve sürdürülebilir yaşamın önemini aktaran mesajlarla da ulaşacak. Böylece Akıllı Yıldızlar’ın web içerikleriyle de tüm Türkiye’de toplamda yaklaşık 50.000 öğrenciye ulaşarak, proje sonunda 150.000 saatlik bilinçlendirme hedefleniyor.

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nde belirlenen okullardan öğretmenler; akademisyen ve konularında uzman eğitmenlerce hazırlanmış 2 günlük eğitici eğitimine katılacaklar. Eğitici eğitimini tamamlayan öğretmenler sınıflarındaki çocuklara enerji, enerjinin verimli kullanımı ve tasarrufu konularında eğitim verecek, velileri için seminerler düzenleyecek, okuldaki diğer çocuklar ve onların velilerinde farkındalık yaratmak üzere okullarda çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği Enerji Günleri düzenleyecekler. Eğitime katılan çocuklar öğretmenlerinin gözetimi ve yönlendirmesinde enerji tasarrufu konusunda alınabilecek önlemleri gözlemleyerek çözüm önerileri geliştirecek ve bunları arkadaşları ve aileleriyle paylaşacaklar.

ANNELER GÜNÜ’NDE SOYAK’TAN HEDİYE! (9 MAYIS 2014)

Soyak, Anneler Günü’nde anneleri unutmadı! Anneler Günü’ne özel bu kampanyada 10-11 Mayıs’ta Soyak’tan ev alan anneler 5000 TL hediye çeki kazanıyor. Teknolojiye meraklı anneler bu kampanyaya soysal medya üstünden de katılabilecekler. 

Soyak, Anneler Günü’ne özel bir kampanya hazırladı! 10-11 Mayıs’ta Soyak satış ofislerinde karanfillerle karşılanacak anneleri sürpriz bir kampanya bekliyor. Sadece bu hafta sonuna özel olarak Soyak’tan ev sahibi olan anneler aynı zamanda 5.000 TL ev dekorasyon çekinin de sahibi olacaklar.

Teknoloji meraklılarının da katılabileceği bu kampanyada takipçiler sosyal medya üzerinden de katılabilecekler. Soyak.com.tr sayfasından Soyak Yapı’nın Facebook ve Twitter sayfalarına yönlendirilen kampanyada #AnneEvinde hashtag’ine en iyi 10 iletiye girenler de çeşitli hediyeler kazanıyorlar. Ayrıca sosyal medya hesaplarında ve Listelis sitesinde yer alan “#AnneEvinde Tarifsiz Duygular Hissetmemizin 16 Nedeni” listesinin sonundaki bonus cümlesini satış ofisine gelerek yüksek sesle bağıran herkes 5000 TL dekorasyon çeki kazanacak.

Bu kampanya İstanbul’da, şehrin yükselen değeri Halkalı’da yer alan Soyak Park Aparts’ta; alırken de otururken de daha az ödeme yapılmasına imkan tanıyan ve gereksiz hacimlerden doğan satış fiyatları, ekstra ısıtma, soğutma, elektrik, su, temizlik ve aidat giderleri en aza indiren Soyak Evostar’da ve

İzmir’de yer alan Soyak Siesta’nın tüm etaplarında geçerli. Körfez manzarasından maksimum derecede yararlanan 2200 konuttan oluşan ve fonksiyonelliğin, mimari estetikle birleştiği ve İzmir’de kent yaşamına farklı bir soluk getiren Soyak Siesta’nın 1,2 ve 3. etaplarının yanı sıra  Soyak Siesta Blue ve Soyak Siesta Oxygen de anneleri karşılamaya hazır!

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

Soyak Holding ise çalışanları ile bugüne özel bir video hazırladı. Çalışma kapsamında kamera karşısına geçen Soyak Holding şirketlerindeki erkek çalışanlar, Anneler Günü’ne özel esprili mesajlarını söylediler. Renkli kamera arkasının yaşandığı bu çalışmanın videosuyla birlikte 10 Mayıs Cumartesi günü başlayacak bir de sosyal medya kampanyası hazırladı. Soyak Holding Facebook ve Twitter hesaplarından #AnneOlmak hashtagi katılınabilecek kampanya kapsamında en güzel Anneler Günü mesajı iletenlere ise sürpriz hediyeler hazırlandı.

SOYAK EVOSTAR’DA 1+1 DAİRELER 184.000 TL! (25 NISAN 2014)

İstanbul’un yükselen değeri Halkalı’da yer alan 1000 konutluk Soyak Evostar diğer projeleri bir bir dolaşmaktan kurataracak 1+1 fırsatı sunuyor. Hemen teslim 1+1’ler 184.000 TL’den başlıyor! 30 Nisan’a kadar sürecek ve ödemelerinde fırsat bolluğu sunan kampanyadan isteyen 48 ay 0 faizden, isteyen %10 peşin indirimden, isteyen de 120 ay %0,76 faizden yararlanarak ev sahibi olabiliyor.

Gayrimenkul sektöründe her zaman öncü projelere imza atan Soyak’ın konut projelerinden Halkalı’da yer alan ve yeni bir yaşam tarzı sunan Soyak Evostar’da hemen teslimle 1+1’ler kısa bir süre için 184.000 TL’den başlayan fiyatla satışa sunuluyor. 30 Nisan’a kadar sürecek bu kampanyanın ödemelerinde de fırsat bolluğu var.  İsteyen 48 ay 0 faizle, isteyen %10 peşin indirimle, isteyen de 120 ay %0,76 faizle ev sahibi olabiliyor.

1+1 dairelerin 184.000 TL’den, 2+1 dairelerin de 251.500 TL’den, 3+1’lerin 416.000 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığı Soyak Evostar’ın 48 ay vadeli %0 faiz seçeneğinde,  1+1 dairelerde taksitler 2.300 TL’den, 2+1 dairelerde de 3.144 TL’den başlıyor.

Daha uzun vadeyle ev sahibi olmak isteyenler de %1 peşinatla, 120 ay vadeli %0,76  faiz oranlı seçeneği tercih edebilirler. Bu seçenekte taksitler 1+1 daireler için 1.758 TL’den, 2+1 daireler için de 2.402 TL’den başlıyor.

Soyak’ın tüm projelerinde olduğu gibi Soyak Evostar projesinden konut sahibi olmak isteyenler %1 KDV taahhüdünden de yararlanabiliyorlar.

Alırken de otururken de daha az ödeme yapılmasına imkan tanıyan Soyak Evostar’da gereksiz hacimlerden doğan satış fiyatları, ekstra ısıtma, soğutma, elektrik, su, temizlik ve aidat giderleri en aza indirildi.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK 02’DE 2+1’LERDE KAÇIRILMAYACAK FIRSAT! (25 NISAN 2014)

İzmir’in mega projesi Soyak Siesta’nın 600 konutluk beşinci etabı Soyak Siesta Oxygen’in 288 daireden oluşan yeni ve son etabı02’de 2+1 daireler 198.500 TL’den başlıyor.  Üstelik %1 peşinat avantajı ve 120 ay vadeyle hemen alıp 1 yıl sonra ödemek mümkün. 

Geçtiğimiz aralık ayında lansmanı yapılan ve 600 konuttan oluşan Soyak Siesta Oxygen’in 288 daireden oluşan yeni ve son etabı 02’de 2+1 daireler 198.500 TL’den başlıyor. 30 Nisan tarihine kadar sürecek ve %1 peşinat avantajı ve %1 KDV taahhüdüyle satılan 2+1’leri hemen alıp 1 yıl sonra ödemeye başlamak da mümkün.

2+1 dairelerin yanı sıra 1+1, 3+1 konutların da yer aldığı projede 1+1’ler 125.000 TL’den, 3+1’ler 263.500 TL’den başlıyor. 120 ay vadelerle de satın alınması mümkün olan 2+1’lerde 1.985 TL, 1+1’lerde 1.250 TL peşinat ve 3+1’lerde 2.635 TL peşinat ödeniyor.

Eşsiz Körfez manzarasına sahip ve oksijen temasıyla satışa sunulan Soyak Siesta Oxygen’in son etabı  02 toplam 288 konuttan oluşuyor. Yeşil bina olarak tasarlanan ve LEED Silver sertifika adayı olan proje, bu temaya uygun pek çok alana sahip.  Enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra, Soyak Siesta Oxygen 02’de doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarım bulunuyor. Bisiklet park alanları, elektrikli araç sarj ünitelerinin yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanılıyor. Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanabilen Soyak Siesta Oxygen 02, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor. Aroma terapili buhar odası, Oxygen Bar, vitamin bar, oksijen dezenfektanlı yüzme havuzları, ozon terapili jakuziler ve spa’nın da yer aldığı projede masaj, sauna, yoga, pilates alanı ve rekreasyon alanları da bulunuyor.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK, AMERİKAN YEŞİL BİNALAR KONSEYİ’NİN ÜYESİ SEÇİLDİ (21 NISAN 2014)

Soyak, Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Binalar Konseyi USGBC (United States Green Building Council)’nin Gümüş Üyeliğine seçildi. Konseyin web sitesinde yer alan Soyak her yıl üyeliğini yenileyebilecek.

Soyak, 1998 yılından bu yana yeşil binalara sertifika veren Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Binalar Konseyi USGBC (US Green Building Council)’nin gümüş üyesi oldu. Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel USGBC’ye üyelik konusunda şunları söyledi: “Soyak olarak, 2006 yılında Sürdürülebilir Yaşam Raporu ile başlayan sürdürülebilirlik ve yeşil bina yolculuğumuz bizi bugün sektörde en çok yeşil bina üreten firma konumuna getirmiştir. Sürdürülebilirlik politikalarımız gereği kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden ürün geliştirmeye; STK ve üniversitelerle işbirliğinden raporlar üretmeye kadar geniş bir çerçevede sürdürülebilirlik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda Amerikan Yeşil Binalar Konseyi üyeliği de bizim için önemli bir açılımdır. Pek çok sektörden üyesi bulunan bu kuruluşta Türkiye’den sadece 18 üye bulunmaktadır.” dedi.

Soyak’ın yeşil binalar kapsamında sektöre kazandırdığı ilk’ler:

 • 2006 yılında sektörde İLK sürdürülebilir yaşam raporu yayınlanmıştır.
 • 2011 yılında Soyak Merkez Binası Türkiye’nin mevcut binalar kategorisinde LEED yeşil bina sertifikalı İLK binası olmuştur.
 • 2012 yılında Soyak Optimus İzmir’in İLK “Yeşil Sitesi” olmuştur.
 • 2012”de Soyak Soho, “Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları “Yeşil Bina Kategorisi”nde birincilik ödülünü kazanmıştır.
 • 2013 yılında Türkiye’nin İLK “Avantajlı Yeşil Konut Kredisi” hayata geçirilmiştir.
 • Soyak bugün toplam 9 adet yeşil proje ile Türkiye’de en çok yeşil proje geliştiren gayrimenkul firmasıdır.

Yeni Binalar

 • Soyak Kristal Kule – LEED CS Silver
 • Soyak Soho – LEED NC Gold
 • Soyak Optimus First – LEED NC Gold
 • Soyak Optimus Gold – LEED NC Gold
 • Soyak Optimus Master Site – LEED NC Gold
 • Soyak Siesta Blue – LEED NC Silver
 • Soyak Siesta Oxygen – LEED NC Silver

Mevcut Binalar

 • Soyak Holding Merkez Bina – LEED EBOM Silver
 • Erkut Soyak Anadolu Lisesi – BREEAM In-Use

Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC), binaların çevre dostu, karlı ve sağlıklı binalar olmasını destekleyen çalışmalar yapan dünyanın en büyük yeşil bina örgütüdür. Onun geliştirdiği LEED (Leadership in Energy and Enviromental Design-Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik) programının hedefi, yapı sektöründe payı olan tüm kişi ve kuruluşların, yapıların yaşam döngüsü sürecinde oluşturdukları çevresel etkilere dikkat çekerek, faaliyetlerini ve ürünlerini bu etkileri azaltmak doğrultusunda geliştirmeleridir. USGBC günümüzde Amerika’da ve dünyanın 30 ülkesinde 14.000’den fazla projeyi sertifikalandırmıştır. USGBC’nin tüm çalışmaları şeffaf ve hakla açıktır. 10.000’den fazla USGBC üyesi kurum ve kuruluş tarafından desteklenmeketedir.

SOYAK HOLDİNG’İN WEB SİTESİ YENİLENDİ! (20 NISAN 2014)

Soyak Holding’in kullanıcı alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak oluşturduğu yeni tasarımlı web sitesi kullanıma açıldı. Site sade tasarımı ve kullanım kolaylığıyla dikkat çekiyor.

Soyak Holding’in yenilenen web sitesi geçtiğimiz günlerde kullanıma açıldı. Soyak Holding’in hizmet verdiği gayrimenkul, enerji, çimeto ve döküm sektörlerindeki faaliyetlerinin yer aldığı sitede, her sektör için belirlenen renkler ön plana çıkarılıyor. Logoda yer alan mavi, kırmızı, yeşil ve sarı renklere tıklanarak Soyak Holding’in hizmet verdiği sektörlerin tüm bilgilerine ulaşmak mümkün.

HTML 5 kodlama sistemi kullanılarak tasarlanan sitenin Kurumsal Sorumluluk sekmesinden Soyak Holding’in ‘Sürdürülebilir Yaşam’ yaklaşımı ve sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında bilgi ediniliyor. Siteden ayrıca Soyak’ın yayınladığı tüm raporlara pdf olarak da erişmek mümkün. Sade tasarımıyla dikkat çeken site Türkçe ve İngilizce olarak 2 dilde tasarlandı. www.soyakholding.com.tr adresli siteden Soyak Holding’in facebook ve twitter adreslerine de ulaşılabiliyor.

SOYAK HOLDİNG KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRÜ FATMA ÇELENK: “AKILLI YILDIZLAR PROJESİ BİR ÜLKE MESELESİDİR” (17 NISAN 2014)

Soyak’ın ilkokulları hedefleyen ve İstanbul’la İzmir’de 33 devlet okulunda uygulanacak olan Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin okullardaki tanıtımları sürerken eğitici eğitimleri de başladı. Radisson Blu Hotel’de 2 gün boyunca gerçekleştirilen eğitimlerde 82 öğretmen ve okul müdürleri enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda eğitim aldı. Eğitimlere Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca da katılarak konuşma yaptı.   

