SOYAK EVOSTAR SIKÇA SORULAN SORULAR

Konut Kredisi

 • SOYAK EVOSTAR’DA KULLANMIŞ OLDUĞUM KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI SABİT MİDİR? DEVALÜASYON VB. PİYASA DEĞİŞİKLİKLERİNDEN ETKİLENECEK Mİ?

  Soyak Evostar’da, pişmanlık tazminatının ödendiği günün koşulları ile satış işlemleri gerçekleşmektedir. Ekonomik konjonktürdeki değişimler sözleşme ve eklerinde belirtilen ödeme şartlarınızı etkilemeyecektir.
 • KREDİLİ BAŞVURULARDA, KREDİ ONAYININ ALINIP ALINMADIĞINI ÖĞRENMEK İÇİN NE YAPILMASI GEREKİR?

  Kredi değerlendirme sonucunda cevap olumsuz olursa, ilgili Kredi Kurumu müşterimizi arayarak kredinin hangi sebepten dolayı onaylanmadığının bilgisini vermektedir. Kredi değerlendirme olumlu sonuçlandığı takdirde müşterimiz Soyak tarafından aranır, kendisine sözleşme tarihi bildirilir ve randevu verilir.
 • KREDİM ONAYLANMADI, SEBEBİ NEDİR?

  Bu konu ile ilgili olarak krediyi kullanmış olduğunuz Banka yetkilileri ile görüşebilirsiniz.
 • MÜŞTERİNİN KREDİ BAŞVURUSU RED OLURSA, NE YAPILIR?

  Müşteriye öncelikle ilgili kredi kurumu geri dönüş yapar ve gerekli açıklamalarda bulunur. Geri dönüş yapıldığına dair SOYAK’ı bilgilendirir. Daha sonra Soyak Satış Takımı müşteri ile görüşerek, peşin almak isterse gerekli işlemlerle ilgili olarak yönlendirir. Müşteri peşin alımı kabul etmezse, pişmanlık tazminatı iade edilmesi için işlemler yapılır.
 • MÜŞTERİ KREDİ KURUMUNDAN ALDIĞI KREDİSİNİN TAMAMINI YA DA BİR KISMINI ERKEN KAPAMA YAPMAK İSTERSE KOŞULLAR NELERDİR?

  Bu konu ile ilgili olarak aşağıdaki banka yetkilileri ile görüşebilirsiniz.
 • SOYAK EVOSTAR’DA TAKSİTLER ZAMANINDA YATIRILMAZSA NE OLUR?

  Bu konu ile ilgili olarak krediyi kullanmış olduğunuz Banka yetkilileri ile görüşebilirsiniz.
 • SOYAK EVOSTAR’DAN KONUT SATIN ALIRKEN BAŞKA BİR KREDİ KURUMUNDAN KONUT KREDİSİ KULLANABİLİR MİYİM?

  Evet. Ancak müşteri projede anlaşma yapılmış olan kredi kurumunun haricinde başka bir kurumdan kredi kullanmak isterse; peşin satış sözleşmesi imzalamak ve Ödeme Planında belirtilen bedelleri peşin olarak ödemek durumunda kalacaktır. Bu noktada, müşterinin kredi kullanacağı kredi kurumundan talep ettiği kredi miktarını tapuya ipotek koydurmadan önceden alıp, Soyak Evostar Taşınmaz Satış Sözleşmesinde belirtilen ödemeleri gerçekleştirir. Soyak tarafından kendisine tapu verildikten sonra kredi kullandığı kurumun tapuya ipotek koyması söz konusu olabilecektir. Müşteriye bu noktada kredi kullanımı esnasında kendi imzaladığı Taşınmaz Satış Sözleşmesinin bir kopyası verilecektir.

  Bu durumun çözümü, tamamıyla müşteri ile kredi kullanmak istediği kredi kurumu arasındaki bir anlaşmadır, Soyak sorumlu değildir.

 • SOYAK EVOSTAR’DA HANGİ BANKALARDAN KONUT KREDİSİ ALABİLİRİM? BANKALARIN İRTİBAT BİLGILERİ NELERDİR?

  Soyak Evostar’da müşteri dilerse konut kredisi kullanarak daire satın alabilir. Soyak Evostar’da AKBANK ve HALKBANK konut kredisi imkânı sağlamaktadır. İrtibat bilgileri aşağıdaki gibidir.

  Akbank

  Halkalı Şubesi’nden Sn. Gülnur Ergüler ve Sn. Güliz Akkaya ile görüşebilirsiniz. Telefon: 0212 696 48 72 ve 0212 696 49 43 Fax: 0212 696 49 92 – 94
  İstanbul Kuyubaşı Şubesinden Sn. Gülşah ÇOLAK (0216 567 62 34 direkt), Füsun TURANCOŞKUNOĞLU (0216 567 85 59 direkt) , Nedime Tan Keleş (0216 565 82 43 direkt), Ayla KURTOĞLU (0216 565 78 54 direkt) ile görüşebilirsiniz. Fax: 0216 567 85 44

  Halkbank

  İstanbul KURTULUŞ Şubesi’nden Sn. Gül UĞUR ile görüşebilirsiniz. Telefon: 0212 232 81 67
  İSTANBUL 1. BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜ’nden Sn. Figen İYOL ile görüşebilirsiniz. Telefon:0 212 373 14 13
  İstanbul KURTULUŞ Şubesi’nden Sn Nilhan DENİZ ile görüşebilirsiniz. Telefon: 0212 248 26 37
  İstanbul KURTULUŞ Şubesi’nden Sn. Seda AYER ve Sn.Sibel KAÇAR ile görüşebilirsiniz. Telefon: 0212 231 12 71 – 0212 230 10 63
  İstanbul GENEL MÜDÜRLÜK KONUT FİNANSMANI BİRİMİ’nden Sn. Gülşen DURSUN ile görüşebilirsiniz. Telefon: 0212 370 83 17

 • ŞİRKETİNİZDEN SENETLE DAİRE SATIN ALABİLİR MİYİM?

  Soyak Evostar’da peşinat tutarı içerisinde kabul edilen ve daire bedelinin maksimum %24’üne kadar, 20.11.2013 ve 20.06.2014  vadeli maksimum 2 adet senet düzenlenerek satış yapılabilmektedir. Daire bedelinin kalan kısmı (maks.%75) için anlaşmalı olduğumuz bankalardan konut kredisi kullandırılmaktadır.
 • KREDİNİN ZAMANINDA ÇIKARILMASINDA MÜŞTERİNİN SORUMLULUĞU VAR MIDIR?

  Dairenizi satın almaya karar verdiğinizde imzalamış olduğunuz taahhütnameye göre; kredi kurumunun istediği evrakları pişmanlık tazminatı tarihinden itibaren 2 işgünü içerisinde kredi kurumuna teslim etmek ve 10 gün içinde kredi çıkartılmasının sorumluluğu siz müşterimize aittir.