Spor

Toplumsal sorumluluk kapsamında spora da katkılar sağlayan Soyak, 2003 yılında spor ve sosyal sorumluluğu birleştirerek “Soyak Team” projesini hayata geçirmiştir. 5 yıllık süreci kapsayan proje, hedeflerine ulaşmış bir şekilde 2008 yılında sona ermiştir.

Spora verilen desteğin sadece markanın değil, Türkiye’nin tanıtımı ve Türk sporcusunun dünyada hak ettiği haklı yere ulaşmasını sağlamak açısından önem taşıdığına inanılan Soyak Team projesinde, yüzlerce sporcunun bilgileri derlenerek 30’a yakın sporcu belirlenmiştir. Bu sporcularla yapılan mülakatlar sonucunda aralarından Soyak’ın hedeflerine ve kurumsal değerlerine uygun olan 5 sporcu seçilmiştir.

Genç ve gelecek vaad eden sporculara destek olmak, bireysel sporların gelişimine katkı sağlamak ve Türkiye’de kurumların benzer çalışmaları yapmaları için örnek teşkil etmek amacıyla başlatılan projede, 5 yıl boyunca, 5 farklı bireysel spor dalında, 5 genç sporcuya destek verilmiştir.

Kitleleri sürükleyen takım sporları kadar bireysel sporların da tanınmasına ve gelişmesine ihtiyaç olduğunu düşünen Soyak, 5 yıl boyunca bu proje için 2 milyon YTL’lik yatırım yapmıştır.

Soyak markasını gururla üzerlerinde taşıyan sporcuların her biri kendi alanında büyük mesafeler kaydetmiş, bu süreçte Soyak markasını başarıyla temsil etmişler ve markaya da büyük katkılar sağlamışlardır.