Geçtiğimiz 17 Mart’ta bir basın toplantısıyla lansmanı yapılan Soyak’ın ilkokul öğrencilerini hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nde eğitici eğitimleri başladı. İzmir ve İstanbul’da 33 devlet okulunda hayata geçirilecek olan Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nin 4. Sınıf öğretmenlerine yönelik eğitimleri, projenin İstanbul ayağında yer alan Başakşehir ve Küçükçekmece’deki okulların müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla Radisson Blu Hotel’de gerçekleştirildi.

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin eğitici eğitimlerinin açılışına katılan Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, bu proje içinde yer almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Koca, “138 bin öğrencinin yer aldığı Küçükçekmece, Anadolu’nun pek çok ilçesinden daha fazla öğrenciye sahip. Böylesine önemli bir projeyle birçok okula da örnek olmalarından dolayı Soyak’a ve tüm paydaşlara teşekkür ederim” dedi.

İçerikleri Bilgi Üniversitesi işortaklığında hazırlanan Eğitici Eğitimlerinde okul müdürlerine ve öğretmenlere seslenen Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk de daha iyi bir gelecek için sürdürülebilir gelişime katkıda bulunmanın kendileri için odak noktası olduğunu belirterek, “Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’ni ülke meselesi olarak görüyoruz. Türkiye olarak 45 milyar dolara yakın enerji ithal ediyoruz. Cari açığımız ise yaklaşık 65 milyar dolar. Eğer enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanırsak, üretim ve tüketimimizi de dengeleyebilirsek ülkemiz için de çok büyük bir adım atarız. Bu adım da ancak insan davranışını değiştirerek olur” dedi. Bu önemli görevi öğretmenlerin üstleneceğini belirten Çelenk, “Biz özel sektör olarak elimizi taşın altına koyduk. Ve bu konuda sizlerle yol almak istedik. Akıllı Yıldızlardan birinin bile sürdürülebilir yaşam için bir adım atması ülkemiz için fark yaratacaktır.” dedi.

Öte yandan Akıllı Yıldızlar’ın öğrencilere yönelik okul tanıtımları şu ana kadar İstanbul’da Başakşehir’de Nurettin Topçu, Mahmut Şevki Zırh, Başakşehir Süleyman Demirel, Hacı Ali Osman Gül; Küçükçekmece Osman Zeki Üngör ve Arif Nihat Asya ilkokullarında gerçekleştirildi. Başakşehir Süleyman Demirel İlkokulu’ndaki tanıtıma Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı; Küçükçekmece Osman Zeki Üngör ve Arif Nihat Asya ilkokullarındaki tanıtımlara Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca da katılarak öğrencilere seslendiler.

Soyak Holding çalışanlarının da gönüllü olarak katıldığı tanıtım törenlerinde öğrenciler de enerji tasarrufu hakkında kendilerinin kaleme aldıkları şiirleri ve kompozisyonları okudular. Ayrıca okulların koroları Akıllı Yıldızlar için özel olarak bestelenen şarkıyı da seslendirdiler. Proje ortakları arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Bilgi Üniversitesi’nin de yer aldığı Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin İstanbul ayağındaki okul tanıtımları ilk sömestr itibarıyla haftaya sona ererken, tanıtım yapılan okullarda eğitimler başlayacak.

Proje hakkında

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi, İstanbul’da 2013-2014 ilkbahar öğretim döneminde Küçükçekmece ve Başakşehir ilçelerinde yer alan toplam 10 ilkokulda, 2014-2015 güz öğretim döneminde ise Arnavutköy İlçesi’nde yer alan 5 ilkokulda, İzmir’de ise 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 15 ilkokulda hayata geçirilecek. Proje aynı zamanda Yılmaz Soyak ve Bilge Soyak ilkokulu ile Erkut Soyak Anadolu Lisesi’nde uygulanarak böylece toplam 33 okulda öğrencilerle buluşacak.

İstanbul Küçükçekmece’de projenin uygulanacağı okullar arasında; Altınşehir İlkokulu, Osman Zeki Üngör İlkokulu, Arif Nihat Asya İlkokulu, Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu ve Mustafa Kemal Paşa İlkokulu yer alıyor. Akıllı Yıldızlar’ın Başakşehir’de hayata geçirileceği okullarsa Bahçeşehir Süleyman Demirel İlkokulu, Hacı Avni Osman Gül İlkokulu, Mahmut Şevket Zırh İlkokulu, Toki Osmangazi ilkokulu ve Nurettin Topçu İlkokulu.

Proje ortakları arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Bilgi Üniversitesi’nin de yer aldığı Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi 2014-2016 yılları arasında İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda hayata geçirilecek. Projenin amacı 4. sınıflarda Fen ve Teknoloji ders müfredatına paralel olarak işlenecek konularla ilkokul öğrencileriyle, bu öğrencilerin öğretmen ve velilerinde enerji tasarrufu, enerjinin verimli kullanımı ve sürdürülebilir yaşam için önemi konularda farkındalık yaratmak. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nde 250 öğretmen 4000 saat boyunca bilgilenip enerji öğretmeni olarak görev alacak. Proje okullarındaki yaklaşık 10.000 4. sınıf öğrencisi ise yaklaşık 100.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda eğitim alacak. Projede aynı zamanda 10.000 veliye de toplamda 20.000 saat seminer verilecek. Projenin gerçekleşeceği okullarda öğrenim gören toplam 45.000 öğrenci de farklı zaman dilimlerinde en az 3 saat boyunca enerji şenliklerine katılacak. Böylece 135.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirme gerçekleştirilecek.

Projede, aynı adı taşıyan web sitesi vasıtasıyla tüm Türkiye’deki çocuklara enerji tasarrufu ve sürdürülebilir yaşamın önemini aktaran mesajlarla da ulaşacak. Böylece Akıllı Yıldızlar’ın web içerikleriyle de tüm Türkiye’de toplamda yaklaşık 50.000 öğrenciye ulaşarak, proje sonunda 150.000 saatlik bilinçlendirme hedefleniyor.

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nde belirlenen okullardan öğretmenler; akademisyen ve konularında uzman eğitmenlerce hazırlanmış 2 günlük eğitici eğitimine katılacaklar. Eğitici eğitimini tamamlayan öğretmenler sınıflarındaki çocuklara enerji, enerjinin verimli kullanımı ve tasarrufu konularında eğitim verecek, velileri için seminerler düzenleyecek, okuldaki diğer çocuklar ve onların velilerinde farkındalık yaratmak üzere okullarda çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği Enerji Günleri düzenleyecekler. Eğitime katılan çocuklar öğretmenlerinin gözetimi ve yönlendirmesinde enerji tasarrufu konusunda alınabilecek önlemleri gözlemleyerek çözüm önerileri geliştirecek ve bunları arkadaşları ve aileleriyle paylaşacaklar.

SOYAK HOLDİNG’İN EĞİTİM ODAKLI STRATEJİLERİNE CHİCAGO ÜNİVERSİTESİ DE KATILDI. (17 NISAN 2014)

Dünyanın önde gelen üniversitelerinden olan Chicago Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinden bir grup öğrenci Soyak Holding’i ziyaret etti. Öğrenciler Soyak’tan satış ve pazarlama stratejileri, süreç yönetimi ve İK politikaları hakkında bilgi aldılar.

Soyak Holding, eğitime verdiği önemle birlikte çeşitli üniversitelerle işbirliği kapsamında yürüttüğü politikalara yine uluslararası boyutta devam ediyor. Bu ay başında Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel, kurum olarak Türkiye partneri oldukları MIT (Massachusetts Institute of Technology- Massachusetts Teknoloji Enstitüsü)’nin gayrimenkul merkezinin düzenlediği ve 3 kıtadan 42 Üniversitenin yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı ‘Vaka Analizi Yarışması’na jüri üyesi olarak Londra’ya gitmişti. Soyak, bu sefer de Chicago Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinden öğrencileri merkez ofislerinde ağırladı. Columbia Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi‘nin ardından dünyada en çok Nobel Ödülü kazanan akademisyene sahip 3. okul olan Chicago Üniversitesi’nden 16 kişilik öğrenci grubuna satış pazarlama, süreç yönetimi ve İK politikaları başta olmak üzere gayrimenkul sektöründe en köklü kurum olan Soyak hakkında da bilgi aktarıldı.

Chicago Üniversitesi öğrencilerinin ziyareti, İstanbul’daki kariyer olanaklarını incelemek ve farklı sektörlerden farklı firmaları incelemek amacını taşıyordu. Siyaset biliminden felsefeye, edebiyattan hukuka kadar farklı bölümlerden olan öğrencilere, ayrıca GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) Başkanı Gürler Ünlü tarafından da yükselen Türk ekonomisi, Türkiye’de gayrimenkul sektöründe fırsatlar konularını içeren bir sunum yapıldı.

Soyak’ın üniversitelerle yapılan bilgi alışverişleri ve eğitim programlarının yanısıra, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alan iş ortaklıklarına da değinen Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk; “İstanbul ve İzmir’deki 33 devlet okulunda 2 yıl boyunca gerçekleştireceğimiz Akıllı Yıldızlar enerji tasarrufu kurumsal sosyal sorumluluk projemizde de Bilgi Üniversitesi ile içerik iş ortaklığı yaptık. Enerji verimliliği ve tasarrufunu bir ülke meselesi olarak görüyoruz. Akıllı Yıldızlar projesinin okullardaki tanıtımları sürerken, içeriği Bilgi Üniversitesi tarafından Soyak’la birlikte hazırlanan ilk etap eğitici eğitimleri de yapıldı. Radisson Blu Hotel’de 2 gün boyunca gerçekleştirilen eğitimlerde 82 öğretmen ve okul müdürleri enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda eğitim aldılar. Nisan’ın son haftası itibarıyla da ilk 10 proje okulumuzda artık okul eğitimlerimizin başlatılması için tüm hazırlıklarımız tamamlandı” dedi.

SOYAK HOLDİNG CEO’SU DR. M. EMRE ÇAMLIBEL: GREEN RETROFİTTİNG (YEŞİL TADİLAT) ARTIK ÖNEMLİ BİR TREND” (15 NISAN 2014)

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel bu sene 7. Kez düzenlenen EkoDesign 2014’te Binadan Yerleşim Ölçeğine ‘Green Retrofitting’ konulu panele moderatör olarak katıldı. Çamlıbel Green Retrofitting (Yeşil Tadilat)’ın gelecek günlerde daha fazla gündeme geleceğini ve dünyada artık bu konudan çok söz edildiğini belirtti. Panelde dinleyicilere keypad’lerden yanıtladıkları sorular da soruldu. Kazananlara Soyak Yayınlarından çıkan Yeşil Karne ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan Kurumsal Sorumluluk Raporu hediye edildi. 

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel 15 Nisan’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenen Ekodesign Konferansı’nda Binadan Yerleşim Ölçeğine ‘Green Retrofitting’ paneline moderatör olarak katıldı. Panelde Emlak Konut GYO YKÜ Haluk Sur, Turner International İş Geliştirme Direktörü Mehmet Sami Kılıç, Teknik Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı, İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım konuşmacı olarak yer aldılar.

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel, geçtiğimiz günlerde jüri üyesi olarak katıldığı ve  MIT’nin düzenlediği vaka analizi yarışmasında da Green Retrofitting’in (Yeşil Tadilat) gündeme geldiğini vurgulayarak şunları söyledi: “’Yeşil Tadilat’ olarak çevirebileceğimiz Green Retrofitting artık dünyada önemli bir trend. Yani eski binalar yıkılısın mı, yoksa elde mi tutulsun? Eski binaların tadil edilmesi yaklaşımı ön planda artık. Ancak temel koşul yeşil olmaları” dedi. Avrupa’da ve ABD’de Green Retrofitting’in önemli bir konu haline geldiğini de belirten Çamlıbel, genel kabulün mümkünse mevcut binaların kullanılması ve yeşil tadilat yapılması olduğunu söyledi. Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel “Artık Yeşil Tadilat’la (Green Retrofitting) mevcudun bir kısmını da olsa kullanma yaklaşımı çok ön plana çıkıyor. Burada önemli olan binanın, kullanıcının, çevrenin ve yasaların kriterlerine uyulması. Eğer tüm bu koşullar müsaade ediyorsa mevcut binalardan iyileştirme ile yararlanmak doğal olarak tercih edilen yöntem olacak.  Ancak mevcut binada özellikle ofislerde kat yükseklikleri ve modern mekanik/elektrik sistemlere müsaade eden mevcut bir strüktür olması gerekliliği bulunuyor” dedi.

Panelistler tarafından her açıdan masaya yatırılan Green Retrofitting’in hem yerleşim ölçeğinde hem de bina ölçeğinde maliyetleri düşürdüğü, kentlere değer katarak tarihi dokuyu koruduğu üzerinde duruldu. Ancak her bina ya da yerleşimin de green retrofitting’e uygun olmadığı özellikle vurgulandı. Panelde; yeni yapılacak yeşil binaların yaklaşık %3’ü oranında gerçekleştirilecek bir harcamayla eski binalarda yeşil tadilat yapılabileceği vurgulanırken, yeşil tadilat gören binalardan enerji tasarrufunda %10 ila 20 arasında da verim alınabileceği belirtildi. Üstelik yeşil tadilat görmüş binaların da yeni bina olarak kabul edilmesi; yatırımcısına satış ve kiralamada avantaj sağlayabiliyor.

Panelde ayrıca yeşil binaların hükümet tarafından desteklenmesi de önemli bir mesaj olarak dinleyenlerle paylaşıldı. Yurtdışında kamu otoritelerinin yeşil binalara verdikleri teşviklerle ülkelerdeki enerji verimliliği ve tasarrufuna da katkıda bulundukları belirtildi. Verilen teşvikler arasında yeşil binalar için imarın yükseltilmesi, yeşil sertifikalı projelerin danışman firmalarının ücretlerinin temin edilmesi, 200-400 bin USD kadar bütçe desteği verilmesi, 3 yıl süresince % 40-60 civarında emlak vergisinden muaf tutulması, konu hakkında bilinçlendirme çalışmaları ve eğitimlerin verilmesi gibi hususlar bulunuyor.

