SOYAK EVOSTAR

İstanbul’un yükselen değeri Halkalı’da Soyak’ın sunduğu ikinci proje olan Soyak Evostar toplam 1000 konuttan oluşuyor. Alırken de otururken de daha az ödeyeceğiniz ideal büyüklük kavramıyla tasarlanan konutlar, Aralık 2013‘da teslim edildi ve satışı tamamlandı.

Doğaya zarar vermeyen, tasarruf sağlayan malzemelerin kullanımına ve enerji verimliliğine özen gösterilen Soyak Evostar, özel peyzajlı bahçeleri, yüzme havuzları, basketbol ve tenis sahaları, sosyal tesisleriyle yeni nesil bir yaşam tarzı sunuyor.

Mimari mekan tasarımında maksimum ölçekte doğal ışıktan faydalanılmıştır.

Yenilikçi Yaklaşımlar:

Projede küçük daire konseptleri, küçük daireye özgü özel iç mimari tasarımlar yapılmıştır.

Peyzaj tasarımında, ayna duvarlar kullanılarak havuz ve çevresindeki peyzaj alanlarının 2 katı fazla genişlikte algılanması sağlanmıştır.

Projede kullanılan damla formunun, peyzaj tasarımındaki ögelere yansıtılması ve ilginç yapısal ve bitkisel tasarım aydınlatmaları ile geceleri de etkili görsellik sağlanmıştır. Gökyüzünü aydınlatmayan çevre aydınlatma elemanları seçilmiştir. Sera etkisine neden olmayacak şekilde açık renkli çatı ve sert zemin malzeme kaplama renkleri seçilmiş, blok çatılarında çakıl uygulaması yapılmıştır.