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel tarafından yönetilen Binadan Yerleşim Ölçeğine ‘Green Retrofitting’ konulu panelde, Çamlıbel dinleyicilere, ellerindeki keypad’lerle (elektronik oylama sistemi)  yanıt verebildikleri 5 soru sordu. Enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda Dr. M. Emre Çamlıbel tarafından hazırlanan soruları en hızlı yanıtlayan 5 kişiye Soyak Yayınlarından çıkan Yeşil Karne ve Soyak Holding’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı Kurumsal Sorumluluk Raporu hediye olarak verildi

SOYAK HOLDİNG KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRÜ F. FATMA ÇELENK: "SOSYAL MEDYANIN ANAHTARI: İÇERİK KRALDIR" (11 NISAN 2014)

Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü F. Fatma Çelenk 10 Nisan’da Eduplus tarafından düzenlenen 3. Yenilikçi Markalar Zirvesi’nde ‘Dijital Pazarlama, Sosyal Medya ve Reklam Stratejileri’ konulu oturuma konuşmacı olarak katıldı. Çelenk sosyal medyanın artık olmazsa olmaz olduğunu vurgulayarak; şirket sosyal değilse bile müşterilerin şirketi sosyal yaptığını söyledi.

Gayrimenkul, enerji, çimento ve döküm sektörlerinde öncü projelere imza atan Soyak Holding’in Kurumsal İletişim Koordinatörü F. Fatma Çelenk, Eduplus tarafından düzenlenen 3. Yenilikçi Markalar Zirvesi’ne konuşmacı olarak katıldı. Dijital Pazarlama, Sosyal Medya ve Reklam Stratejileri’ konulu panelde, Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü F. Fatma Çelenk, sosyal medyanın her yaştaki firma için artık kaçınılmaz olduğunu, yenilikçilik kanallarının da başında geldiğini anlattı.

Çelenk, “Soyak, 53 yaşının olgunluğunda üretim, sanayi ve hizmet alanlarındaki faaliyetlerini, 1400 kişilik bir ailenin sorumluluk bilinciyle birlikte, dinamizm ve yenilikçi yaklaşımlarını sosyal medya üzerinden paylaşıyor.” dedi. Şirketleri sosyal medya stratejilerine bakarak sınıflandırılabileceğine dikkat çeken Çelenk; esprili bir yaklaşımla sektörleri ve şirketleri ‘Asosyal, Antisosyal, Ucundan Sosyal ve Hep Sosyal Hep Sosyal’ olarak sınıflandırdı. “Tüketici sizi sosyal olma konusunda zaten sorularıyla uyarıyor ve siz de cevap vermek zorunda kalıyorsunuz. Özellikle tüketici odaklı Markalar sosyal medyada konuşmak zorunda. Hatta öyle ki bazen sorulmasını beklemeden açıklama yapmak bile gerekiyor. Bu kadar hızlı iletişim de içinde itibar anlamında hem potansiyeli hem de riski barındırıyor.”

Çelenk; şirket sosyal değilse bile müşterilerinin şirketi sosyal yaptıklarını söyleyerek, “Siz konvansiyonel mecralarda nasılsanız, sosyal medyanız maalesef artık öyle olamaz” diyerek sosyal medyada şirketlerin kritik başarı faktörünün içerik olduğunu söyledi. Çelenk, cevap vermenin ve sürekli içeriği zengin tutmanın önemini de sözlerine ekledi.“Çünkü yaratıcılık etkileşimi ve hayran sayısını da artırıyor. Bu da ucundan sosyal olarak nitelendirdiğimiz şirketlerde önemli bir değere sahip.”

Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk, sosyal medyanın daha önce üzerinde durulmadığı bir alanına da konuşmasında yer verdi. ‘İtibarın Sosyal Hali’ne değinen Çelenk “Sosyal medya ile birlikte yaşın kadar konuş dönemi geride kaldı. Bu mecralarda Şirketler kendileri yokmuş gibi davranamaz. Tüm bu etkileşimleri izlemek ve raporlamak zorunda. Tüketiciler markayı karalamak yada şikayetlerini aktarmak amaçlı da sosyal medyayı kullanabiliyorlar. İşte burada işin içine kişisellik karıştırmamak çok önemli. Yani şirketlerin kendilerinden emin bir şekilde sosyal medya hesaplarını kullanmaları lazım. Burada kilit kelimeler duy, dinle, anla ve yanıtla.”

Çelenk konuşmasının sonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladıkları bir videonun sosyal medya hesaplarında paylaşılması ve #kadınolmak ‘hashtag’ ile twitter hesaplarında yayınlanmasının hayran sayılarını %12 artırdığını ve videonun da 80 bin etkileşim aldığını belirtti.

AKILLI YILDIZLAR OKULLARDA START ALDI (8 NISAN 2014)

Soyak’ın ilkokulları hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin okul tanıtımları başladı. İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda uygulanacak olan Akıllı Yıldızlar’ın, İstanbul ayağı Başakşehir Nurettin Topçu ve Mahmut Şevki Zırh ilkokullarında öğrencilere yönelik yapılan tanıtım toplantılarıyla başladı. Tanıtımlarda söz alan Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk’in öğrencilere yönelik yaptığı konuşma büyük coşku ve heyecanla karşılandı. Tüm öğrenciler enerjiyi tasarruflu kullanan birer Akıllı Yıldız olmaya söz verdiler.

Geçtiğimiz 17 Mart’ta bir basın toplantısıyla lansmanı yapılan Soyak’ın ilkokul öğrencilerini hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin okul tanıtımları geçtiğimiz günlerde başladı. İzmir ve İstanbul’da 33 devlet okulunda hayata geçirilecek olan Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nin öğrenciler yönelik okul tanıtımları İstanbul’da Başakşehir Nurettin Topçu ve Mahmut Şevki Zırh ilkokullarından başladı. Proje ortakları arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Bilgi Üniversitesi’nin de yer aldığı Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi,  bu öğretim döneminde hedeflenen diğer okullardaki tanıtımlar ve eğitici eğitimleriyle devam edecek.

Akıllı Yıldızlar’ın uygulanacağı okullardaki tanıtımlarda konuşma yapan Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk, dikkat çeken rakamlarla enerji tasarrufunun önemini öğrencilere anlattı. Çelenk “Bugün sizler 10 yaşındasınız ama dünyamız 4.5 milyar yaşında. Sizler evlerinizde 4-5 kişi yaşıyorsunuz ama bugün 76 milyon civarında olan ülkemizin nüfusu her yıl yaklaşık 1 milyon kişi artıyor. Artan nüfusumuzla harcadığımız enerji orantılı değil ne yazık ki… Ve bizler yaşlı dünyamızın kaynaklarını sarf etmeye devam ediyoruz. Bu yüzden kaynaklarımızı verimli ve dikkatli kullanmalıyız. Sizler de birer Akıllı Yıldız olarak geleceği aydınlatmak için tasarruflu davranmaya söz veriyor musunuz?” dedi. Konuşması büyük heyecan ve coşkuyla karşılanan Çelenk öğrencilerden, birer Akıllı Yıldız olarak enerjiyi tasarruflu kullanacaklarına dair söz aldı.

Tüm öğrencilere Akıllı Yıldızlar şapkası dağıtıldığı törende Nurettin Topçu ilkokulu Müdürü Yılmaz Aşıt ve Mahmut Şevki Zırh İlkokulu Müdür Yardımcısı Neşe Öztürk de birer konuşma yaparak enerjiyi tasarruflu ve iyi kullanmanın önemini vurguladılar. Nurettin Topçu İlkokulu Müdür Yılmaz Zırh “Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi ile veliler ve öğrencilerle birlikte bu çok önemli konuyu daha geniş kapsamlı olarak tüm bir yıla yayılması sağlanacak” dedi. Törenlerde öğrenciler de enerji tasarrufu hakkında kendilerinin kaleme aldıkları şiirleri ve kompozisyonları okudular. Ayrıca okulların koroları Akıllı Yıldızlar için özel olarak bestelenen şarkıyı da seslendirdiler.

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi, İstanbul’da 2013-2014 ilkbahar öğretim döneminde Küçükçekmece ve Başakşehir ilçelerinde yer alan toplam 10 ilkokulda, 2014-2015 güz öğretim döneminde ise Arnavutköy İlçesi’nde yer alan 5 ilkokulda, İzmir’de ise 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 15 ilkokulda hayata geçirilecek. Proje aynı zamanda Yılmaz Soyak ve Bilge Soyak ilkokulu ile Erkut Soyak Anadolu Lisesi’nde uygulanarak böylece toplam 33 okulda öğrencilerle buluşacak.

İstanbul Küçükçekmece’de projenin uygulanacağı okullar arasında; Altınşehir İlkokulu, Osman Zeki Üngör İlkokulu, Arif Nihat Asya İlkokulu, Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu ve Mustafa Kemal Paşa İlkokulu yer alıyor. Akıllı Yıldızlar’ın Başakşehir’de hayata geçirileceği okullarsa Bahçeşehir Süleyman Demirel İlkokulu, Hacı Avni Osman Gül İlkokulu, Mahmut Şevket Zırh İlkokulu, Toki Osmangazi ilkokulu ve Nurettin Topçu İlkokulu.

Proje hakkında

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi 2014-2016 yılları arasında İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda hayata geçirilecek. Projenin amacı 4. sınıflarda Fen ve Teknoloji ders müfredatına paralel olarak işlenecek konularla ilkokul öğrencileriyle, bu öğrencilerin öğretmen ve velilerinde enerji tasarrufu, enerjinin verimli kullanımı ve sürdürülebilir yaşam için önemi konularda farkındalık yaratmak. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nde 250 öğretmen 4000 saat boyunca bilgilenip enerji öğretmeni olarak görev alacak. Proje okullarındaki yaklaşık 10.000 4. sınıf öğrencisi ise yaklaşık 100.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda eğitim alacak. Projede aynı zamanda 10.000 veliye de toplamda 20.000 saat seminer verilecek. Projenin gerçekleşeceği okullarda öğrenim gören toplam 45.000 öğrenci de farklı zaman dilimlerinde en az 3 saat boyunca enerji şenliklerine katılacak. Böylece 135.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirme gerçekleştirilecek.

Projede, aynı adı taşıyan web sitesi vasıtasıyla tüm Türkiye’deki çocuklara enerji tasarrufu ve sürdürülebilir yaşamın önemini aktaran mesajlarla da ulaşacak. Böylece Akıllı Yıldızlar’ın web içerikleriyle de tüm Türkiye’de toplamda yaklaşık 50.000 öğrenciye ulaşarak, proje sonunda 150.000 saatlik bilinçlendirme hedefleniyor.

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi’nde belirlenen okullardan öğretmenler; akademisyen ve konularında uzman eğitmenlerce hazırlanmış 2 günlük eğitici eğitimine katılacaklar. Eğitici eğitimini tamamlayan öğretmenler sınıflarındaki çocuklara enerji, enerjinin verimli kullanımı ve tasarrufu konularında eğitim verecek, velileri için seminerler düzenleyecek, okuldaki diğer çocuklar ve onların velilerinde farkındalık yaratmak üzere okullarda çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği Enerji Günleri düzenleyecekler. Eğitime katılan çocuklar öğretmenlerinin gözetimi ve yönlendirmesinde enerji tasarrufu konusunda alınabilecek önlemleri gözlemleyerek çözüm önerileri geliştirecek ve bunları arkadaşları ve aileleriyle paylaşacaklar.

AVUKATLAR GÜNÜ'NDE AVUKATLARA SOYAK'TAN HEDİYE! (5 NISAN 2014)

Avukatlar Günü’nde Soyak, İzmir’de Soyak Siesta Oxygen’den, İstanbul’da Soyak Park Aparts ve Soyak Evostar’dan eve alan avukatlara 5.000 TL değerinde hediye çeki veriyor. Her yıl 5 Nisan’da kutlanan Avukatlar Günü için hazırlanan kampanya 6 Nisan’a kadar devam ediyor. 

Soyak, her yıl 5 Nisan’da kutlanan Avukatlar Günü’ne özel olarak bir kampanya hazırladı. 6 Nisan’a kadar sürecek olan kampanya Soyak’ın İzmir’de yer alan projesi Soyak Siesta Oxygen ve İstanbul Halkalı’da yer alan projeleri Soyak Park Aparts ve Soyak Evostar’da geçerli. 6 Nisan’a kadar bu 3 projeden ev alan avukatlar 5000 TL değerinde dekorasyon ya da teknoloji çeki kazanıyorlar.

Soyak Siesta Oxygen’de 1+1 daireler 125.000 TL-151.000 TL, 2+1 daireler 198.500 TL-275.000 TL, 3+1 teras katları ise 458.000 TL-503.000 TL arasında satışa sunuluyor.

Soyak Evostar’da 1+1 daireler 184.000 TL -199.500 TL, 2+1 daireler 251.500 TL-307.500 TL, 2+1 bahçe dubleksleri 346.000 TL -385.500 TL, 3+1 daireler 416.000 TL-433.000 TL arasında satışa sunuluyor.

Soyak Park Aparts’da ise 1+1 daireler 200.500TL-211.500 TL, 2+1 daireler 252.000 TL-309.500 TL, 2+1 bahçe dubleksleri 340.000 TL-373.000 TL, 3+1 daireler 415.500 TL-446.000 TL arası satışa sunuluyor.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK HOLDİNG CEO’SU DR. M. EMRE ÇAMLIBEL MIT'DE JÜRİ ÜYELİĞİ YAPTI (3 NISAN 2014)

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel MIT (Massachusetts Institute of Technology- Massachusetts Teknoloji Enstitüsü)’nin gayrimenkul merkezinin düzenlediği ‘Vaka Analizi Yarışması’na jüri üyesi olarak davet edildi. Londra’dadüzenlediği yarışmaya 3 kıtadan 42 üniversitenin gayrimenkul bölümlerinde okuyan yüksek lisans öğrencileri katıldı. Çamlıbel bu vaka analizinde “yeşil retrofit” -güçlendirme, modernizasyon kavramının öne çıktığını vurguladı.

İnşaat mühendisliği yüksek lisansını MIT (Massachusetts Institute of Technology- Massachusetts Teknoloji Enstitüsü)’de tamamlayan  Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel enstitünün gayrimenkul merkezinin düzenlediği Vaka Analizi Yarışması’na jüri üyesi olarak davet edildi. Geçtiğimiz hafta yarışma için Londra’ya giden Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel, “Bu yarışmada retrofit-güçlendirme/tadilat ön plan çıktı.Yani eskilerin tamamını yıkıp yeni ve yeşil bina yapmak mı, yoksa eskileri de mümkün olduğunca elde tutup kullanmak mı? Artık yeşil tadilatla mevcudun bir kısmını da olsa kullanma yaklaşımı çok ön plana çıkıyor. Eğer binanın, kullanıcının, çevrenin ve yasaların kriterleri müsaade ediyorsa mevcut binalardan iyileştirme ile yararlanmak doğal olarak tercih edilen yöntem olacak” dedi.

Retrofit kelimesinin anlamı modernizasyon olarak açıklanmakla beraber değişik uygulama alanları ve yapılış şekli ile farklılıklar gösteriyor. Retrofit, bir sistemin kabiliyetinin arttırılması; mekaniksel, donanımsal veya yazılım anlamında yenilenmesi anlamlarına gelmektedir. Revizyondan farklı olarak, mevcut sistem üzerinde sisteme yeni adaptasyonlar yapılmaktadır.

Çamlıbel, dünya tredleriyle yakın gündemi takip eden MIT’nin Vak’a Analizi yarışmasında önemli ölçüde üzerinde durulan konunun retrofit uygulamalar olduğunu belirterek;“Ekonomik ömrünü tamamlamış, kullanılan malzemelerin tekrar temin imkanı olmayan, bakım onarım maliyeti yüksek binalarda, yapılacak düzenlemelerle düşük maliyetli, işletme sürekliliği sağlayan ve güvenilir bir kullanım ömrü uzatma çözümü olarak görülen retrofit uygulamalarının komple bir binayı yıkıp yeniden yapma maliyetinden, hem parasal hem de karbon açısından çok daha az maliyetli olduğunu söyleyebiliriz.” dedi.

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel’in jüri üyesi olarak davet edildiği yarışmada, 3 kıtadan 42 üniversitenin gayrimenkul bölümlerinde okuyan yüksek lisans öğrencilerine vaka analizi olarak Londra’da bulunan gerçek bir arsa verildi. Kendilerinden bu araziyi satın alan firmanın buraya yatırdığı paranın optimum süre-kazanç hesabının yapılması istendi. Vaka analizini yapan üniversite sayısı ilk elemede 12’ye düştü. Kalan 12 üniversiteyi belirleyen 12 kişilik jüri içinde Dr. Çamlıbel’in yanı sıra Amerikalı, Uzakdoğulu ve Avrupalı akademisyen ve profesyoneller yer aldı. Bu jüri üyelerinin seçtiği Vaka Analizi Yarışması’nda Georgetown birinci, Harvard ikinci ve Colombia Üniversitesi ise üçüncü oldular.

SOYAK SOHO SAKINLERINE KAVUŞUYOR! (3 NISAN 2014)

Soyak Soho sakinlerine kavuşuyor!

Soyak Soho’da daireler sahiplerine teslim ediliyor!

Soyak’ın İstanbul’un en merkezi noktası Zincirlikuyu’da yer alan rezidans projesi ve LEED Gold sertifikası adayı Soyak Soho sakinlerine kavuşuyor. Soyak Soho’da yaşam başlıyor.

Soyak’ın Zincirlikuyu’da yer alan ve inşası biten Soyak Soho projesinde daireler sahiplerine teslim ediliyor.

Emlak Oscar’ı olarak nitelendirilen ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012’de Yeşil Bina Kategorisi’nde birinciliğe layık görülen Soyak Soho sağlıklı ve sosyal yaşam kültürüne hitap eden toplam 77 daireden oluşuyor. Mimarı Mutlu Çilingiroğlu’nun tarif ettiği gibi kunt, güçlü ve kimlikli bir mimari yapı olan LEED Gold Sertifika adayı Soyak Soho’da yaşam, Mart ayı itibarıyla başladı. Soyak Soho’da teslim edilen dairelerin yanı sıra satışlar da halen devam ediyor.

Kentli insanın gereksinimlerine yanıt veren Soyak Soho’nun inşa ve tasarım aşamaları sırasında çevreyi ve doğal yaşamı korumak, enerji ve su tasarrufu sağlamak için pek çok uygulamaya yer verildi. Örneğin bina arazisinde, inşaat esnasında ve sonrasında doğal yaşamın korunmasına azami ölçüde dikkat edildi. Bitkilendirme çalışmaları esnasında, İstanbul’un yerel iklimine uyumlu bitkiler seçilerek, su tüketiminin ve kimyasal gübre kullanımının en aza indirgenmesi hedeflendi. Bina kapsamında kullanılan su armatürleri ve vitrifiyelerde konfor ve estetik kadar, su verimliliği de göz önünde bulunduruldu. Bu sayede bina kullanıcılarının aylık su masraflarının azaltılması öngörüldü. Binada inşaat esnasında iç mekanlarda kullanılan yapı kimyasallarının (boya, astar, macun v.s.) içeriğindeki VOC (uçucu organik zararlı bileşik) oranları uluslararası standartlara uygun olarak tercih edildi. Bu sayede, binaların tesliminden sonra yaşayanların ve çalışanların sağlıklarıyla konforlarına azami derecede önem verildi.

Soyak Soho, iç mimarı Tanju Özelgin’in de belirttiği gibi kentli, medeni, ağırbaşlı ve şehrin tam merkezinde. Projenin mimarı Mutlu Çilingiroğlu’ysa, Soyak Soho projesiyle iç konfor, sükûnet, kunt ve güçlülük ifade eden kimlikli bir mimari yaratmak istediğini belirtiyor.

Soyak Soho Hakkında

77 rezidans daire ve 4.000 m2’lik ofisten oluşan Soyak Soho’da, tüm rezidans ve ‘concierge’ hizmetleri sunuluyor. 7 katlı butik projenin rezidans kısmı, büyüklükleri 65 m2 ile 252 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 1+1 dubleks ve 3+1 dubleks rezidans dairelerden meydana geliyor.

Bünyesinde alışveriş merkezi, spa, spor salonu ve güzellik merkezine yer vermek yerine merkezi noktalara 1-2 dakikalık mesafede bulunan konumuyla proje, bu imkanlara istenen her an ulaşma kolaylığı sunuyor.

Yaklaşık 5.000 m2 arazi içerisinde yer alan Soyak Soho’da her rezidansın tahsisli otopark yeri ve depo alanı bulunuyor. En modern teknoloji ile donatılan Soyak SOHO’da kışın buzlanmalara karşı otopark rampası yerden ısıtmalıdır ve elektrikli araçlar için şarj ünitesi yer alıyor.

Konutların standart olarak, buzdolabından kurutmalı çamaşır makinesine kadar tüm beyaz eşyalar dahil teslim edildiği Soyak SOHO’da; farklı stillere göre tasarlanmış olan rezidans seçenekleri ile, müşterilerin zevklerine ve yaşam standartlarına en uygun olan rezidansı seçme özgürlüğü sunuluyor.

SOYAK SOHO SAKİNLERİNE KAVUŞUYOR! (2 NISAN 2014)

Soyak Soho sakinlerine kavuşuyor!

Soyak Soho’da daireler sahiplerine teslim ediliyor!

Soyak’ın İstanbul’un en merkezi noktası Zincirlikuyu’da yer alan rezidans projesi ve LEED Gold sertifikası adayı Soyak Soho sakinlerine kavuşuyor. Soyak Soho’da yaşam başlıyor. 

Soyak’ın Zincirlikuyu’da yer alan ve inşası biten Soyak Soho projesinde daireler sahiplerine teslim ediliyor.

Emlak Oscar’ı olarak nitelendirilen ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012’de Yeşil Bina Kategorisi’nde birinciliğe layık görülen Soyak Soho sağlıklı ve sosyal yaşam kültürüne hitap eden toplam 77 daireden oluşuyor. Mimarı Mutlu Çilingiroğlu’nun tarif ettiği gibi kunt, güçlü ve kimlikli bir mimari yapı olan LEED Gold Sertifika adayı Soyak Soho’da yaşam, Mart ayı itibarıyla başladı. Soyak Soho’da teslim edilen dairelerin yanı sıra satışlar da halen devam ediyor.

Kentli insanın gereksinimlerine yanıt veren Soyak Soho’nun inşa ve tasarım aşamaları sırasında çevreyi ve doğal yaşamı korumak, enerji ve su tasarrufu sağlamak için pek çok uygulamaya yer verildi. Örneğin bina arazisinde, inşaat esnasında ve sonrasında doğal yaşamın korunmasına azami ölçüde dikkat edildi. Bitkilendirme çalışmaları esnasında, İstanbul’un yerel iklimine uyumlu bitkiler seçilerek, su tüketiminin ve kimyasal gübre kullanımının en aza indirgenmesi hedeflendi. Bina kapsamında kullanılan su armatürleri ve vitrifiyelerde konfor ve estetik kadar, su verimliliği de göz önünde bulunduruldu.  Bu sayede bina kullanıcılarının aylık su masraflarının azaltılması öngörüldü. Binada inşaat esnasında iç mekanlarda kullanılan yapı kimyasallarının (boya, astar, macun v.s.) içeriğindeki VOC (uçucu organik zararlı bileşik) oranları uluslararası standartlara uygun olarak tercih edildi. Bu sayede, binaların tesliminden sonra yaşayanların ve çalışanların sağlıklarıyla konforlarına azami derecede önem verildi.

Soyak Soho, iç mimarı Tanju Özelgin’in de belirttiği gibi kentli, medeni, ağırbaşlı ve şehrin tam merkezinde. Projenin mimarı Mutlu Çilingiroğlu’ysa, Soyak Soho projesiyle iç konfor, sükûnet, kunt ve güçlülük ifade eden kimlikli bir mimari yaratmak istediğini belirtiyor.

Soyak Soho Hakkında

77 rezidans daire ve 4.000 m2’lik ofisten oluşan Soyak Soho’da, tüm rezidans ve ‘concierge’ hizmetleri sunuluyor. 7 katlı butik projenin rezidans kısmı, büyüklükleri 65 m2 ile 252 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 1+1 dubleks ve 3+1 dubleks rezidans dairelerden meydana geliyor.

Bünyesinde alışveriş merkezi, spa, spor salonu ve güzellik merkezine yer vermek yerine merkezi noktalara 1-2 dakikalık mesafede bulunan konumuyla proje, bu imkanlara istenen her an ulaşma kolaylığı sunuyor.

Yaklaşık 5.000 m2 arazi içerisinde yer alan Soyak Soho’da her rezidansın tahsisli otopark yeri ve depo alanı bulunuyor. En modern teknoloji ile donatılan Soyak SOHO’da kışın buzlanmalara karşı otopark rampası yerden ısıtmalıdır ve elektrikli araçlar için şarj ünitesi yer alıyor.

Konutların standart olarak, buzdolabından kurutmalı çamaşır makinesine kadar tüm beyaz eşyalar dahil teslim edildiği Soyak SOHO’da; farklı stillere göre tasarlanmış olan rezidans seçenekleri ile, müşterilerin zevklerine ve yaşam standartlarına en uygun olan rezidansı seçme özgürlüğü sunuluyor.

SOYAK EVOSTAR’DA EVLER HAZIR, FIRSATLAR HAZIR (31 MART 2014)

İstanbul’un yükselen değeri Halkalı’da yer alan 1000 konutluk Soyak Evostar, hemen teslim evlerin ödemelerinde fırsatı bolluğu sunuyor. 2 Nisan’a kadar sürecek kampanyadan isteyen 72 ay 0 faizle, isteyen %10 peşin indirimle, isteyen vade farksız 9 eşit taksitle, isteyen de 120 ay 0,59 faizle ev sahibi olabiliyor. 

Gayrimenkul sektöründe her zaman öncü projelere imza atan Soyak’ın konut projelerinden Halkalı’da yer alan ve yeni bir yaşam tarzı sunan Soyak Evostar’da evlerin hemen teslim edilmesinin yanı sıra, ödemede de 4 farklı fırsat sunuluyor.  2 Nisan’a kadar sürecek bu kampanyada isteyen 72 ay 0 faizle, isteyen %10 peşinat indirimle, isteyene vade farksız 9 eşit taksitle, isteyen de 120 ay 0,59 faizle ev sahibi olabiliyor.

1+1 dairelerin 184.000 TL’den, 2+1 dairelerin de 250.500 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığı Soyak Evostar’ın 72 ay vadeli %0 faiz seçeneğinde  1+1 dairelerde taksitler 1.278 TL’den, 2+1 dairelerde de 1.740 TL’den başlıyor.

Daha uzun vadeyle ev sahibi olmak isteyenler de %1 peşinatla, 120 ay vadeli yüzde 0,59  faiz oranlı ikinci seçeneği tercih edebilirler. Bu seçenekte taksitler 1+1 daireler için 1.608 TL’den, 2+1 daireler için de 2.190 TL’den başlıyor.

Bu seçeneklerin dışında Soyak Evostar’dan ev satın almak isteyenler %10 peşinat indiriminden ya da vade farksız 10 eşit taksit seçeneğinden yararlanabilirler.

Soyak’ın tüm projelerinde olduğu gibi Soyak Evostar projesinden konut sahibi olmak isteyenler %1 KDV taahhüdünden de yararlanabiliyorlar.

Alırken de otururken de daha az ödeme yapılmasına imkan tanıyan Soyak Evostar’da gereksiz hacimlerden doğan satış fiyatları, ekstra ısıtma, soğutma, elektrik, su, temizlik ve aidat giderleri en aza indirildi.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

YEPYENİ PROJE O2’DE DAİRELER İLK FİYAT AYRICALIĞIYLA SATIŞTA! (31 MART 2014)

İzmir’in mega projesi Soyak Siesta’nın 600 konutluk beşinci etabı Soyak Siesta Oxygen’in 288 daireden oluşan yeni ve son etabıO2’de satışlar başladı. İlk fiyat ayrıcalığıyla satışa sunulan  O2’de 1+1’ler 125.000 TL’den başlıyor  %1 peşinat avantajı sağlıyor. 

Geçtiğimiz aralık ayında lansmanı yapılan ve 600 konuttan oluşan Soyak Siesta Oxygen’in 288 daireden oluşan yeni ve son etabı O2’de satışlar başladı. Kısa sürede ilgi gören Soyak Siesta Oxygen’in son etabı O2’de 1+1 daireler 125.000 TL’den başlıyor. 2 Nisan tarihine kadar sürecek ve %1 peşinat avantajı ve %1 KDV taahhüdüyle satılan 1+1’leri hemen alıp 1 yıl sonra ödemeye başlamak da mümkün.

1+1 dairelerin yanı sıra 2+1, 3+1, konutların da yer aldığı projede 125.000’TL’den başlayan 1+1’ler, 198.500 TL’den başlayan 2+1’ler, 263.500 TL’den başlayan 3+1’ler bulunuyor.

Eşsiz Körfez manzarasına sahip ve oksijen temasıyla satışa sunulan Soyak Siesta Oxygen’in son etabı  O2 toplam 288 konuttan oluşuyor. Yeşil bina olarak tasarlanan ve LEED Silver sertifika adayı olan proje, bu temaya uygun pek çok alana sahip.  Enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra, Soyak Siesta Oxygen 02’de doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarım bulunuyor. Bisiklet park alanları, elektrikli araç sarj ünitelerinin yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanılıyor. Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanabilen Soyak Siesta Oxygen 02, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor. Aroma terapili buhar odası, Oxygen Bar, vitamin bar, oksijen dezenfektanlı yüzme havuzları, ozon terapili jakuziler ve spa’nın da yer aldığı projede masaj, sauna, yoga, pilates alanı ve rekreasyon alanları da bulunuyor.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK SOHO SAKİNLERİNE KAVUŞUYOR! (31 MART 2014)

Soyak Soho’da daireler sahiplerine teslim ediliyor! 

Soyak’ın İstanbul’un en merkezi noktası Zincirlikuyu’da yer alan rezidans projesi ve LEED Gold sertifikası adayı Soyak Soho sakinlerine kavuşuyor. Soyak Soho’da yaşam başlıyor. 

Soyak’ın zincirlikuyu’da yer alan ve inşası biten Soyak Soho projesinde daireler sahiplerine teslim ediliyor. 

Emlak Oscar’ı olarak nitelendirilen ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012’de Yeşil Bina Kategorisi’nde birinciliğe layık görülen Soyak Soho sağlıklı ve sosyal yaşam kültürüne hitap eden toplam 77 daireden oluşuyor. Mimarı Mutlu Çilingiroğlu’nun tarif ettiği gibi kunt, güçlü ve kimlikli bir mimari yapı olan LEED Gold Sertifika adayı Soyak Soho’da yaşam, Mart ayı itibarıyla başladı. Soyak Soho’da teslim edilen dairelerin yanı sıra satışlar da halen devam ediyor.

Kentli insanın gereksinimlerine yanıt veren Soyak Soho’nun inşa ve tasarım aşamaları sırasında çevreyi ve doğal yaşamı korumak, enerji ve su tasarrufu sağlamak için pek çok uygulamaya yer verildi. Örneğin bina arazisinde, inşaat esnasında ve sonrasında doğal yaşamın korunmasına azami ölçüde dikkat edildi. Bitkilendirme çalışmaları esnasında, İstanbul’un yerel iklimine uyumlu bitkiler seçilerek, su tüketiminin ve kimyasal gübre kullanımının en aza indirgenmesi hedeflendi. Bina kapsamında kullanılan su armatürleri ve vitrifiyelerde konfor ve estetik kadar, su verimliliği de göz önünde bulunduruldu.  Bu sayede bina kullanıcılarının aylık su masraflarının azaltılması öngörüldü. Binada inşaat esnasında iç mekanlarda kullanılan yapı kimyasallarının (boya, astar, macun v.s.) içeriğindeki VOC (uçucu organik zararlı bileşik) oranları uluslararası standartlara uygun olarak tercih edildi. Bu sayede, binaların tesliminden sonra yaşayanların ve çalışanların sağlıklarıyla konforlarına azami derecede önem verildi.

Soyak Soho, iç mimarı Tanju Özelgin’in de belirttiği gibi kentli, medeni, ağırbaşlı ve şehrin tam merkezinde. Projenin mimarı Mutlu Çilingiroğlu’ysa, Soyak Soho projesiyle iç konfor, sükûnet, kunt ve güçlülük ifade eden kimlikli bir mimari yaratmak istediğini belirtiyor.

Soyak Soho Hakkında

77 rezidans daire ve 4.000 m2’lik ofisten oluşan Soyak Soho’da, tüm rezidans ve ‘concierge’ hizmetleri sunuluyor. 7 katlı butik projenin rezidans kısmı, büyüklükleri 65 m2 ile 252 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 1+1 dubleks ve 3+1 dubleks rezidans dairelerden meydana geliyor.

Bünyesinde alışveriş merkezi, spa, spor salonu ve güzellik merkezine yer vermek yerine merkezi noktalara 1-2 dakikalık mesafede bulunan konumuyla proje, bu imkanlara istenen her an ulaşma kolaylığı sunuyor.

Yaklaşık 5.000 m2 arazi içerisinde yer alan Soyak Soho’da her rezidansın tahsisli otopark yeri ve depo alanı bulunuyor. En modern teknoloji ile donatılan Soyak SOHO’da kışın buzlanmalara karşı otopark rampası yerden ısıtmalıdır ve elektrikli araçlar için şarj ünitesi yer alıyor.

Konutların standart olarak, buzdolabından kurutmalı çamaşır makinesine kadar tüm beyaz eşyalar dahil teslim edildiği Soyak SOHO’da; farklı stillere göre tasarlanmış olan rezidans seçenekleri ile, müşterilerin zevklerine ve yaşam standartlarına en uygun olan rezidansı seçme özgürlüğü sunuluyor.

SOYAK, İKİNCİ KEZ KURUMSAL SORUMLULUK RAPORU YAYINLADI (24 MART 2014)

Soyak Holding kurumsal kültür olarak benimsediği ‘Sürdürülebilir Yaşam’ yaklaşımı konusunda yaptığı tüm çalışmaları, uygulamaları ‘Kurumsal Sorumluluk Raporu 2014’te paydaşlarıyla paylaştı. İkinci kez yayınlanan ve Soyak Holding’in sürdürülebilirlik yaklaşımını tüm yönleriyle ortaya koyan rapora isteyen herkes Soyak Holding’in yeni web sitesinden erişebilecek.

Soyak Holding, ilkini 2007 yılında “Sürdürülebilir yaşam” adıyla yayınladığı Kurumsal Sorumluluk Raporu’nun ikincisini paydaşlarıyla paylaştı. ‘Kurumsal Sorumluluk Raporu 2014’ adıyla yayınlanan rapor, Soyak Holding’in  sürdürülebilirlik yaklaşımını tüm yönleriyle ortaya koyuyor. Soyak’ın “Çevreye ve toplum değerlerine saygılı çalışmalarla sürdürülebilir gelişmeye ve daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmak” kurumsal stratejisi kapsamında ele alınan tüm faaliyetleri; ‘Sürdürülebilir Yaşam’ odaklı gerçekleşiyor. Rapor kapsamında Proje Geliştirme, Sertifikalar, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Sivil Toplum Kuruluşları ve Üniversitelerle İşbirlikleri ana başlıkları detaylı olarak irdeleniyor. Ekolojik çeşitliliği korumaktan enerji tüketimini azaltmaya, geri dönüşümlü malzeme kullanmaktan paydaşlarını çevresel yönetim hakkında bilgilendirmeye kadar Soyak’ın tüm sürdürülebilirlik politikaları bu ana başlıklar içinde raporda yer alıyor.

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel raporun yayınlanmasıyla ilgili şu bilgileri verdi: Soyak’ta kurumsal sorumluluk konusunda yapılan her çalışmanın, kurum politikası olarak uygulanıp, kurum hedefleriyle örtüştürüldüğünde ‘sürdürülebilir’ olacağına inanılmaktadır. Gelecek için atılan her adımın, bugünden atıldığını gösteren ‘Bugün aslında yarın’ mottosuyla Soyak, uluslararası çevre standartlarını hedef alarak, sürdürülebilir gelişimi destekleyecek, gelecek nesillerin yaşam kalitesinin yükselmesine katkı sağlayacak projelere imza atmayı hedeflemekte ve sürdürmektedir. Kapsamını genişleterek hazırladığımız Kurumsal Sorumluluk Raporumuzda, sürdürülebilir yaşam yaklaşımımız konusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı paylaştık. Raporda, Soyak’ın geçmiş ve bugün kalıcı olarak inşa ettiği çalışmalarından geleceğe bıraktığı izler yer alıyor” dedi.

Soyak’ın sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında 2013 yılında hazırlanan rapor, sosyal ve üretim odaklı proje geliştirme aşamasından, farklı alanlarda alınan sertifikalara uzanarak, Soyak’ın çevre eksenli tavrını göz önüne seriyor. Arazi kullanımından peyzaj için seçilen yerel bitkilere, sulama ve aydınlatma sistemlerinden yağmur suyu geri kazanma projelerine kadar pek çok alandaki uygulamalar toplu olarak Kurumsal Sorumluluk Raporu’nda paylaşılıyor. Geleceğin üzerine yükseleceği yeşil bina uygulamalarıyla, Türkiye’de var olan binalar kategorisinde LEED sertifikası almaya hak kazanan ilk bina olan Soyak Holding’in sertifikasyon süreci de raporun en dikkat çekici bölümlerini oluşturuyor.  Raporda ayrıca günümüz dünyasının belki de en önemli konusu olan tasarruflu bina ve yenilenebilir enerji alanlarındaki faaliyetler, kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki projeler; bilgi, uzmanlık ve tecrübelerin paylaşıldığı STK’larla yapılan işbirlikleri Soyak’ın sürdürülebilirlik alanında attığı adımlar olarak çok net ve anlaşılır bir dilde derlenmiş.

Soyak’ın hazırladığı ‘Kurumsal Sorumluluk Raporu 2014’e aynı zamandawww.soyakholding.com.tr adresli web sitesinden ulaşmak mümkün…

SOYAK EVOSTAR’DAN 10 DAİRE İLE SINIRLI SÜRPRİZ FIRSATLAR! (24 MART 2014)

Soyak Evostar’dan 10 daire ile sınırlı sürpriz fırsatlar!

İstanbul’un yükselen değeri Halkalı’da yer alan 1000 konutluk Soyak Evostar, 10 daire ile sınırlı çok avantajlı fırsatlar sunuyor! 31 Mart’a kadar süren kampanyada bu özel fırsatları öğrenmek için SOYAK yazıp 3442’ye göndermek yeterli. 

Gayrimenkul sektöründe her zaman öncü projelere imza atan Soyak’ın konut projelerinden Halkalı’da yer alan ve yeni bir yaşam tarzı sunan Soyak Evostar’da sadece 10 daire ile sınrılı çok avantajlı sürpriz fırsatlar sunan bir kampanya başladı. 31 Mart’a kadar süren kampanyadaki özel fırsatları öğrenmek için SOYAK yazarak 3442’ye göndermek yeterli.

Evlerin hemen teslim edildiği Evostar’da 1+1 daireler 184.000 TL’den, 2+1 daireler de 250.500 TL’den, 3+1 daireler de 413.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Soyak’ın tüm projelerinde olduğu gibi Soyak Evostar projesinden konut sahibi olmak isteyenler %1 KDV taahhüdünden de yararlanabiliyorlar.

Alırken de otururken de daha az ödeme yapılmasına imkan tanıyan Soyak Evostar’da gereksiz hacimlerden doğan satış fiyatları, ekstra ısıtma, soğutma, elektrik, su, temizlik ve aidat giderleri en aza indirildi.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK, 50.000 ÖĞRENCİYİ AKILLI YILDIZ YAPIYOR! (17 MART 2014)

Soyak’ın ilkokullarda hayata geçireceği Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin basın toplantısı 17 Mart’ta Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de gerçekleştirildi. Toplantı Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Proje ortakları arasında İzmir ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Bilgi Üniversitesi’nin yer aldığı Akıllı Yıldızlar, İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulundaki 4. sınıflarda uygulanacak. Proje toplamda yaklaşık 50.000 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. 

Soyak’ın ilkokul öğrencilerini hedefleyen ve proje ortakları arasında İstanbul ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile Bilgi Üniversitesi’nin yer aldığı Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi, 17 Mart’ta Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla tanıtıldı. Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantı, Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk’in hoş geldiniz konuşması ile başladı.

Proje tanıtımı kapsamında enerji tasarrufunu sorgulayan sokak röportajlarının izlenmesinin ardından proje anlatımına geçen Çelenk; Akıllı Yıldızlar bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak 2014-2016 yılları arasında İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda hayata geçirilecektir. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin amacı 4. sınıflarda Fen ve Teknoloji ders müfredatına paralel olarak işlenecek konularla ilkokul öğrencileriyle, bu öğrencilerin öğretmen ve velilerinde enerji tasarrufu, enerjinin verimli kullanımı ve sürdürülebilir yaşam için önemi konularda farkındalık yaratmaktır” dedi. Çelenk, Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nde 250 öğretmenin 4000 saat boyunca bilgilenip enerji öğretmeni olarak görev alacağını, proje okullarındaki yaklaşık 10.000 4. sınıf öğrencisinin ise yaklaşık 100.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda eğitim alacaklarını söyledi. Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk, projenin hedeflediği rakamların detaylarını şu şekilde açıkladı:  “Akıllı Yıldızlar projemizle aynı zamanda 10.000 veliye de toplamda 20.000 saat seminer vereceğiz. Projenin gerçekleşeceği okullarda öğrenim gören toplam 45.000 öğrenci de farklı zaman dilimlerinde en az 3 saat boyunca enerji şenliklerine katılacak. Böylece 135.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirme gerçekleştireceğiz”dedi.

Çelenk, Akıllı Yıldızlar’ın aynı adı taşıyan web sitesi vasıtasıyla tüm Türkiye’deki çocuklara enerji tasarrufu ve sürdürülebilir yaşamın önemini aktaran mesajlarla da ulaşacağını belirterek, “Akıllı Yıldızlar’ın web içerikleriyle de tüm Türkiye’de toplamda yaklaşık 50.000 öğrenciye ulaşarak, proje sonunda  150.000 saatlik bilinçlendirme hedefliyoruz” dedi.

Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü projenin İstanbul bölümünün 2013-2014 ilkbahar öğretim döneminde Küçükçekmece ve Başakşehir ilçelerinde yer alan toplam 10 ilkokulda, 2014-2015 güz öğretim döneminde ise Arnavutköy İlçesi’nde yer alan 5 ilkokulda, İzmir’de ise 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 15 ilkokulda hayata geçirileceğini belirtti. Çelenk  “Proje aynı zamanda Yılmaz Soyak ve Bilge Soyak ilkokulu ile Erkut Soyak Anadolu Lisesi’nde uygulanarak böylece toplam 33 okulda öğrencilerle buluşacaktır” dedi. İstanbul Küçükçekmece’de projenin uygulanacağı okullar arasında; Altınşehir İlkokulu, Osman Zeki Üngör İlkokulu, Arif Nihat Asya İlkokulu, Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu ve Mustafa Kemal Paşa İlkokulu yer alıyor. Akıllı Yıldızlar’ın Başakşehir’de hayata geçirileceği okullarsa Bahçeşehir Süleyman Demirel İlkokulu, Hacı Avni Osman Gül İlkokulu, Mahmut Şevket Zırh İlkokulu, Toki Osmangazi ilkokulu ve Nurettin Topçu İlkokulu.

Çelenk’in projeyi aktarımının hemen ardından sahne alan İTÜ Çocuk Korosu, Akıllı Yıldızlar için özel olarak bestelenmiş şarkılarını seslendirdiler.

Koronun ardından Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel, Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi’nin, Soyak’ın en fazla önem verdiği sosyal yatırım projelerinden biri olduğunu söyledi. Çamlıbel “Bildiğiniz gibi Soyak Holding’in kurumsal kültürü Sürdürülebilir Yaşam Yaklaşımı üzerine bina edilmiştir. Bu bağlamda 2007 yılında ‘Geleceğe Bir Damla Sakla’ projesiyle küresel ısınma kapsamında çok önemli bir unsur olan su tasarrufu konusunda bir kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza attık. Birçok ödül sahibi olan bu projemizin ardından bugün sizlerle paylaştığımız Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk projemizle de ikinci kez ilkokul öğrencilerini hedefliyoruz. Biz çocuklarımıza güveniyor ve gençlerle iş birliği yapmayı seviyoruz” dedi. Çamlıbel konuşmasına çok dikkat çekici rakamlar vererek devam etti. Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel,  enerji tüketiminin %40’ının binalarda, benzer şekilde tüketilen toplam elektriğin %25’inin de konutlarda kullanıldığını belirterek “Ülkemizde yaklaşık olarak 27 bin ilkokul binası bulunuyor. Bu binaların yaklaşık 1000’i İstanbul’da, 700’ü ise İzmir’de yer alıyor. Buralarda yetişen çocuklarımızın tasarruf bilinciyle enerjiyi kullanmaları bile ülkemize büyük katkı sağlayacaktır. Tüm bu rakamlara bakıldığında, Türkiye’de enerji tüketiminde yapılacak iyileştirmelerle elde edilecek tasarrufun önemi büyüktür. Okullarımızdaki bilinçlendirme çalışmalarının yanı sıra projemiz kapsamındaki okul binalarımızda gerçekleştirilecek verimlilik uygulamalarıyla da %10 oranında tasarrufa destek olmayı hedefliyoruz. Soyak olarak biz de ‘Bugün Aslında Yarındır’ diyerek geleceğe yatırımı bugünden yapmanın önemini daima vurgulamak ve gelecek nesillerin yaşam kalitesinin yükselmesine katkı sağlamak için sosyal yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Bugün için bir Akıllı Yıldızın yetişmesinin, yarının sürdürülebilirliği için çok önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel’in ardından sahneye gelen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü  Dr. Muammer Yıldız Enerji tasarrufu konusunda doğru davranışları toplumda yaygınlaştırmanın yolunun çocukları eğitmekten geçtiğini ve bu amaçla gerçekleştirilen bilimsel temelli eğitim projelerinin büyük önem taşıdığını söyledi. Enerjinin doğru kullanılması gereken çok değerli bir kaynak olduğunun yediden yetmişe herkes tarafından bilinmesi gerektiğini  vurgulayan Yıldız Ülkemizin sürdürülebilir kalkınması için Soyak tarafından gerçekleştirilen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi’nin önemli bir örnek teşkil edeceğine inanıyoruz. Çocuklarımızı eğitim programının öznesi olarak konumlandıran Akıllı Yıldızlar onlara küçük yaşlarında sorumluluk vererek, yaşayarak ve eğlenerek öğrenmelerini sağlıyor” dedi.

YEPYENİ PROJE 02 AVANTAJLI FİYATLARLA SATIŞTA! (10 MART 2014)

İzmir’in mega projesi Soyak Siesta’nın 600 konutluk beşinci etabı Soyak Siesta Oxygen’in 288 daireden oluşan yeni ve son etabı02’de satışlar başladı. 1+1 dairelerin 110.000 TL’den başladığı Soyak Siesta Oxygen 02, %1 peşinat avantajı sağlıyor.

Geçtiğimiz aralık ayında lansmanı yapılan ve 600 konuttan oluşan Soyak Siesta Oxygen’in 288 daireden oluşan yeni ve son etabı 02’de satışlar başladı. Kısa sürede ilgi gören Soyak Siesta Oxygen’in son etabı  02’de 1+1 daireler 110.000 TL’den başlıyor. %1 peşinat avantajı ve %1 KDV taahhüdüyle satılan 1+1’leri 120 ay vadelerle hemen alıp 1 yıl sonra ödemeye başlamak da mümkün.

1+1 dairelerin yanı sıra 2+1, 3+1, konutların da yer aldığı projede 110.000’TL’den başlayan 1+1’ler, 198.000 TL’den başlayan 2+1’ler, 263.000 TL’den başlayan 3+1’ler bulunuyor.

Eşsiz Körfez manzarasına sahip ve oksijen temasıyla satışa sunulan Soyak Siesta Oxygen’in son etabı  02 toplam 288 konuttan oluşuyor. Yeşil bina olarak tasarlanan ve LEED Silver sertifika adayı olan proje, bu temaya uygun pek çok alana sahip.  Enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra, Soyak Siesta Oxygen 02’de doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarım bulunuyor. Bisiklet park alanları, elektrikli araç sarj ünitelerinin yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanılıyor. Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanabilen Soyak Siesta Oxygen 02, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor. Aroma terapili buhar odası, Oxygen Bar, vitamin bar, oksijen dezenfektanlı yüzme havuzları, ozon terapili jakuziler ve spa’nın da yer aldığı projede masaj, sauna, yoga, pilates alanı ve rekreasyon alanları da bulunuyor.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK EVOSTAR’DA HEMEN TESLİM EVLERDE 4 FARKLI ÖDEME SEÇENEĞİ! (24 ŞUBAT 2014)

İstanbul’un yükselen değeri Halkalı’da yer alan 1000 konutluk Soyak Evostar, hemen teslim evlerin ödemelerinde fırsatı bolluğu sunuyor. 28 Şubat’a kadar sürecek kampanyadan isteyen 72 ay 0 faizle, isteyen %10 peşin indirimle, isteyen vade farksız 10 eşit taksitle, isteyen de 120 ay 0,59 faizle ev sahibi olabiliyor. 

Gayrimenkul sektöründe her zaman öncü projelere imza atan Soyak’ın konut projelerinden Halkalı’da yer alan ve yeni bir yaşam tarzı sunan Soyak Evostar’da evlerin hemen teslim edilmesinin yanı sıra, ödemede de 4 farklı fırsat sunuluyor.  28 Şubat’a kadar sürecek bu kampanyada isteyen 72 ay 0 faizle, isteyen %10 peşin indirimle, isteyene vade farksız 10 eşit taksitle, isteyen de 120 ay 0,59 faizle ev sahibi olabiliyor.

1+1 dairelerin 184.000 TL’den, 2+1 dairelerin de 248.000 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığı Soyak Evostar’ın 72 ay vadeli %0 faiz seçeneğinde  1+1 dairelerde taksitler 1.278 TL’den, 2+1 dairelerde de 1.723 TL’den başlıyor.

Daha uzun vadeyle ev sahibi olmak isteyenler de %1 peşinatla, 120 ay vadeli yüzde 0,59  faiz oranlı ikinci seçeneği tercih edebilirler. Bu seçenekte taksitler 1+1 daireler için 1.608 TL’den, 2+1 daireler için de 2.168 TL’den başlıyor.

Bu seçeneklerin dışında Soyak Evostar’dan ev satın almak isteyenler %10 peşin indiriminden ya da vade farksız 10 eşit taksit seçeneğinden yararlanabilirler.

Soyak’ın tüm projelerinde olduğu gibi Soyak Evostar projesinden konut sahibi olmak isteyenler %1 KDV taahhüdünden de yararlanabiliyorlar.

Alırken de otururken de daha az ödeme yapılmasına imkan tanıyan Soyak Evostar’da gereksiz hacimlerden doğan satış fiyatları, ekstra ısıtma, soğutma, elektrik, su, temizlik ve aidat giderleri en aza indirildi.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK SİESTA OXYGEN’DEN “KOMŞUM OLUR MUSUN?” KAMPANYASI (15 ŞUBAT 2014)

İzmir’in mega projesi 2300 konutluk Siesta’nın son etabı Soyak Siesta Oxygen’den ev sahibi olanlara “İyi ki Soyak’tan ev almışım” dedirtecek bir kampanya başlıyor. 23 Şubat’a kadar sürecek ‘Komşum olur musun?’ kampanyasında, arkadaşına Soyak Siesta Oxygen’den  1+1 daire almasını tavsiye ederek ev sahibi olmasını sağlayanların hem kendileri hem de arkadaşları 3000 TL hediye çeki kazanıyor!   

İzmir’in mega projesi Soyak Siesta’nın 5. ve son etabı Soyak Siesta Oxygen’den ev sahibi olanları çok mutlu edecek bir kampanya başlıyor: ‘Komşum olur musun?’. Soyak Siesta Oxygen’den ev satın alanlar arkadaşlarına, sevdiklerine 1+1 daire almalarını tavsiye ederek, ev sahibi olmalarına vesile olurlarsa hem kendileri hem de arkadaşları 3000 TL’lik hediye çeki kazanıyorlar. Teknosa ve Ikea mağazalarında geçerli olacak hediye çeki kazandıran bu kampanya sayesinde arkadaşlarıyla kapı komşusu olmak isteyenlerin 23 Şubat’a kadar vakitleri var.

1+1 dairelerin 125.000 TL olduğu Soyak Siesta Oxygen proejesi %1 peşinat ve %1 KDV taahhüdü de sunuyor.   Soyak Siesta Oxygen’de 1+1 dairelerin yanı sıra 2+1, 3+1, 2+1 bahçe katlı ve 3+1 bahçe katlı konut tipleri de bulunuyor.

Eşsiz Körfez manzarasına sahip ve oksijen temasıyla satışa sunulan Soyak Siesta Oxygen toplam 600 konuttan oluşuyor. Yeşil bina olarak tasarlanan ve LEED Silver sertifika adayı olan Soyak Siesta Oxygen, bu temaya uygun pek çok alana sahip.  Enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra, Soyak Siesta Oxygen’in doğal aydınlatmayı destekleyen mimari bir tasarımı mevcut. Bisiklet park alanları, elektrikli araç sarj ünitelerinin yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanılıyor. Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanabilen Soyak Siesta Oxygen, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor. Aroma terapili buhar odası, Oxygen Bar, vitamin bar, oksijen dezenfektanlı yüzme havuzları, ozon terapili jakuziler ve spa’nın da yer aldığı projede masaj, sauna, yoga, pilates alanı ve rekreasyon alanları da bulunuyor.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE SOYAK’TAN EV ALANLARA ROMA TATİLİ! (11 ŞUBAT 2014)

Soyak, Sevgililer Günü’nde ev alanlara unutamayacakları bir hediye veriyor: 14 Şubat’ta Soyak Siesta Oxygen, Soyak Park Aparts ve Soyak Evostar’dan alanlar Roma tatili kazanıyor!

Soyak, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde unutulmayacak bir hediye veriyor: Roma tatili. Bu özel günde Soyak Park Aparts, Soyak Siesta Oxygen ya da Soyak Evostar’dan ev alanlar 2 kişilik 4 gün-3 gecelik harika bir Roma tatili kazanıyor. Hem ev sahibi olmak hem de Roma’da aşkı doyasıya yaşamak isteyenlerin yapacakları tek şey 14 Şubat’ta Soyak satış ofislerini ziyaret etmek…

İstanbul’un yükselen değeri Halkalı’da yer alan Soyak Park Aparts yeni yılda yeni fırsatlar sunuyor. %1 KDV avantajıyla satışa sunulan Soyak Park Aparts’ta daireler hemen teslim ediliyor. %1 peşinat ve %1 KDV avantajı da sunan projede 1+1 dairele 198.000 2+1 daireler de 247.500 TL’den satılıyor.

Alırken de otururken de daha az ödeme yapılmasına imkan tanıyan Soyak Evostar’da gereksiz hacimlerden doğan satış fiyatları, ekstra ısıtma, soğutma, elektrik, su, temizlik ve aidat giderleri en aza indirildi. 1+1 dairelerin 184.000 TL’den, 2+1 dairelerin de 248.000 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığı Soyak Evostar %1 peşinat ve %1 KDV avantajı da sunuyor.

İzmir’de yer alan Soyak Siesta Oxygen de eşsiz Körfez manzarasına sahip. Oksijen temasıyla satışa sunulan Soyak Siesta Oxygen toplam 600 konuttan oluşuyor. Yeşil bina olarak tasarlanan ve LEED Silver sertifika adayı olan Soyak Siesta Oxygen’de 1+1 dairelerin yanı sıra 2+1, 3+1, 2+1 bahçe katlı ve 3+1 bahçe katlı konutlar da yer alıyor. Tüm konut tiplerinin %1 peşinat ve %1 KDV taahhüdüyle satıldığı Soyak Siesta Oxygen’de 1+1 daireler 118.500 TL, 2+1 daireler 198.500 TL, 3+1 daireler 263.500 TL, 2+1 bahçe katları 199.000 TL ve 3+1 bahçe katları 355.500 TL’den satılıyor.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK EVOSTAR’DA YENİ YILDA YENİ FIRSATLAR (8 ŞUBAT 2014)

İstanbul’un yükselen değeri Halkalı’da yer alan 1000 konutluk Soyak Evostar yeni yılda yeni avantajlar sunuyor. 12 Şubat’a kadar sürecek Soyak Evostar’ın yeni kampanyası 72 ay ve 120 ay vadeli iki seçenek birden sunuyor! 

Gayrimenkul sektöründe her zaman öncü projelere imza atan Soyak’ın konut projelerinden Halkalı’da yer alan ve yeni bir yaşam tarzı sunan Soyak Evostar, yeni yılın gelmesiyle yeni fırsatlar sunuyor.

1+1 dairelerin 184.000 TL’den 2+1 dairelerin de 248.000 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığı Soyak Evostar’ın yeni kampanyası iki seçenek sunuyor. Dileyenler 72 ay vadeli %0 faizle ev sahibi olabiliyorlar. Bu seçenekte 1+1 dairelerde taksitler 1.278 TL’den 2+1 dairelerde de 1.723 TL’den başlıyor.

Daha uzun vadeyle ev sahibi olmak isteyenler de %1 peşinatla, 120 ay vadeli yüzde 0.61 faiz oranlı ikinci seçeneği tercih edebilirler. Bu seçenekte taksitler 1+1 daireler için 1.626 TL’den 2+1 daireler için de 2.191 TL’den başlıyor. Soyak’ın tüm projelerinde olduğu gibi Soyak Evostar projesinden konut sahibi olmak isteyenler %1 KDV taahhüdünden de yararlanabiliyorlar.

Alırken de otururken de daha az ödeme yapılmasına imkan tanıyan Soyak Evostar’da gereksiz hacimlerden doğan satış fiyatları, ekstra ısıtma, soğutma, elektrik, su, temizlik ve aidat giderleri en aza indirildi.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK SİESTA OXYGEN’DE 1+1 DAİRELERDE İLK GÜNKÜ FİYATLARLA SON GÜNLER! (8 ŞUBAT 2014)

İzmir’in mega projesi 2300 konutluk Siesta’nın son etabı Soyak Siesta Oxygen’de 1+1 dairelerin 118.500 TL’den satışları devam ediyor. 12 Şubat’a kadar süren kampanyada %1 peşinatlı ve hemen teslim edilen konutların ödemelerine 1 yıl sonra başlamak mümkün.

Geçtiğimiz Aralık ayında lansmanı yapılan Soyak Siesta Oxygen’de 1+1 dairelerin ilk günkü fiyatlarıyla satışları devam ediyor. 118.500 TL’ olan 1+1 daireler için son gün 12 Şubat.

1+1 dairelerin yanı sıra kampanya kapsamında 2+1, 3+1, 2+1 bahçe katlı ve 3+1 bahçe katlı konutlar da yer alıyor. Kampanya kapsamında tüm konutlar %1 peşinat ve %1 KDV taahhüdüyle satılıyor. Kampanya aynı zamanda konut sahibi olmak isteyenler 120 ay vade ve % 1,07 faiz oranlı ödeme avantajı da sağlıyor.

Kampanyada 118.500 TL olan 1+1 daireler 1.185 TL peşinatla, 198.500 TL olan 2+1 daireler 1.985 TL peşinatla, 263.500 TL olan 3+1 daireler 2.635 TL peşinatla, 199.000 TL olan 2+1 bahçe katları 1.990 TL peşinatla, 355.500 TL olan 3+1 bahçe katları 3.555 TL peşinatla satılıyor.

Eşsiz Körfez manzarasına sahip ve oksijen temasıyla satışa sunulan Soyak Siesta Oxygen toplam 600 konuttan oluşuyor. Yeşil bina olarak tasarlanan ve LEED Silver sertifika adayı olan Soyak Siesta Oxygen, bu temaya uygun pek çok alana sahip.  Enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra, Soyak Siesta Oxygen’in doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarım bulunuyor. Bisiklet park alanları, elektrikli araç sarj ünitelerinin yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanılıyor. Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanabilen Soyak Siesta Oxygen, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor. Aroma terapili buhar odası, Oxygen Bar, vitamin bar, oksijen dezenfektanlı yüzme havuzları, ozon terapili jakuziler ve spa’nın da yer aldığı projede masaj, sauna, yoga, pilates alanı ve rekreasyon alanları da bulunuyor. Soyak Siesta Oxygen satışa çıkmadan 1000 ön talep almıştı.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK SİESTA BLUE'DA SON 61 DAİRE! (7 ŞUBAT 2014)

İzmir’in mega projesi 2300 konutluk Soyak Siesta’nın 4. Etabı Soyak Siesta Blue’nun % 80 satıldı! 285 adet konuttan oluşan Soyak Siesta Blue’da sadece 61 daire kaldı.

İzmir Karşıyaka’da ‘az katlı’ bina anlayışıyla oluşturulan ve kentin 2300 konutluk 5 etaptan oluşan mega projesi Soyak Siesta’nın 4. etabı  Soyak Siesta Blue’nun %80’i satıldı. Wellness (iyi ve sağlıklı yaşam) teması üstüne geliştirilen Soyak Siesta Blue’da sadece 61 daire kaldı.

285 konutun yer aldığı Soyak Siesta Blue 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. Tüm konutların %1 peşinat ve %1 KDV taahhüdüyle satıldığı projede, 120 aya varan vadelerle 1 yıl sonra ödemeye başlanabiliyor.

Yeşil bina olarak tasarlanan ve LEED Silver sertifika adayı olan Soyak Siesta Blue, Wellness (iyi ve sağlıklı yaşam) temasının gerektirdiği pek çok alana da sahip. Enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra, doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarıma sahip. Bisiklet park alanları, elektrikli araç sarj üniteleri bulunan projede, ısı tasarrufu sağlayan camlar kullanılıyor. Projenin kapalı alanlarında sauna, fitness salonu, masaj odası yer alırken açık alanlarda da açık hava jakuzisi, masaj alanı, vitamin bar, pilates ve yoga alanı ile rekreasyon alanı bulunuyor. Projede ayrıca tenis, basketbol sahalarıyla yüzme havuzu da yer alıyor.

Soyak Siesta Blue’da konforlu, rahat ve iyi yaşam tarzına sahip olmak mümkün. Proje, metro ve alışveriş merkezlerine yakınlık ayrıcalığı ile daire sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırıyor. Fonksiyonel ve modern yaşam ögelerini içinde barındıran Soyak Siesta Blue projesi, Aralık 2014’te sahiplerine teslim edilecek. Soyak Siesta Oxygen satışa çıkmadan 1500 ön talep almıştı.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK SİESTA OXYGEN’DE 1+1 DAİRELER 118.500 TL! (28 OCAK 2014)

İzmir’in mega projesi 2300 konutluk Siesta’nın son etabı Soyak Siesta Oxygen’de 1+1 dairelerin 118.500 TL’den satışları devam ediyor. 29 Ocak’a kadar süren kampanyada %1 peşinatlı ve hemen teslim edilen konutların ödemelerine 1 yıl sonra başlamak mümkün.

Geçtiğimiz aralık ayında lansmanı yapılan Soyak Siesta Oxygen’de 1+1 dairelerin ilk günkü fiyatlarıyla satışları devam ediyor. 118.500 TL’ olan 1+1 daireler için son gün 29 Ocak.

1+1 dairelerin yanı sıra kampanya kapsamında 2+1, 3+1, 2+1 bahçe katlı ve 3+1 bahçe katlı konutlar da yer alıyor. Kampanya kapsamında tüm konutlar %1 peşinat ve %1 KDV taahhüdüyle satılıyor. Kampanya aynı zamanda konut sahibi olmak isteyenler 120 ay vade ve 0,97 faiz oranlı ödeme avantajı da sağlıyor.

Kampanyada 118.500 TL olan 1+1 daireler 1.185 TL peşinatla, 198.500 TL olan 2+1 daireler 1.985 TL peşinatla, 263.500 TL olan 3+1 daireler 2.635 TL peşinatla, 199.000 TL olan 2+1 bahçe katları 1.990 TL peşinatla, 355.500 TL olan 3+1 bahçe katları 3.555 TL pelşnatla satılıyor.

Eşsiz Körfez manzarasına sahip ve oksijen temasıyla satışa sunulan Soyak Siesta Oxygen toplam 600 konuttan oluşuyor. Yeşil bina olarak tasarlanan ve LEED Silver sertifika adayı olan Soyak Siesta Oxygen, bu temaya uygun pek çok alana sahip.  Enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamaların yanı sıra, Soyak Siesta Oxygen’in doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarım bulunuyor. Bisiklet park alanları, elektrikli araç sarj ünitelerinin yer aldığı projede, ısı tasarrufu sağlayan konfor camlar kullanılıyor. Yüksek, ferah manzaralı ve havadar bir site olarak tanımlanabilen Soyak Siesta Oxygen, kaliteli yaşam ve spor olanakları sunuyor. Aroma terapili buhar odası, Oxygen Bar, vitamin bar, oksijen dezenfektanlı yüzme havuzları, ozon terapili jakuziler ve spa’nın da yer aldığı projede masaj, sauna, yoga, pilates alanı ve rekreasyon alanları da bulunuyor. Soyak Siesta Oxygen satışa çıkmadan 1000 ön talep almıştı.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK HOLDİNG ‘TÜRKİYE’DE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI’ SEMİNERİNİN DESTEKÇİSİ OLDU (27 OCAK 2014)

Soyak, UPYE (Uluslararası Proje Yönetimi Enstitüsü) ve ÖZÜM tarafından düzenlenen ‘Türkiye’de Gayrimenkul Sektörünün Dünü; Bugünü, Yarını’ ortak seminerinin destekçisi oldu. Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampusü oditoryumunda gerçekleşen UPYE&ÖZÜM Ortak Semineri gayrimenkul sektörü ve akademik dünyadan pek çok ismi ağırladı.   

Soyak, geçtiğimiz günlerde Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampusü oditoryumumda UPYE (Uluslararası Proje Yönetimi Enstitüsü) ve ÖZÜM Ortak Semineri’ne destek verdi. ‘Türkiye’de Gayrimenkul Sektörünün Dünü, Bugünü, Yarını’ konulu semineri desteklemekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel, “Soyak, Gayrimenkul sektörüne 50 yıldır hizmet veriyor. Bu 50 yıl içinde her şeyde olduğu için gayrimenkul sektöründe de pek çok değişim oldu. Teknoloji, yapım teknikleri, ihtiyaçlar, trendler, malzemeler her şey haliyle değişti, gelişti. Sürdürülebilirlik ise sektörümüzün kritik başarı faktörleri arasına girdi. O yüzden, sektörümüzün geçmiş ve geleceğini irdeleyen, beyin fırtınası gerçekleştirilen bu tür seminerlere, toplantılara destek vermeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Ana konuşmacı olarak GYODER Başkanı ve Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun’un katıldığı seminer sektörden ve akademik dünyadan pek çok önemli ismi ağırladı. PYE (Uluslararası Proje Yönetimi Enstitüsü) ve ÖZÜM Ortak Semineri’nde kentsel dönüşüm, geçmişten geleceğe AVM tasarımları, gayrimenkul yatırımlarında yeni trendler, gayrimenkul sektöründe kariyer fırsatları ve gayrimenkulde yeşil tasarım gibi pek çok konu masaya yatırıldı.

SOYAK ÇALIŞANLARININ KARBON AYAK İZLERİNİ FİDAN DİKEREK SIFIRLADI! (24 OCAK 2014)

Soyak çalışanları Enerji Tasarrufu Haftası’nda karbon ayak izlerini ölçümledi. Bireysel ölçüm yapan çalışanların karbon ayak izlerini sıfırlamak amacıyla Soyak Holding, Çeşme Ildırı’da dikilmek üzere Ege Orman Vakfı’na 500 ağaç bağışta bulundu. En az karbon ayak izi olan 3 çalışana da limon ağacı armağan edildi. 

BU sene Enerji Tasarrufu Haftası’nda Soyak çalışanları ilginç bir uygulama gerçekleştirerek karbon ayak izlerini ölçümlediler. Soyak Holding bünyesinde yer alan 11 şirketten ölçümlemeye katılan çalışanların, bireysel faaliyetleri sonucu yarattıkları karbon ayak izi miktarı, 709,468 ton olarak belirlendi. Soyak da, bu miktardaki karbon ayak izini sıfırlamak amacıyla Çeşme Ildırı’da dikilmek üzere Ege Orman Vakfı’na 500 fidan bağışladı. Her çalışanın karbon ayak izi miktarına göre 1  ila 19 adet arası ağacın dikildiği ölçümlemede, en az karbon ayak izi olan 3 çalışana limon ağacı hediye edilidi. Çalışanların http://karbonayakizi.com/ sitesinden hesapladıkları karbon ayak izi ölçümlemesi sonucunda Soyak Holding şirketlerinden Traçim’den Necati Küçükibrahimoğlu, Soyak Yapı’dan Cem Kerman ve Esra Aydın limon ağacı kazandılar. En fazla karbon ayak izi olan 3 çalışana da Mark Lynas’ın ‘Karbon Ayak İziniz: Karbon Kirliliğinizi Düşürmek için Basit Yöntemler’ isimli  kitabı hediye edildi.

Soyak Holding Kurumsal İlietişim Koordinatörü Fatma Çelenk karbon ayak izi ölçümlemesiyle ilgili şunları söyled: “Soyak Holding’in kurumsal kültürü Sürdürülebilir Yaşam Yaklaşımı üzerine bina edilmiştir. Biz, sürdürülebilir yaşam adına yeşil bina ya da diğer bir deyişle çevre dostu bina inşa ediyoruz ve gelecek için pek çok çalışmaya imza atıyoruz, öncü oluyoruz. İşte bu bağlamda Enerji Tasarrufu Haftası vesilesiyle de enerji tasarrufu konusunda neler yaptığımızı görmek için her birimiz kendimize dönüp bakalım istedik. Ve Soyak çalışanları olarak karbon ayak izimizi ölçerek kendimizi sınadık. Bildiğiniz gibi, atmosferdeki karbondioksit, metan ve diğer sera gazı oranlarındaki artış, gezegenimizin sıcaklığını yükseltmektedir. Bu gazlardaki artış atmosferimizi ısıtmakta ve kutup bölgelerindeki buzların erimesine yol açmaktadır. Bireylerin karbon ayak izlerinin küçülmesi bu süreçleri yavaşlatacağı için gezegenimizin geleceği açısından çok önemlidir. Biz de bu ölçümlemeyle dünyaya ve ülkemize katkı sağlayacak tasarruf bilinciyle hareket etmenin son derece önem taşıdığını bir kez daha hatırladık.”

SOYAK HOLDİNG ŞİRKETLERİ ÇALIŞANLARININ KARBON AYAK İZLERİ SIFIRLANIYOR. (24 OCAK 2014)

Soyak Holding şirketleri çalışanları, Enerji Tasarrufu Haftası’nda karbon ayak izlerini ölçümledi. Bireysel ölçüm yapan çalışanların karbon ayak izlerini sıfırlamak amacıyla Soyak Holding, Çeşme Ildırı’da dikilmek üzere Ege Orman Vakfı’na 500 ağaç bağışta bulundu. En az karbon ayak izi olan 3 çalışana da limon ağacı armağan edildi. 

Bu sene Enerji Tasarrufu Haftası’nda Soyak çalışanları ilginç bir uygulama gerçekleştirerek karbon ayak izlerini ölçümlediler. Soyak Holding bünyesinde yer alan 11 şirketten ölçümlemeye katılan çalışanların, bireysel faaliyetleri sonucu yarattıkları karbon ayak izi miktarı, 709,468 ton olarak belirlendi. Soyak da, bu miktardaki karbon ayak izini sıfırlamak amacıyla Çeşme Ildırı’da dikilmek üzere Ege Orman Vakfı’na 500 fidan bağışladı. Her çalışanın karbon ayak izi miktarına göre 1  ila 19 adet arası ağacın dikildiği ölçümlemede, en az karbon ayak izi olan 3 çalışana limon ağacı hediye edilidi. Çalışanların http://karbonayakizi.com/ sitesinden hesapladıkları karbon ayak izi ölçümlemesi sonucunda Soyak Holding şirketlerinden Traçim’den Necati Küçükibrahimoğlu, Soyak Yapı’dan Can Kerman ve Esra Aydın limon ağacı kazandılar. En fazla karbon ayak izi olan 3 çalışana da Mark Lynas’ın ‘Karbon Ayak İziniz: Karbon Kirliliğinizi Düşürmek için Basit Yöntemler’ isimli  kitabı hediye edildi.

Soyak Holding Kurumsal İlietişim Koordinatörü Fatma Çelenk karbon ayak izi ölçümlemesiyle ilgili “Soyak Holding’in kurumsal kültürü Sürdürülebilir Yaşam Yaklaşımı üzerine bina edilmiştir. İşte bu bağlamda Enerji Tasarrufu Haftası vesilesiyle de enerji tasarrufu konusunda bir kez daha bilinçlenmek ve farkındalık yaratma çalışmalarımıza devam ettik.” diye konuştu. Kurumiçi bilinçlenme faaliyetleri kapsamında etkinliğe katılan çalışanlarla paylaşılan mektuplara da değinen Çelenk “Bildiğiniz gibi, atmosferdeki karbondioksit, metan ve diğer sera gazı oranlarındaki artış, gezegenimizin sıcaklığını yükseltmektedir. Bu gazlardaki artış atmosferimizi ısıtmakta ve kutup bölgelerindeki buzların erimesine yol açmaktadır. Bireylerin karbon ayak izlerinin küçülmesi bu süreçleri yavaşlatacağı için gezegenimizin geleceği açısından çok önemlidir.” mesajlarının önemini bir kez daha belirtti.   

Çelenk, etkinlik sonuçlarını değerlendirirken, “Dünya üzerindeki ekosistemi oluşturan tüm doğal varlıkların korunması ve insan kaynaklı iklim değişikliğine dair politikaların ve toplumsal bilincin oluşturulması adına biz de küçük bir katkıda bulunmak istedik. Etkinliğe katılan çalışanlarımızın karbon ayak izlerini sıfırlamak adına 500 ağaç dikimi için harekete geçtik. Bu ölçümlemeyle dünyaya ve ülkemize katkı sağlayacak tasarruf bilinciyle hareket etmenin son derece önem taşıdığını bir kez daha çalışma arkadaşlarımızla paylaştık.” dedi.

SOYAK EVOSTAR’DA YENİ YILDA YENİ FIRSATLAR (21 OCAK 2014)

İstanbul’un yükselen değeri Halkalı’da yer alan 1000 konutluk Soyak Evostar yeni yılda yeni avantajlar sunuyor. 23 Ocak kadar sürecek Soyak Evostar’ın yeni kampanyası 60 ay ve 120 ay vadeli iki seçenek birden sunuyor!

Gayrimenkul sektöründe her zaman öncü projelere imza atan Soyak’ın konut projelerinden Halkalı’da yer alan ve yeni bir yaşam tarzı sunan Soyak Evostar, yeni yılın gelmesiyle yeni fırsatlar sunuyor.

1+1 dairelerin 183.000 TL’den 2+1 dairelerin de 247.500 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığı Soyak Evostar’ın yeni kampanyası iki seçenek sunuyor. Dileyenler 60 ay vadeli %0 faizle ev sahibi olabiliyorlar. Bu seçenekte 1+1 dairelerde taksitler 1.830 TL’den 2+1 dairelerde de 2.475 TL’den başlıyor.

Daha uzun vadeyle ev sahibi olmak isteyenler de %1 peşinatla, 120 ay vadeli yüzde 0.92 faiz oranlı ikinci seçeneği tecih edebilirler. Bu seçenekte taksitler 1+1 daireler için 1.163 TL’den 2+1 daireler için de 1.763 TL’den başlıyor. Soyak’ın tüm projelerinde olduğu gibi Soyak Evostar projesinden konut sahibi olmak isteyenler %1 KDV taahhüdünden de yararlanabiliyorlar.

Alırken de otururken de daha az ödeme yapılmasına imkan tanıyan Soyak Evostar’da gereksiz hacimlerden doğan satış fiyatları, ekstra ısıtma, soğutma, elektrik, su, temizlik ve aidat giderleri en aza indirildi.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK MAVİŞEHİR OPTİMUS’TA 72 AY 0 FAİZLE SON 20 DAİRE! (15 OCAK 2014)

İzmir’in yeni yüzü Mavişehir’de yer alan Soyak Mavişehir Optimus’ta, konut sahibi olmak isteyenler için çok cazip bir kampanya başladı: Son 20 daire 72 ay sıfır faizle satışa sunuluyor! Bu özel kampanya 23 Ocak 2014 tarihine kadar sürüyor.

İzmir’in yeni yüzü Mavişehir semtinde yer alan İzmir’in ilk yeşil sitesi ve LEED Gold adayı Soyak Mavişehir Optimus, İzmirlilere birbirinden özel fırsatlar sunmaya devam ediyor. Gayrimenkul sektöründe her zaman öncü ve yenilikçi projelere imza atan Soyak Mavişehir Optimus’ta son 20 daire 72 ay 0 faizle satışa sunuluyor.

Toplam 1109 konuttan oluşan Soyak Mavişehir Optimus’tan 2+1 ya da 3+1 daire satın almak isteyenler son 20 daire için bu özel kampanyadan 23 Ocak 2014 tarihine kadar yararlanacakları gibi, dilerlerse peşin alımlarda % 19 indirimden de faydalanabilecekler.

Konut sahibi olmak isteyenlerin yeşil konut kredisi kullanabilecekleri Soyak Mavişehir Optimus’ta 2+1 daireler 326.000 TL, 3+1 daireler de 448.000 TL’den satılıyor. 72 ay 0 faizli ödeme tutarlarının 3+1 dairelerde 3.396 TL, 4+1 dairelerde 4.667 TL olan Soyak Mavişehir Optimus projesi %1 KDV avantajı da sağlıyor.

Türkiye’nin Avantajlı Yeşil Konut Kredisi kullanarak sahip olunan ilk sitesi unvanını da taşıyan Soyak Mavişehir Optimus’tan ev almak isteyenler için, Yapı Kredi tarafından yeşil konut kredisi kullanan tüm tüketiciler adına, çevre koruma ve bu konudaki farkındalığı artırma adına ağaç dikimi de gerçekleştiriliyor. Yeşil site, masraflardan tasarruf ve sunduğu kolay satın alma imkanlarının yanı sıra, binalarda her türlü sistemin enerji tüketiminin takip edilmesinin sağlanabilmesiyle de ev sakinlerinin kendi kontrollerinde bir konfor olanağını sağlamış oluyor. Gelecek planlaması da yapılan ve elektrikli araçların da düşünüldüğü,  İzmir’in ilk yeşil sitesi olan Soyak Mavişehir Optimus’tan ev sahibi olanlar, yaşarken de kazanmaya devam edecekler. Çünkü enerji verimli ve çevre dostu tasarıma sahip olan Soyak Mavişehir Optimus’ta, bu tasarruf aidatlara da yansıyor.

Bu kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için 7 gün 24 saat hizmet veren  444 0 795 numaralı Soyak Müşteri

Hizmetlerini aramak yeterli.

SOYAK SOHO’DA YAŞAM BAŞLIYOR (13 OCAK 2014)

Soyak’ın İstanbul’un en merkezi noktası Zincirlikuyu’da yer alan ve LEED Gold sertifikası adayı Soyak SOHO projesinde yaşam başlıyor! Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012’de Yeşil Bina Kategorisi’nde birinciliği de bulunan Soyak Soho şubat ayı itibariyle sakinleriyle buluşuyor. 

İstanbul’un en merkezi yeri Zincirlikuyu’da yer alan ve inşasına 2012 yılında başlanan Soyak Soho’da şubat ayından itibaren yaşam başlıyor. Uluslararası derecelendirme sistemi LEED Gold (Leadership in Energy and Environmental Design-Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) sertifikası almaya aday olan Soyak Soho, 2013 yılının ilk aylarında da ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012’de Yeşil Bina kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Kentli insanın gereksinimlerine yanıt veren Soyak Soho’nun inşa ve tasarım aşamaları sırasında çevreyi ve doğal yaşamı korumak, enerji ve su tasarrufu sağlamak için pek çok uygulamaya yer verildi. Örneğin bina arazisinde, inşaat esnasında ve sonrasında doğal yaşamın korunmasına azami ölçüde dikkat edildi. Bitkilendirme çalışmaları esnasında, İstanbul’un yerel iklimine uyumlu bitkiler seçilerek, su tüketiminin ve kimyasal gübre kullanımının en aza indirgenmesi hedeflendi. Bina kapsamında kullanılan su armatürleri ve vitrifiyelerde konfor ve estetik kadar, su verimliliği de göz önünde bulunduruldu.  Bu sayede bina kullanıcılarının aylık su masraflarının azaltılması öngörüldü. Binada inşaat esnasında iç mekanlarda kullanılan yapı kimyasallarının (boya, astar, macun v.s.) içeriğindeki VOC (uçucu organik zararlı bileşik) oranları uluslararası standartlara uygun olarak tercih edildi. Bu sayede, binaların tesliminden sonra yaşayanların ve çalışanların sağlıklarıyla konforlarına azami derecede önem verildi.

Soyak Soho, iç mimarı Tanju Özelgin’in de belirttiği gibi kentli, medeni, ağırbaşlı ve şehrin tam merkezinde. Projenin mimarı Mutlu Çilingiroğlu’ysa, Soyak Soho projesiyle iç konfor, sükûnet, kunt ve güçlülük ifade eden kimlikli bir mimari yaratmak istediğini belirtiyor.

Soyak Soho Hakkında

77 rezidans daire ve 4.000 m2’lik ofisten oluşan Soyak Soho’da, tüm rezidans ve ‘concierge’ hizmetleri sunuluyor. 7 katlı butik projenin rezidans kısmı, büyüklükleri 65 m2 ile 252 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 1+1 dubleks ve 3+1 dubleks rezidans dairelerden meydana geliyor.

Bünyesinde alışveriş merkezi, spa, spor salonu ve güzellik merkezine yer vermek yerine merkezi noktalara 1-2 dakikalık mesafede bulunan konumuyla proje, bu imkanlara istenen her an ulaşma kolaylığı sunmaktadır.

Yaklaşık 5.000 m2 arazi içerisinde yer alan Soyak Soho’da her rezidansın tahsisli otopark yeri ve depo alanı bulunmaktadır. En modern teknoloji ile donatılan Soyak SOHO’da kışın buzlanmalara karşı otopark rampası yerden ısıtmalıdır ve elektrikli araçlar için şarj ünitesi bulunmaktadır.

Konutların standart olarak, buzdolabından kurutmalı çamaşır makinesine kadar tüm beyaz eşyalar dahil teslim edileceği Soyak SOHO’da; farklı stillere göre tasarlanmış olan rezidans seçenekleri ile, müşterilerin zevklerine ve yaşam standartlarına en uygun olan rezidansı seçme özgürlüğü sunulmaktadır. 

Soyak Soho’nun  Satış Rakamları:

1+1 65 m2 438.000- 478.000 avro arası
1+1 dubleks 114 m2 758.000 avro
2+1 123-138 m2 688.000- 1.148.000 avro arası
3+1 dubleks 215-252 m2 1.498.000- 2.588.000 avro arası